کد خبر : 1804829 | 27 دی 1400 ساعت 08:30 | 26,841 بازدید | 4 دیدگاه

با 10 گل و 6 پاس گل 

طارمی؛ هم چنان موثرترین بازیکن پورتو 

مهدی طارمی مهاجم تیم ملی فوتبال ایران هم چنان موثرترین بازیکن تیم پورتو در لیگ برتر پرتغال به‌شمار می رود. 

به گزارش "ورزش سه"، در شبی که پورتو با نتیجه 4-1 تیم بلننسز را شکست داد مهدی طارمی زننده یکی از گل های تیم پیروز بود و با این گل شمار گل های خود را به عدد 10 رساند. او در جدول گلزنان لیگ برتر پرتغال بعد از داروین مهاجم بنفیکا که تا به این جای کار 14 گل زده، دیاز همبازی خود در تیم پورتو با 13 گل زده و ناوارو مهاجم تیم ژیل ویسنته با 13 گل زده نفر چهارم است. با توجه به اینکه موتور گلزنی او در هفته های اخیر روشن شده به نظر می رسد در هفته های آتی شانس زیادی برای صعود در جدول گلزنان لیگ برتر پرتغال خواهد داشت و پورتو این شانس را پیدا می کند با گلزنی های مهدی طارمی دوباره تبدیل به تهاجمی ترین تیم لیگ برتر پرتغال شود. 

 

18 هفته از مسابقات لیگ برتر پرتغال سپری شده و پورتو با 48 گل زده و 50 امتیاز صدرنشین بازی ها بشمار می رود. هم اکنون بنفیکا تهاجمی ترین تیم لیگ برتر پرتغال به حساب می آید به این خاطرکه در 18 هفته سپری شده از بازی ها دو گل بیشتر نسبت به پورتو به ثمر رسانده است. فصل گذشته این تیم پورتو بود که با 76 گل زده عنوان بهترین خط حمله لیگ برتر را در اختیار داشت. 

 

و اما شمار خلق موقعیت گل توسط مهدی طارمی به عدد 6 رسیده است. بدین معنی که مهدی طارمی در 16 گل از 48 گل تیم پورتو تا هفته 18 بازی ها نقش مستقیم داشته است و به همین خاطر تاثیرگذارترین بازیکن تیم پورتو بشمار می رود. در تیم پورتو فابیو و ادمیلسون هر کدام 7 پاس گل داده اند و مهدی طارمی با 6 پاس گل بعد از این دو بازیکن بهترین عملکرد را در تیم پورتو داشته است. به واقع اینروزها مهدی طارمی در پورتو مهاجمی است که هم گل می زند و هم گل می سازد.

 

دیدگاهها