کد خبر : 1806588 | 05 بهمن 1400 ساعت 11:21 | 65,258 بازدید | 42 دیدگاه

دیگر در پرسپولیس ثبات روحی و روانی نداشتم

رادو: گل‌محمدی به زودی ایران را ترک می‌کند!

آقای انصاری‌فرد از آقای گل‌محمدی پرسیدند که آیا از عملکرد من رضایت دارد که قراردادم تمدید شود؟ ایشان پاسخ دادند بله.

به گزارش "ورزش سه"، بوژیدار رادوشوویچ دروازه‌بان تیم پرسپولیس شب گذشته و 48 ساعت پس از فسخ قراردادش با پرسپولیس، در حالی میهمان اسکایپی برنامه فوتبال برتر بود که صحبت‌های تندی را علیه سه مدیر پرسپولیس، رضا درویش، مجید صدری و جعفر سمیعی انجام داد که یکی از این مدیران، صدری، روی خط آمد تا پاسخ دهد.

 

رادو در این گفتگو به نحوه جدایی اش از پرسپولیس اشاره کرد و توضیح داد که چرا از پرسپولیس در فیفا شکایت کرده است.

 

* برایم مهم نبود که نیمکت نشینم
منم فکر نمی‌کردم جدایی ام از پرسپولیس به این شکل باشد. زندگی به همین شکل است و نمی‌شود کاری کرد. وقتی من کاندیدای گلر شماره یک بودم، حمایت نمی‌شدم تا دروازه‌بان شماره یک واقعی باشم. در برخی موارد هم نفر یک واقعی نبودم و به لحاظ روانی و روحی در زمین تحت فشار بودم و این کل چیزی است که می‌توانم بگویم. همیشه حرفه‌ای بودم و برایم مهم نیست که روی نیمکت بنشینم یا داخل زمین حضور داشته باشم. هر مربی که بالای سر من بوده می‌تواند تضمین بدهد. از دست هیچکسی ناراحت نیستم و هر بار هرچیزی که می‌توانستم را ارایه کردم. زندگی جریان دارد و من ناراضی نیستم.

 

* سمیعی من به قول داد اما...
پرسپولیس همیشه در قلب من جا دارد و هرگز این رابطه بین من و پرسپولیس قطع نمی‌شود اما قرارداد من به صورت حرفه‌ای بسته شده. قرارداد خاتمه پیدا کرده و من پرونده را در فیفا به جریان انداختم. بار قبلی تذکر نبود و سوابق سالیانه من در پرسپولیس نشان می‌دهد که در اجرای تعهدات اشتباه داشتند. نمی‌خواستم دفعه قبل برگردم اما آقای سمیعی نقش پررنگی در بازگشت من داشتند. آنها قول دادند که تا ۱۵ آگوست (اواسط مرداد) مشکلات من حل شود اما این اتفاق نیفتاد. بعد آقای صدری آمد و مشکلات حل نشد.

 

 

* برخورد انسانی و خوبی با من نداشتند
قبل از بازی با استقلال تاجیکستان و همچنین الهلال، با آقای صدری صحبت کردم، نه تنها به قولشان عمل نکردند بلکه به عنوان یک انسان هم برخورد خوبی نداشتند و من را به حضورشان نپذیرفت. بعد از اینکه لحظات خسته کننده‌ای را سپری کردم، فهمیدم که همه چیز تمام شده نمی‌خواستم به این شکل از پرسپولیس خارج شوم اما نمی‌خواستم که کسی با اسم من بازی کند. 

 

*اگر دستمزدم را می‌دادند، حق فسخ نداشتم
من شش سال زیبا را در ایران سپری کردم و لحظات بسیار زیبایی را در ایران داشتم اما دیگر ثبات روحی و روانی نداشتم. زندگی مسیری را به من نشان داد که به اینجا رسید. من دوست نداشتم اوضاع به اینجا برسد اما این مسیری است که زندگی نشان داد. اول یک نکته را شفاف کنم. باشگاه هشدار دریافت کرد نسبت به مبلغی مشخص (130 هزار دلار) که اگر پرداخت می‌شد من حق نداشتم باشگاه را ترک کنم اما آنها رعایت نکردند. فکر می‌کنم هیئت مدیره و مدیرعامل پرسپولیس، تنها باشگاهی است در دنیا که از من می‌خواهد پاسپورت را بدهم، این گروکشی است تا هر زمانی که خواستند پول را ندهند. آنها روز آخر بخشی از پول را دادند اما من همان روز می‌توانستم قرارداد را فسخ کنم.

