کد خبر : 1806589 | 05 بهمن 1400 ساعت 11:29 | 17,290 بازدید | 3 دیدگاه

رسوایی بی‌سابقه شاهزاده والیبال ژاپن

رئیس اتحادیه والیبال ژاپن و همکارانش به دلیل جعل مدرک و ارسال به فدراسیون جهانی از کار برکنار شدند.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، جلسه هیئت مدیره اتحادیه والیبال ژاپن، JVA در توکیو برگزار و به اتفاق آرا تصمیم گرفته شد که رئیس JVA، کنجی شیمائوکا را به دلیل رسوایی بی‌سابقه برکنار کنند. البته قبل از این تصمیم JVA، چهره اسطوره‌ای والیبال ژاپن از تمایل خود برای استعفا خبر داده بود.
 

رسوایی شیمائوکا، که اکنون یک مقام 72 ساله است، مربوط به پنهان کردن جعل گواهی پزشکی چند بازیکن در سال 2019 بوده است تا آنها در مسابقات بین‌المللی والیبال ساحلی سال 2020 شرکت کنند. این دو بازیکن والیبال ساحلی ژاپن (که نام آنها هنوز مشخص نیست) قرار بود در تور جهانی FIVB در ژانویه 2020 شرکت کنند، اما اعلام کردند که قصد کنار کشیدن دارند زیرا JVA نتوانست آنها را برای این رویداد در مهلت مقرر، ثبت نام کند. با این حال، مسئولان اتحادیه والیبال ژاپن برای جلوگیری از جریمه فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) یک گواهی پزشکی جعلی صادر کردند.

 

طبق تحقیقات، شیمائوکا و همکارانش از جعل گواهی پزشکی مطلع بودند اما آن را فاش نکردند. رئیس JVA تنها کسی نیست که از عواقب جعل گواهی ضرر کرد زیرا 4 مقام دیگر نیز مجازات شدند. شیمائوکا یکی از اعضای پیشین تیم ملی ژاپن بود که در 3 المپیک حضور داشته و در کسب مدال طلا در بازی‌های المپیک 1972 مونیخ نقش داشت.

 

شیمائوکا به دلیل بازی‌های درخشان خود، لقب شاهزاده را داده است. او از سال 2017 ریاست JVA را برعهده داشت و همچنین رئیس سازمان لیگ والیبال ژاپن (V.League) بود که در آوریل سال گذشته از سمت خود استعفا داد.

دیدگاهها