کد خبر : 1805389 | 29 دی 1400 ساعت 15:10 | 155,047 بازدید | 149 دیدگاه

عوض داشت و گله ندارد؛

نامردی لیونل مسی؟ تلافی کار لواندوفسکی بود! (عکس)

رابرت لواندوفسکی، ستاره لهستانی بایرن مونیخ نیز در سال های اخیر روی خوشی به لیونل مسی نشان نداده است.

به گزارش "ورزش سه"، مراسم بهترین های فیفا در سال 2021 دو شب قبل برگزار شد و گرچه بسیاری تصور می کردند این جایزه نیز مانند توپ طلا به لیونل مسی تعلق گیرد، اما این رابرت لواندوفسکی، گلزن 33 ساله و لهستانی بایرن مونیخ بود که رتبه اول را از آن خود کرد. بعد از اتمام مراسم و اعلام نتایج، مطابق رسم هر سال آرای بازیکنان و مربیان در سراسر دنیای فوتبال اعلام شد و لیونل مسی، کاپیتان تیم ملی آرژانتین نامی از رابرت لواندوفسکی در بین سه بازیکن برتر خود نبرده بود.

 

 

همین موضوع باعث افزایش انتقادات نسبت به رفتار این بازیکن و متهم کردن او به رفتاری دوگانه نسبت به ستاره لهستانی و برنده جایزه فیفا شد. لیونل مسی در مراسم توپ طلای سال 2021 به تمجید از رابرت لواندوفسکی پرداخت و او را بازیکنی بزرگ توصیف کرد. اما بر خلاف استناد برخی علاقمندان به فوتبال، لیونل مسی تاکید کرد رابرت لواندوفسکی در سال 2020 که جایزه ای اهدا نشد لایق توپ طلا بوده و در مورد رقابت امسال حرفی نزد.

 

اما مرور آرای رابرت لواندوفسکی در سال های اخیر نشان می دهد که او نیز حتی در سال های اوج درخشش لیونل مسی، تمایلی به رای دادن به او در بین حتی سه بازیکن برتر خود نداشته است. به عنوان مثال در سال های 2015 و 2019 که لیونل مسی عنوان بهترین بازیکن جهان را از آن خود کرد، رابرت لواندوفسکی از او در بین سه رای خود نامی نبرد و این اتفاق اغلب در سال های دیگر نیز رخ داده است.

 

رقابت شدید بین بازیکنان بزرگ باعث می شود آنها اغلب تمایلی به رای دادن به یکدیگر نداشته باشند و لیونل مسی، رابرت لواندوفسکی و ستاره های دیگر نیز احتمالا از این قاعده مستثنی نیستند.

 

 

آرای رابرت لواندوفسکی در سال 2016 که لیونل مسی در رده دوم بعد از کریستیانو رونالدو قرار گرفت، اما در بین سه نفر اول منتخب ستاره لهستانی جایی نداشت

 

 

سال 2019 و وقتی لیونل مسی مرد سال جهان شد، اما لواندوفسکی حتی او را در بین سه نفر اول خود قرار نداد

 

 

در سال 2018 البته لیونل مسی خودش هم در رده پنجم قرار گرفت و لواندوفسکی نیز مطابق انتظار به این بازیکن رای نداد

 

 

اینهم آرای سال 2015 مراسم توپ طلا؛ لیونل مسی که در رده اول قرار گرفته بود، جایی در آرای منتخب رابرت لواندوفسکی نداشت

دیدگاهها