 

* نمی‌خواهم توجیه مدیران را بشنوم
به من گفتند تا سه هفته بعد پول می‌دهیم اما می‌دانم در ایران سه هفته به چه معناست. آنها پاسپورت من را برای گروکشی می‌خواستند، ویزای کار من رو به اتمام بود و اگر در ایران می‌ماندم، دیگر نمی‌توانستم خارج شوم. ایشان سه بار به من دعوتنامه فرستاد که آماده ام پرداخت کنم و من یک روز مانده به رفتنم از ایران، رفتم دفتر باشگاه و ایشان به من پول دادند. می‌دانستم باقی مانده این رقم را پرداخت نخواهند کرد. ۲۰ درصد از سایر بازیکنان کمتر دریافتی داشتم. خیلی بابت خروجم از ایران ناراحتم اما نمی‌خواهم توجیه مدیران را بشنوم.

 

* به انصاریفرد گفتم از اروپا پیشنهاد دارم
من همه وسایلم را از آپارتمان نبردم و گفتم بروم تا ببینم اتفاقات چگونه خواهد بود اما مدیران جدید باشگاه تماسی با من نداشتند. آن موقع آقای کالدرون سرمربی پرسپولیس بود و در شش هفت مسابقه آخر، تصمیم گرفت از بیرانوند استفاده نکند که همه بازی‌ها را بردیم. اما به دلیلی که همه می‌دانند و به همان دلیل که برانکو و من باشگاه را ترک کردیم، ایشان تصمیم گرفت که باشگاه را ترک کند، همانطور که آقای گل‌محمدی هم به زودی این کار را خواهد کرد. آقای گل‌محمدی تصمیم گرفت که از بیرانوند استفاده کند و من پذیرفتم. نیم فصل خوبی داشتم، از اروپا هم پیشنهاد داشتم، به دفتر آقای انصاری‌فرد رفتم و به یک زبان مشترک رسیدیم.

 

* اگر بداخلاق بودم، آن موقع باشگاه را ترک می‌کردم
آن موقع یورو در ایران خیلی ارزان‌تر از الان بود و مشکلی هم در تهیه آن نبود. در واقع هیچ مشکلی برای پرداخت ارزی وجود نداشت و مشکلی هم برای امضای قرارداد نبود. قرارداد، قرارداد وحشتناکی نبود اما در رسانه‌ها به شکلی بد انعکاس پیدا کرد. من وقتی با برانکو آمدم کمترین دریافتی را داشتم، چرا کسی این را انعکاس نمی‌دهد؟ من به دلیل تعلل در پرداخت مالی، می‌توانستم همیشه ایران را ترک کنم. اگر من بد اخلاق بودم، بعد از ۴ ماه تاخیر در پرداخت می‌توانستم ایران را ترک کنم.

 

* انصاریفرد از یحیی پرسید: با رادو تمدید کنم؟
 نمی‌دانم رقم قراردادم منطقی بوده یا نه. تمایلم را در آن زمان نسبت به تمدید قرارداد ابراز کردم و آقای انصاری‌فرد از آقای گل‌محمدی پرسیدند که آیا از عملکرد من رضایت دارد که قراردادم تمدید شود؟ ایشان پاسخ داد بله. قرارداد من سالیانه افزایش پیدا می‌کرد اما باید بگویم که پنج قهرمانی کسب کردیم و اینکه بازی کردم یا نه را هم کادرفنی باید از عملکردم رضایت می‌داشت که داشت. باشگاه این را تعهد داد که پرداخت کند.

 

 

* برای همبازیانم در پرسپولیس ناراحتم
متاسفانه پرسپولیس از لیگ قهرمانان حذف شد و پنجره اش هم بسته است، بدهی‌ها حتی نسبت به بازیکنان ایرانی هم روز به روز بیشتر می‌شود. من شاید یکی از دانه شن‌هایی باشم که قلعه شن را می‌سازند.   واقعا ناراحت و مایوس هستم به خاطر همبازیانم. آنها سعی کردند دیگران را خوشحال کنند و به قله فوتبال ایران و فینال آسیایی رسیدند. ما حتی ۵-۱۰٪ هم از طرف مدیران حمایت نشدیم و این واقعا وحشتناک است. من به خاطر همبازیانم ناراحتم، وضعیت آنها مشابه من است. اما به هر حال آنها در کشور خودشان هستند و در تهران زندگی می‌کنند و به خانواده سر می‌زنند و برادر خواهرشان کمک می‌کنند. اما من چاره نداشتم و آمده بودم ایران تا نان خانواده ام را تامین کنم.

 

* درباره سیدجلال هیچ شکی ندارم
خیلی بازیکنان را کنار خودم داشتم و درست نیست که بخواهم آنها را جدا کنم و نباید اسم ببرم. نوراللهی و کنعانی و بیرانوند انتقال پیدا کردند اما درباره سیدجلال هیچ شکی ندارم. او بازیکن بسیار خوب و یک وزنه است و دلم برایش تنگ خواهد شد.

دیدگاهها