کد خبر : 1805906 | 02 بهمن 1400 ساعت 11:35 | 33,327 بازدید | 16 دیدگاه

رییس رئال بازهم با شماره چهار 

لیدر برنابئو؛ جانشین راموس پیدا شد 

داوید آلابا، مدافع اتریشی رئال مادرید، نشان داده که بهترین گزینه برای بر تن کردن پیراهن شماره چهار است. 

به گزارش "ورزش سه"، آلابا تنها چند ماه است که به رئال مادرید پیوسته است. او فقط 28 بازی در ترکیب این تیم انجام داده، بازوبند کاپیتانی به بازو ندارد و جز آخرین نفرات در صف دریافت این بازوبند است. 


با این حال این بازیکن اتریشی توانسته جایگاه یک رییس را پیدا کند. اگر کسی تصور می‌کرد که جدایی سرخیو راموس باعث می‌شود که شماره چهار این تیم نقشی در رهبری آن نداشته باشد، عملکرد آلابا خلاف آن را ثابت کرده است. 


این مدافع در مدت کوتاه حضورش در رئال آمارهایی را از خود به جای گذاشته که می‌تواند با اسطوره‌های بزرگی مانند میگوئل مونیوز، پیری، هیرو یا راموس برابری کند. 


بازی برابر الچه نمونه خوبی از جایگاهی بود که آلابا در تیم کارلو آنچلوتی پیدا کرده است. وقتی شرایط رو به دشواری رفت، وقتی رئال 10 نفره شد و پس از آن خیلی زود در لحظات پایانی وقت اضافه اول گلی را از حریف دریافت کرد، شخصیت بزرگ آلابا خودش را نشان داد. 


او پیش از آن هم یکی از بهترین بازیکنان تیمش به حساب می‌آمد: مطمئن و سریع در دفاع و حضور در حملات که باعث می‌شد خط دفاع الچه با خطر جدی مواجه شود. 

 


اما نکته جالب زمانی دیده شد که او بازوبند کاپیتانی را به دست نداشت اما عملا کاپیتان رئال مادرید بود. تلاش او برای جسارت دادن به بازیکنان، اصلاح حرکات آنها و تشویق آنها به جلو رفتن قابل لمس بود. 


او پس از گل ایسکو با عصبانیت و خشم شروع به خوشحالی کرد و پاس زیبایی را با پای چپ برای ادن هازارد انداخت تا این بازیکن بلژیکی بتواند گل اول خودش و گل پیروزی‌بخش تیمش را وارد دروازه حریف کند. 


این چهارمین پاس گل آلابا در این فصل به حساب می‌آمد، پاس به وینیسیوس برابر آلاوس، به بنزما برابر مایورکا و رایو وایکانو و این پاس گل برابر الچه. 


او علاوه بر این دو گل هم به ثمر رسانده است. گل‌هایی که ارزشی معمولی نداشتند. او در ال‌کلاسیکوی رفت این فصل گل اول را برابر بارسلونا به ثمر رساند و در تیراسپول نیز دروازه شریف را باز کرد. 


وقتی رئال از حریف پیش افتاد، این آلابا بود که سرعت بازی را کنترل کرد، به سوی لونین رفت تا او را آرام کند، عجله‌ای برای ادامه کار نداشت و جای کاسمیرو را گرفت. 


وقتی فیگوئروآ وازکز سوت پایان بازی را به صدا درآورد، مشت گره کرده آلابا و آغوش باز او برای ناچو گویای همه چیز بود. این واکنش یک برنده بود، بازیکنی که با چالش افزایش تعداد جام‌هایی که در بایرن به دست آورده بود به رئال مادرید پیوست. 

 


او در حال حاضر با قهرمانی در سوپرکاپ موفق به کسب یک جام شده است. حالا به دنبال فتح یازدهمین عنوان قهرمانی‌اش در لیگ (9 قهرمانی او با بایرن بوده)، هفتمین قهرمانی در جام حذفی و سومین قهرمانی در لیگ قهرمانان است.


این چالش اوست، فتح سه‌گانه‌ای که هیچ یک از بازیکنان رئال مادرید آن را تجربه کرد و تنها دو بازیکن در فهرست فعلی این تیم سابقه فتح آن را دارند که هر دو با بایرن بوده است: کروس (2013) و او. اما آلابا دوبار چنین افتخاری را به دست آورده، در سال 2013 و 2020. 


بدون توجه به نتیجه نهایی این فصل، رئال مادرید همین الان هم می‌داند بازیکنی را به خدمت گرفته که عملکرد بسیار خوبی را در ترکیب این تیم تضمین می‌کند. یک رئیس، یک رهبر مانند بازیکنانی که شماره چهار را پشت پیراهن خود داشتند و به اسطوره پادشاه اروپا تبدیل شدند. 


منبع: مارکا

دیدگاهها