کد خبر : 1804081 | 23 دی 1400 ساعت 12:49 | 14,707 بازدید | 7 دیدگاه

اعلام تقویم لیگ قهرمانان آسیا، فینال در زمستان!

تقویم برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد و فولاد و سپاهان از 18 فروردین 1401 رقابت با رقبای خود را آغاز می کنند.

به گزارش "ورزش سه"، لیگ قهرمانان آسیا 2022 تحت تأثیر حذف دو تیم پرهوادار ایرانی قرار دارد. پس از اینکه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس موفق به دریافت مجوز حرفه ای نشدند، توانایی حضور در این پیکارها را نخواهند داشت و علاوه بر اینکه این مسئله می تواند روی سهمیه تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا 2024 تأثیر بگذارد، جذابیت خود را برای قشر عظیمی از هواداران ایرانی از دست خواهد داد.

 

تغییرات ایجاد شده در لیگ قهرمانان آسیا سال بعد سبب شده است تا فولاد به جای پرسپولیس در سید نخست این رقابت ها قرار بگیرد. سپاهان که پیش از این باید در دیدار پلی آف به مصاف الشارجه امارات می رفت، با توجه به حذف سرخابی‌ها مستقیما راهی مرحله گروهی شد و به احتمال فراوان در سید دوم این رقابت ها قرار می گیرد.

 

امروز کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی تقویم برگزاری این مسابقات را اعلام کرد. طبق اعلام AFC، تا تاریخ 24 اسفند و با برگزاری دیدارهای پلی آف، تکلیف تیم های راه یافته به مرحله گروهی مشخص خواهد شد.

 

 

مسابقات مرحله گروهی نیز از 18 فروردین تا 8 اردیبهشت 1401 برگزار می شود. مشخصا این بازی ها همچون دوره قبلی به صورت متمرکز برگزار می شود. بدین صورت که میزبانی هر گروه به یک کشور که نماینده ای در آن گروه دارد، اعطا خواهد شد. شانس عربستان، قطر و امارات برای کسب میزبانی 5 گروه غرب بیشتر از سایرین است.

 

مرحله یک شانزدهم نهایی نیز در تاریخ های 14 و 15 بهمن 1401 و به صورت تک بازی برگزار می شود. دیدارهای یک هشتم نهایی نیز در تاریخ 18 بهمن 1401 و نیمه نهایی نیز 21 بهمن 1401 برگزار می شود. تمامی این بازی ها به صورت متمرکز و به میزبانی یک کشور انجام خواهد شد. دیدار فینال نیز به صورت رفت و برگشت برگزار می شود. دیدار رفت به میزبانی غرب آسیا و در تاریخ 30 بهمن 1401 و دیدار برگشت به میزبانی شرق آسیا در تاریخ 7 اسفند به انجام خواهد رسید.

 

دیدگاهها