کد خبر : 1806539 | 05 بهمن 1400 ساعت 01:10 | 46,513 بازدید | 22 دیدگاه

چه سیوهایی کردی امیر!

پیکسل‌هایی از نمایش برتر دروازه‌بانی هفته

نمایش خارق العاده گلر ایرانی برابر هوئسکا تمجید و تعجب گزارشگر این دیدار را برانگیخت.

به گزارش "ورزش سه"، عابدزاه همچنان رویای خود را بغل کرده و فصل به فصل و بازی به بازی پیش می‌برد تا پیش‌بینی اینکه روزی بتواند به آن برسد، دور از انتظار نباشد.

 

تماشای نمایش گلر ایرانی پونفرادینا اسپانیا برابر هوئسکا شاید کافی باشد تا دیگر قبول کنیم او از زیر نام احمدرضا عابدزاده کاملا خارج شده و در حال ارائه کیفیتی حتی اگر اغراق نکنیم بهتر و متفاوت به سبک خود است؛ سبکی بر پایه چالاکی و البته بر پایه همان جسارت ژن احمدرضا عابدزاده.

 

پونفرادینا در شرایطی در هفته بیست و چهارم به یازدهمین برد فصل خود دست یافت و به جایگاه پنجم جدول رسید و فاصله پنج امتیازی تا صدر را حفظ کرد که تماشای این بازی می‌تواند ادعای این موضوع که امیر عابدزاده نقش اول این پیروزی را به نام خود کرده، بیراه نیست.

 


این اولین سیو ویژه امیر است؛ شوتی به کنج دروازه که با سیو کف دست راست، مانع از به تساوی کشیده شدن بازی شد.

 

 

نکته جالب اینکه امیر عابدزاده بعد از گلزن تیمش (نیل اوجدا) که در این بازی زننده هر دو گل تیمش برای دستیابی به برد بود، دومین بازیکن برتر زمین لقب گرفت.

 


وقتی مهاجم هوئسکا بین دو مدافع با ضربه سر دروازه عابدزاده را هدف قرار داد، یک پرش دیدنی و مشت توپ همچنان آبی‌پوشان را در زمین حریف برنده نگه می‌دارد و یک مهار فوق العاده دیگر از امیر عابدزاده.

 

 

عابدزاده هرچند در این بازی که در زمین تیم هوئسکا برگزار می‌شد یک بار دروازه‌اش در دقیقه ٨٠ باز شد اما بارها با ایستادگی و سیوهای خارق‌العاده حمله وران حریف را ناکام گذاشت.

 

با این حال نام او بارها از سوی گزارشگر این بازی بعد از هر حمله مهاجمان هوئسکا با فریاد و هیجان بالا به زبان آورده می‌شد.

 


تصور اینکه گلر بتواند شوت مهاجم را در شش قدم دروازه‌اش مهار کند شاید دور از انتظار باشد اما عابدزاده در شب پر فروغ خود، هم‌تیمی‌هایش را به این واکنش هم مهمان کرد.

 

 

عابدزاده که مدت‌هاست چمدانش را برای رویای بزرگ حضور در تیم‌های مطرح بسته و پله به پله آن را در لیگ پرتغال و اکنون در لیگ دو اسپانیا دنبال می‌کند، بیشتر از آنچه که پیش‌بینی می‌شد به هدف نزدیک است.

 


پیش‌بینی شما از سرنوشت ضربه‌ای که از اینجا و چسبیده به شش قدم نواخته می‌شود چیست؟ گل؟ نه قطعا وقتی عابدزاده در درون دروازه حاضر است.

 

 

امیر عابدزاده که طی اردوهای اخیر تیم ملی جایگاه ثابتی در لیست دراگان اسکوچیچ داشته، اکنون خود را آماده رقابتی تازه می‌کند؛ رقابت با علیرضا بیرانوند و پیام نیازمند. گلرهایی لژیونر که اکنون رقابت را در بالاترین سطح در کمپ تیم ملی دنبال می‌کنند.

 

 


این تصویر سرنوشت همان ضربه آخر را نشان می‌دهد؛ جایی که مهاجم هوئسکا چسبیده به شش قدم ضربه اش را چکشی نواخت و البته عابدزاده با دست مخالف آن را برگشت داد و در ادامه با حمایت هم‌تیمی‌اش، مانع از ریباند آن شد و کاملا مهارش کرد.

 


همان واکنش از زاویه‌ای دیگر که کش فوق‌العاده بدن عابدزاده را به نمایش می‌گذارد و سیو تک دست چپ برای ممانعت از شکست تیمش.

 

 


و پایان یک بازی سخت با سیو‌هایی به قیمت سه امتیاز و دقایقی که لحظه به لحظه عابدزاده را به هدف عالی‌اش نزدیک می‌کند؛ ما هم منتظر نمایش‌ات خواهیم ماند، عابدزاده کوچک با پیراهن تیمی بزرگ در قلب اسپانیا.

دیدگاهها