کد خبر : 1805177 | 28 دی 1400 ساعت 13:17 | 5,119 بازدید | 1 دیدگاه

این یک بازی هیجان انگیز برای مردم آسیاست

وعده‌های ایراندوست قبل از افتتاحیه فوتبال زنان آسیا

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان با تمجید از بازیکنان، این نوید را داد که تیمش در مقابل رقبای نامدار حریف از پیش بازنده و دست و پا بسته‌ای نخواهد بود.

به گزارش "ورزش سه"، مریم ایراندوست سرمربی تیم ملی فوتبال زنان، آخرین چهره‌ای بود که امروز بعد از سرمربیان چین، چین‌تایپه و هند به کنفرانس خبری پیش از بازی‌های روز نخست جام ملت‌های آسیا آمد و درباره تقابل عصر پنجشنبه با هند به صحبت پرداخت.

ایراندوست در بخش اولیه صحبت‌هایش گفت: در ابتدا باید بگویم که از حضور در این رقابت ها بسیار خوشحالم و امیدوارم در این رقابت ها بهترین عملکرد را داشته باشیم؛ تیم ملی ایران تنها تیمی است که اولین حضورش را در این مسابقات تجربه می کند که شاید بی‌تجربه باشد اما قدرتمند است. حریف ما تیم ملی هندوستان است که با برنامه ریزی بلندمدت، کاملا آماده در این مسابقات حاضر شده است. چین دیگر همگروه ما از قدرت های فوتبال زنان آسیا است که توانسته 8 بار به مقام قهرمانی آسیا برسد و چین تایپه هم بارها با ایران بازی کرده و در شرایطی ایده آل به سر می برد.

 

سرمربی تیم ملی درباره تدابیر فنی انجام شده پاسخ داد: برای تک تک بازی ها برنامه ریزی و آنالیز کرده‌ایم و مطمئن باشید که ایران حریف دست و پا بسته‌ای نخواهد بود؛ هدف ما فقط حضور نیست بلکه دنبال این هستیم که قدرت فوتبال زنان ایران را به آسیا نشان دهیم.

مریم ایراندوست در واکنش به سوالی درباره تلاش ایران برای صعود به توضیح داد: فوتبال زنان در ایران یک ورزش نوپا است و تجربه طولانی ندارد و حضور ما در این رقابت‌ها می‌تواند به رشد و توسعه فوتبال زنان در ایران کمک کند؛ در این مدت تمام تمرکز و توجه به فوتبال زنان ایران بوده که همین فضا در بالا بردن انگیزه و اشتیاق تیم ملی در کسب موفقیت کمک بسیار بزرگی است. این اتفاق می‌تواند شروع یک هیجان بزرگ در فوتبال زنان ایران باشد. نمی‌خواهم از تیمم تعریف کنم ولی این تیم می تواند الگوی تمامی زنان ورزشکار ایرانی باشد.

 

وی افزود: امکانات و شرایط برای ورزش و به خصوص فوتبال زنان روز به روز بهتر می شود و فکر می‌کنم این رقابت‌ها می تواند یک امید و انگیزه برای تمامی زنان ورزشکار ایران باشد؛ به دلیل اینکه جامعه می تواند از حضور زنان در این رقابت‌ها انرژی بگیرد، مسئولین هم نگاه ویژه‌ای به ورزش زنان خواهند داشت.

ایراندوست درباره همگروهی با هند، چین و چین‌تایپه گفت: همانطور که می‌دانید تیم‌های آسیایی در سطح جهان هم از قدرت بالایی بهره می‌برند و قدرت‌های فوتبال زنان آسیا در جهان حرفی برای گفتن دارند و همین نکته باعث می‌شود سطح این تورنمنت بسیار بالا برود؛ ما برای تیم هدف‌گذاری کرده ایم و مرحله به مرحله پیش خواهیم رفت.

 

مریم ایراندوست در توضیح برنامه تیم ملی ایران در جام ملت‌ها گفت: در دور اول دنبال کسب نتایج قابل قبول هستیم که به نظرم باقی تیم‌ها هم همین هدف را دنبال می کنند؛ استرالیا، چین و کره جنوبی و ازبکستان تیم‌های قدرتمندی هستند که قطعا بازی‌های زیبایی را در این مسابقات به نمایش خواهند گذاشت.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال زنان در واکنش به سوالی درباره میزان احتمال موفقیت تیمش پاسخ داد: با توجه به تجربه کم ما در این بازی‌ها، فکر می‌‌کنم ما ایرانی‌ها ثابت کرده‌ایم که انرژی و انگیزه‌ای موجود در درون تک تک ما به اضافه تلاش و پشتکاری که درون زمین داریم، می‌تواند منجر به کسب نتیجه مطلوب برای ما شود. ما حالا در بهترین زمان فوتبالی خودمان هستیم.

 

ایراندوست در بخش پایانی صحبت‌هایش، اختصاصاً درباره دیدار پنجشنبه هم صحبت کرد و گفت: ما تقریبا 8 بازی از تیم ملی هند را دیده‌ایم و تیمی کاملا دونده و جنگجو و منظم و باهوش دارند؛ فکر می‌کنم دیدار افتتاحیه جام ملت‌ها می‌تواند یک بازی هیجان انگیز برای مردم آسیا باشد.

بهناز طاهرخانی کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان هم در نشست خبری امروز حاضر بود و درباره حضور ایران در جام ملت‌ها گفت: من بسیار هیجان زده و خوشحالم؛ برای اولین بار است که به این مسابقات راه یافته‌ایم. ما خیلی سخت تمرین می‌کنیم تا به نتایجی که می‌خواهیم برسیم. ما معتقدیم که اگر برنامه‌های خود را اجرا کنیم، موفق خواهیم شد.

دیدگاهها