کد خبر: 1804313/1 زمان: 12:33   1400/10/24 بازدید: 3,555

سرمربی تیم ملی کشتی:

مسابقات کشتی قهرمانی کشور سطح بالایی داشت

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: به اذعان کارشناسان مسابقات قهرمانی کشور در سطح بالا و با شور و نشاط خاصی برگزار شد.

به گزارش "ورزش سه" به نقل از فارس، پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد که از نزدیک شاهد رقابت های قهرمانی کشور در گرگان است، پس از پایان مسابقات پنج وزن نخست درباره این مسابقات گفت: مسابقات 5 وزن اول قهرمانی کشور برای انتخابی تیم ملی جهت حضور در قهرمانی آسیای مغولستان به پایان رسید و نکته ای که همه کارشناسان به آن اذعان داشتند این بود که در دو دهه اخیر، مسابقات قهرمانی کشوری با چنین سطح و شور و نشاطی برگزار نشده بود.

 

وی افزود: به نظرم چرخه ی انتخابی تیم ملی و ساختن یک مسیر برای دست یابی کشتی گیران به دوبنده تیم ملی باعث شده بود که رقابت ها خیلی خوب و نزدیک باشد.

 

درستکار با اشاره درخشش کشتی گیران جوان، افزود: باید بگویم که روزهای خوبی در انتظار کشتی کشور است چرا که عملکرد  کشتی گیران بسیار جوان در این مسابقات ما را به آینده ی بهتر امیدوار کرد و با برنامه ریزی هایی که قرار است برای اردوها و اعزام به تورنمنت های مختلف صورت گیرد، قطعا کشتی گیران از لحاظ فنی و آمادگی جسمانی در سطح بالاتری نیز قرار خواهند گرفت.

 

سرمربی تیم ملی گفت: توجه اینکه چرخه انتخابی کشتی بر مبنای عدالت محوری است، کشتی های خوبی را دیدیم و شرکت کنندگان انگیزه بالایی داشتند. هر چقدر ای حرکت این تداوم داشته باشد، به نفع کشتی ایران است.

 

درستکار افزود: هیچ کشتی گیری برای رسیدن به تیم ملی نا امید نیست و همین باعث ایجاد انگیزه در آن ها شده است. یک کشتی گیر می آید حتی ده بر صفر هم ببازد اما انگیزه دارد که باز هم فرصت خواهد داشت. به خصوص که در این چرخه هر کشتی گیری فارغ از نامی که دارد، با نمایش قابلیت ها و توانایی هایش می تواند به دوبنده تیم ملی برسد.

 

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در پایان درباره تصمیم کادر فنی در مورد وزن 57 کیلوگرم گفت: اطری سر وزن نرسید و طبق مقررات از مسابقات حذف شد. با توجه به اینکه مسابقات انتخابی تیم ملی است، کمیته فنی تصمیم گرفت که نفر دوم از این سمت جدول با آقای مومنی کشتی بگیرد تا نفر برتر به عنوان ملی پوش انتخاب شوند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.