کد خبر: 1796443/34 زمان: 09:49   1400/09/15 بازدید: 44,009

عذرخواهی محرمانه کمیته داوران؛ تکرار نمی شود 

در فصول گذشته اعضای کمیته داوران هر هفته قضاوت بازی های لیگ برتر را مورد بررسی و نتیجه آنرا را در سایت فدراسیون فوتبال اعلام می کردند. 

به گزارش "ورزش سه"، حتی گاهی شاهد عذرخواهی محرمانه کمیته داوران از تیم هایی که از اشتباهات داوری آسیب می دیدند می بودیم اما این رویه قرار به تکرار در فصل پیش رو نیست. البته کمیته داوران همانند گذشته فیلم قضاوت ها را مورد بررسی و اشتباهات داوران را لیست می کند و داورانی که مرتکب اشتباه می شوند به سبب تاثیر گذاری اشتباهی که داشتند چند هفته ای از قضاوت محروم می شوند. 

 

کمیته داوران اینبار با ریاست خداداد افشاریان بر این عقیده است اعلام رسمی اشتباهات داوران و عذرخواهی از باشگاه های لیگ برتری رویه ای که در فوتبال حرفه ای وجود خارجی ندارد و این استقلال داوران را زیر سوال می برد و هم چنین از نظر روحی و روانی به داوران ضربه می زند. نکته جالب اینکه اخیرا بسیاری از داوران لیگ برتری با امضاء نامه ای خطاب به رییس جمهور خواستار ورود تجهیزات کمک داور وید ئویی به استادیوم های فوتبال ایران شدند به این خاطر که VAR می تواند جلوی اشتباهات داوری را تا حد زیادی بگیرد و حتی در برخی از بازی ها این اشتباهات را به صفر برساند. 

 

در هفته سپری شده در برخی از بازی ها تیم ها روی اشتباهات تاثیر گذار تاکید داشتند. به طور مثال دربی استقلالی ها مدعی هستند خطای روی ژستد باید پنالتی اعلام می شده. هم چنین در بازی نساجی – پدیده خطا داخل محوطه جریمه بیرون اعلام شده و یا ذوب آهن که بعد از بازی با مس رفسنجان علیه داوری بیانیه داد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.