کد خبر : 1807027 | 07 بهمن 1400 ساعت 17:04 | 8,106 بازدید | 1 دیدگاه

شکایت جمعی از قهرمان اسبق لیگ برتر

نگرانی بزرگ در اردوی استقلال خوزستان 

استقلال خوزستان درگیر ماجرای عجیبی شده است و این موضوع با شکایت جمعی از تیم‌های لیگ یکی همراه شده است که می‌تواند خطر کسر امتیاز بزرگی برای آنها در پی داشته باشد. 

به گزارش "ورزش سه"، استقلال خوزستان که توانسته بود در لیگ پانزدهم قهرمانی فصل را از آن خود کند، الان چند فصلی است که راهی لیگ آزادگان شده است. آنها در این فصل با سهراب بختیاری‌زاده روی نیمکت آبی‌ها در جمع مدعیان نیز حاضر شده‌اند. اما در اتفاقی عجیب خطر کسر امتیاز بزرگی آنها را تهدید می‌کند که در صورت اجرایی شدن حتی می‌تواند منجر به سقوط‌شان به دسته پایین‌تر نیز شود. 

 

ماجرا از این قرار است که طی حکم صادره از سوی فیفا بابت شکایت بازیکن خارجی‌اش، بیش از 15 ماه است که پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه بسته است. با این حال با توجه به اینکه جذب بازیکن خارجی در لیگ دسته اول ممنوع است. موضوع عجیب اینجاست که این باشگاه طی این مدت که پنجره نقل و انتقالاتی‌اش  بسته بوده، اقدام به جذب بازیکنان داخلی کرده است. 

 

اما نکته عجیب‌تر این است که باشگاه استقلال خوزستان این مبلغ بدهی به بازیکن خارجی‌اش را به حساب فدراسیون واریز کرده بود اما این مساله از سوی فدراسیون دنبال نشده بود تا اکنون فیفا حدود 15 ماه قبل، حکم به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه بدهد. موضوعی که باعث شده تا دیگر باشگاه‌های رقیب استقلال خوزستان در لیگ آزادگان در نامه ای شکایت خود را بابت سود بردن این تیم از بازیکنان غیرقانونی در مرحله ممنوعیت نقل و انتقالاتی را اعلام کنند. اتفاقی که اگر سیکل قانونی خود را طی کند می تواند منجر به کسر امتیاز از این باشگاه طی دیدارهای این فصل شود و آنها را به انتهای جدول نیز سوق دهد.

 

باید دید با توجه به اینکه کم کاری از سوی فدراسیون در این زمینه صورت گرفته و البته موضوع نیز از سوی استقلال خوزستان پیگیری نشده، شکایت دیگر باشگاه‌ها راه به جایی خواهد برد یا خیر. با توجه به اینکه استقلال خوزستان در کورس بالانشینان جدول قرار دارد، البته بعید نیست در صورت عدم پیگیری موضوع از سوی فدراسیون (به واسطه اشتباهی که از سوی آنها صورت گرفته‌ دیگر مدعیان تصمیم به ارجاع پرونده به فیفا کنند تا این مساله اتفاقی عجیب را شکل دهد و باید دید چه اتفاقی درباره آن شکل خواهد گرفت.

دیدگاهها