کد خبر: 1804240/47 زمان: 22:19   1400/10/23 بازدید: 279,582

9 صحنه جنجالی هفته آخر نیم فصل؛

پنالتی گمشده و گلی که دیده نشد! (کارشناسی)

آخرین هفته از نیم فصل اول لیگ برتر ایران، با صحنه‌های جنجالی و مهم همراه بود.

به گزارش "ورزش سه"، در روزی که سپاهان و آلومینیوم برای رقابت بر سر رتبه سوم لیگ برتر ایران تلاش می‌کردند، استقلال موفق شد نفت مسجدسلیمان را با سه گل و قاطعانه شکست دهد. در هر دو بازی که به صورت همزمان برگزار می‌شد، مهدی سیدعلی و حمید حاج ملک در صحنه‌های مشکوک تصمیمی گرفتند که یک سو از میدان را علیه خود شوراندند.

 

همچنین آخرین بازی‌های نیم فصل در خوزستان و تهران هم با صحنه‌های مشکوک داوری همراه بود؛ جایی که فولادی‌ها معتقدند یک پنالتی باید به سودشان اعلام می‌شد و از آن سو فجری‌ها اعتقاد دارند که گل پرسپولیس در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است.

 

بنابراین آخرین هفته نیم فصل لیگ بیست و یکم نیز صحنه‌های پرتعداد داوری داشت که جنجال زیادی را به پا کرد. این هفته 9 لحظه حساس را با "ابراهیم میرزابیگی" کارشناس و پیشکسوت داوری در میان گذاشتیم.

 

در بررسی داوری هفته پانزدهم همراه ما باشید:

 

 

* آلومینیوم - سپاهان (مهدی سیدعلی/ سعید علی نژادیان و فرهاد مروجی)- شامل 2 صحنه مشکوک داوری

 


۱) مشکوک به پنالتی روی علی‌نژاد (دقیقه 35): برخورد در داخل محوطه جریمه به وجود می‌آید اما این یک برخورد طبیعی در فوتبال است و تصمیم داور برای ادامه بازی درست است.

 

 

 

 

 


۲) مشکوک به پنالتی روی علی‌نژاد (دقیقه 41): بازیکن سپاهان بی احتیاطی کرد و تنه زد و بازیکن آلومینیوم را سرنگون کرد که خطاست و چون در داخل محوطه جریمه رخ داده، باید پنالتی گرفته شود.

 

 

 

 


 

 

* نفت مسجدسلیمان - استقلال (حمید حاج ملک/ محمد راهی وحمیدرضا افشون)- شامل 5 صحنه مشکوک داوری


 

۱) مشکوک به پنالتی روی دغاغله (دقیقه 27): هیچ برخورد غیرطبیعی انجام نشد و ضربه دروازه از سوی داور کاملا درست است.

 

 

 

 


۲) مشکوک به پنالتی روی دغاغله (دقیقه 38): مدافع استقلال توپ را می‌زند و هیچ خطایی از سوی او رخ نمی‌دهد.

 

 

 

 


۳) مشکوک به عبور از خط دروازه (دقیقه 45+3): توپ زیر طاق دروازه نفت برخورد کرد و آنطور که در تصویر مشخص است، توپ از خط عبور کرده است.

 

 

 

 


۴) مشکوک به پنالتی روی بلبلی (دقیقه 52): برخوردی در داخل محوطه جریمه به وجود آمد و به نظرم این صحنه پنالتی بود و به اشتباه تمارض تشخیص داده شد. در این صحنه کمک داور باید به داور کمک می‌کرد.

 

 

 

 


۵) مشکوک به پنالتی روی یامگا (دقیقه 84): تصاویر تلویزیونی زیاد گویا نیست اما به نظرم خطاست و پشت محوطه بود و پنالتی نیست.

 

 

 

 


 

 

* فولاد - شهرخودرو (احمد محمدی/ مهدی شفیعی و سید محمد هاشمی نسب)- شامل یک صحنه مشکوک داوری

 


 مشکوک به پنالتی روی عباسی (دقیقه 21): این برخوردها طبیعی است و به هیچ وجه پنالتی نیست. ای کاش داور ادامه بازی می‌داد چون برخورد بود و تمارض وجود نداشت.

 

 

 

 


 

 

* پرسپولیس - فجرسپاسی (مرتضی منصوریان/ علی میرزابیگی و یعقوب سخندان)- شامل یک صحنه مشکوک داوری

 


مشکوک به آفساید کامیابی‌نیا (دقیقه 68): توپ که سانتر می‌شود، پای بازیکن فجرسپاسی جلوتر از بازیکن پرسپولیس است. اگر جلوتر نبود، حتی اگر سر بازیکن پرسپولیس به توپ برخورد نمی‌کرد، بازهم آفساید بود.

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.