کد خبر : 1805338 | 29 دی 1400 ساعت 10:32 | 10,929 بازدید | 13 دیدگاه

ستاره مصری و حسرت مرد سال فیفا؛

17 رأی کاپیتان‌ها برای صلاح کافی نبود

ستاره لیورپول در رقابت با رقیب لهستانی و آرژانتینی خود نتوانست عنوان مرد سال فیفا را در سال 2021 به دست آورد.

به گزارش "ورزش سه" دوشنبه‌شب مراسم برترین‌های سال فیفا در سال 2021 برگزار شد و در این مراسم رابرت لواندوفسکی ستاره لهستانی بایرن‌مونیخ توانست با کسب 48 امتیاز از مربیان، کاپیتان‌ها و خبرنگاران از هر کشور در سراسر جهان عنوان مرد سال فیفا را به دست آورد.

 

محمد صلاح ستاره بی‌چون و چرای لیورپول در مراسم برترین‌ها با اختلافی 9 امتیازی تا لواندوفسکی، بعد از لیونل مسی در جایگاه سوم ایستاد؛ این افتخار در شرایطی برای صلاح به دست آمد که در میان آرا داده شده به او، 17 کاپیتان نام صلاح را به عنوان مرد سال فیفا معرفی کرده بودند اما در مجموع امتیازات او رقیب لواندوفسکی نشد.

 

در میان کاپیتان‌هایی که صلاح را در سر لیست فهرست منتخبان خود قرار دادند، می‌توان به ویرجیل فن‌دایک مدافع هلندی و اندی رابرتسون مدافع اسکاتلندی که هر دو در لیورپول همبازی محمد صلاح هستند اشاره کرد.

 

 

لیست کامل کاپیتان‌هایی که به صلاح رای دادند به شرح زیر است:

برونئی دارالسلام – ازوان علی رحمان
غنا – آندره آیو
گویان - متیو بریگز
اردن – معتز یاسین
لیتوانی – ارنستاس ستکوس
هلند – ویرجیل ون دایک
فلسطین – عبدالطیف البحداری
پرو – پائولو گوئررو
قطر – حسن الحیدو
اسکاتلند - اندی رابرتسون
سوئیس – گرانیت ژاکا
سوریه – عمر السومه
توگو – داکونام اورتگا جنه
تونس – یوسف مساکنی
امارات – اسماعیل مطر
یمن – صادق احمد
زیمبابوه - دانش موسونا

خود محمد صلاح که حق رأی در انتخابات ترین‌های سال داشت، رأی اول خود را به جورجینیو به عنوان بهترین بازیکن جهان در سال 2021 داد، چرا که این هافبک در یورو با ایتالیا و لیگ قهرمانان با چلسی به قهرمانی رسیده بود.

 

نکته جالب دیگر این در میان مسی، لواندوفسکی و رونالدو هیچکدام رأی‌شان ستاره مصری نبود و در میان سه گزینه انتخاب شده از سوی آن‌ها هم حتی نام محمد صلاح به چشم نمی‌خورد.

دیدگاهها