کد خبر : 1805955 | 02 بهمن 1400 ساعت 16:10 | 29K بازدید | 16 دیدگاه

جراحی کن

توصیه تلخ و دردناک بارسلونا به آنسو فاتی

باشگاه بارسلونا به آنسو فاتی توصیه کرده است که پای مصدوم خود را به دست جراحان بسپارد.

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا پنجشنبه شب در مرحله یک هشتم کوپا دل ری به مصاف اتلتیک بیلبائو رفت و با نتیجه 2-3 شکست خورد تا از گردونه این رقابت‌ها حذف شود.

آنسو فاتی تنها حدود نیم ساعت در زمین دوام آورد و پس از آن به دلیل احساس دردی که داشت درخواست تعویض کرد تا با چشمانی اشک‌بار و ناراحت از میدان خارج شود. این موضوع باعث نگرانی بسیاری از هواداران بارسا شد.

 

 

 

 

پزشکان پیش از این هشدار داده بودند که او باید بسیار مراقب مصدومیتی که به آن دچار شده بود باشد و توصیه کرده بودند که در ترکیب اصلی قرار نگیرد اما حتی عمل کردن به این توصیه هم فایده نداشت.

شب گذشته مصدومیت او از ناحیه رباط پای چپ تایید شد و در خوشبینانه ترین حالت و با فیزیوتراپی او 8 هفته بعد می تواند به میادین برگردد اما تیم پزشکی بارسلونا معتقد است که جراحی برای فاتی بهترین گزینه است.

 

 

 

 

پزشکان معتقدند که فاتی باید مثل عثمان دمبله رباط خود را به دست جراحان بسپارد و در این صورت ریسک مصدومیت مجدد از این ناحیه کاهش پیدا خواهد کرد. دمبله در یورو 2020 از همین ناحیه دچار پارگی کامل شد و نزدیک به 5 ماه نتوانست به میدان برود ولی وضعیت فاتی کمی بهتر است و رباط او دچار پارگی جزئی شده است.

در صورت جراحی، فاتی پس از سه یا 4 ماه قادر به بازگشت است و شاید بتواند بارسا را در هفته های پایانی فصل نیز همراهی کند. این چهارمین مصدومیت فصل برای فاتی است که ضربه روحی بزرگی برای او بود.

دیدگاهها