کد خبر : 1805133 | 28 دی 1400 ساعت 10:59 | 2,117 بازدید | 0 دیدگاه

امید به حضور دوباره در المپیک

عملکرد خوب سابر ایران در بخش تیمی جام جهانی

تیم سابر ایران در مسابقات جهانی گرجستان در رده پنجم ایستاد و عملکرد مناسبی در این رقابت‌ها داشت.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، تیم سابر ایران روز گذشته رقابت‌ خود را در بخش تیمی جام‌جهانی گرجستان آغاز کرد. تیم ایران با ترکیب علی پاکدامن، محمد فتوحی و فرزاد باهر در مرحله یک شانزدهم نهایی استراحت داشت سپس در مرحله یک هشتم نهایی موفق به شکست رومانی با نتیجه 45 بر 32 شد. در مرحله یک چهارم نهایی 45 بر 43 به آلمان باخت و از رسیدن به نیمه نهایی و تلاش برای کسب مدال بازماند.
 

تیم ایران کار خود را برای کسب مقام پنجم تا هشتم ادامه داد و ابتدا فرانسه را با نتیجه 45 بر 42 شکست داد. این تیم در ادامه مصر را با نتیجه 45 بر 42 از پیش رو برداشت و در رده پنجم جام جهانی قرار گرفت.

شمشیربازان کشورمان در بخش تیمی عملکرد فوق العاده داشتند و حتی در برابر آلمان با اختلاف تنها دو امتیاز شکست خوردند و شانس قرار گرفتن در جمع 4 تیم پایانی و کسب سکو را از دست دادند.

 

تیم سابر ایران که بعد از المپیک با هدایت امین قربانی کار خود را ادامه داده، حفظ جایگاه خود در رنکینگ جهانی و در بخش تیمی را در اولویت خود قرار داده تا بتواند با حفظ جایگاه ششم رنکینگ و حتی ارتقای آن، حضورش در المپیک 2024 پاریس را تثبیت کند و برای دومین بار و با تجربه‌ای بیش از گذشته در المپیک حاضر شود.

 

در کنار نتیجه خوب سابریست‌ها در بخش تیمی، نباید فراموش کرد که نمایندگان کشورمان در بخش انفرادی نتوانستند توانمندی‌های واقعی خود را به نمایش بگذارند و نتیجه‌ای که انتظار می‌رفت رقم نخورد. البته شاید دلیل آن را تمرکز شمشیربازان بر بخش تیمی دانست.

در بخش انفرادی و در پایان مرحله گروهی محمد فتوحی مستقیم به جدول اصلی صعود کرد و در نخستین دیدار خود برابر شمشیربازی از آلمان و دارای رنکینگ 101 جهان با نتیجه 15 بر 13 شکست خورد.

 

علی‌ پاکدامن نیز در جدول اصلی برابر شمشیربازی از ایتالیا قرار گرفت و با نتیجه 15 بر 12 شکست خورد. این شمشیرباز دارای رنکینگ 61 جهان بود.

محمد رهبری و فرزاد باهر راهی جدول مقدماتی شدند و در دور نخست جدول مقدماتی، فرزاد باهر بازی خود را واگذار کرد و رهبری هم در دور دوم شکست خورد.

 

جایگاه شمشیربازان کشورمان در بخش انفرادی جام جهانی گرجستان به شرح زیر است:
33- علی پاکدامن
40- محمد فتوحی
84- محمد رهبری
111- فرزاد باهر

دیدگاهها