کد خبر : 1806224 | 03 بهمن 1400 ساعت 17:30 | 6,062 بازدید | 8 دیدگاه

نمایش جذاب تیم 10 نفره برابر شاگردان علیمنصور

ذوب آهن صفر - صنعت نفت 1؛ شوت طالب و تیرک فولادشهر!

صنعت نفت با بردی مهم جایگاهش در جدول را بهبود بخشید و بالاتر از فولاد، بهترین تیم جنوبی لیگ برتر ایران شد.

به گزارش "ورزش سه"، در دیدار دو تیم میانه جدولی لیگ برتر ایران در حالی با پیروزی صنعت نفت به پایان رسید که سبزپوشان اصفهانی موقعیت‌های بسیار خوبی در این بازی داشتند اما اخراج نیمه اول امیرشبانی مدافع مرکزی این تیم باعث شد تا کار برای تیم مهدی تارتار بسیار سخت شود.

 

در نیمه اول این بازی هر دو تیم موقعیت‌هایی را داشتند اما این طالب ریکانی بود که با شوتی استثنایی از پشت محوطه جریمه دروازه را گشود تا صنعت نفت از حریف پیش بیفتد.  باوجود یک اخراجی برای ذوب آهن، این تیم نمایش سزاوانه‌ای را در این بازی ارائه کرد و حتی یک ضربه هم به تیرک دروازه حریف زد.

 

با این نتیجه صنعت نفت 22 امتیازی شد و بالاتر از فولاد قرار گرفت تا بهترین تیم جنوبی فوتبال ایران در لیگ برتر لقب بگیرد. آنها باید امیدوار باشند که فردا نساجی پیروز نشود تا با قرارگیری در نیمه بالای جدول به استقبال تعطیلات نیم فصل بروند.

 

 

 

 

هفته شانزدهم لیگ برتر خلیج فارس
ورزشگاه فولادشهر/ بدون تماشاگر
تیم داوری: محمدرضا تارخ- احد سلطانی- سعید زیبا- ایمان کهیش ناظر: علیرضا یزدانی

 

کارت زرد:
خالدی (دقیقه 20)، حامدی فر (دقیقه 30)، محمد طیبی (دقیقه80) و احمد گوهری (دقیقه 90+2) از صنعت نفت
شبانی (دقیقه 25) و بابامحمدی (دقیقه 83) از ذوب آهن

 

کارت قرمز:
شبانی (دقیقه 31) از ذوب آهن

 

ترکیب ذوب آهن: 
حبیب فرعباسی، امیرحسین صدقی (87- سجاد دانایی)، سید محمد قریشی، پویا پورعلی، مسعود ابراهیم زاده، رضا خالقی فر (46- بابامحمدی)، حسین ابراهیمی (58- آرمان قاسمی)، میلاد جهانی (58- عارف رستمی)، سجاد جعفری (58- سینا اسد بیگی)، امیر شبانی، محمد خدابنده لو
سرمربی مهدی تارتار

 

 

ترکیب صنعت نفت:
فرزین گروسیان، محمد طیبی، رضا یزدان‌دوست، امید خالدی، فاخر تهامی، محمود مطلق‌زاده، امید حامدی فر (46- حکیم نصاری)، مهدی ممی‌زاده (66- حسین ساکی)، محمدرضا غبیشاوی (66- مهدی حنفی)، طالب ریکانی و رضا جبیره (60- علی امیری)
سرمربی:‌ علیرضا منصوریان

 

 

* لحظات حساس: 
دقیقه 7: رضا خالقی فر پس از دریبل یک بازیکن توپ را به سمت دروازه شلیک کرد که این توپ توسط گوهری دفع شد و در ادامه ابراهیمی نتوانست گلزنی کند.
دقیقه 35: شوت غبیشاوی از پشت محوطه جریمه را فرعباسی در دو مرحله مهار کرد.
دقیقه 36: با اشتباه در خط دفاعی ذوب آهن توپ به ریکانی رسید و او غبیشاوی را در موقعیت تک به تک قرار داد که فرعباسی با خروج خوب مانع از گلزنی صنعت نفت شد.
دقیقه 47: ارسال توپ روی دروازه صنعت نفت با ضربه سر طیبی دفاع شد که در ادامه ابراهیم زاده ضربه آکروباتیک زد اما فرعباسی توپ را برگشت داد.
دقیقه 54: شوت میلاد جهانی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 58: ارسال ابراهیمی در آستانه رود به دروازه بود که گوهری توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 89: شوت محمد خدا بنده لو به تیرک دروازه خورد و تبدیل به گل نشد.
دقیقه 90+3: شوت عارف رستمی از پشت محوطه جریمه را احمد گوهری گرفت.

 

شرح گل:
ذوب آهن 0 - صنعت نفت 1 (دقیقه 13- طالب ریکانی): پس از اینکه مدافعان ذوب آهن ارسال ممی زاده را برگشت دادند، طالب ریکانی صاحب توپ شد و پس از کنترل، شوتی استثنایی را روانه دروازه کرد تا صنعت نفت از حریف پیش بیفتد. 

 

بهترین بازیکن: طلب ریکانی
هافبک و کاپیتان تیم صنعت نفت که پس از خداحافظی با هواداران این تیم دوباره به صنعت بازگشته بود، در این دیدار عملکرد درخشانی داشت و علاوه بر گلی که احتمالا نامزد برترین گل فصل هم خواهد شد، یک موقعیت بسیار خوب برای غبیشاوی خلق کرد. در مجموع ریکانی نقشی پررنگ در کنترل میانه میدان داشت و بهترین بازیکن زمین بود.

 

اتفاق ویژه: صنعت نفت با علیرضا منصوریان با پیروزی مقابل ذوب آهن برای اولین بار در فصل جاری رتبه خود را تک رقمی کرد و همچنین در کمال شگفتی بالاتر از فولاد قرار گرفت. با توقف آلومینیوم اراک، حالا نفتی‌ها حتی به جایگاه ششم جدول نیز امیدوار خواهند بود.


حواشی:
* به دلیل مصدومیت ناگهانی گروسیان، گوهری در درون دروازه حضور دارد.
* نیمه اول با نمایش درگیرانه دو تیم همراه بود که یک کارت قرمز هم به دنبال داشت.
* شبانی مدافع ذوب اهن با خطا روی یک بازیکن و به فاصله 5 دقیقه از زمین اخراج شد.
* بازیکن صنعت نفت با تاخیر چند دقیقه ای وارد زمین شد.
* در آخرین دقایق بازی نیمکت نشینان و سکونشینان صنعت با سوت ممتد خواستار پایان بازی بودند.

دیدگاهها