کد خبر : 1807285 | 08 بهمن 1400 ساعت 18:27 | 12,290 بازدید | 1 دیدگاه

اتفاق قابل پیش‌بینی برای شاگردان سلیمانی؛

قهرمانی زنان فوتسال ایران در کافا 2022 (عکس)

تیم ملی فوتسال زنان ایران توانست با به راه انداختن جشنواره گل مقابل میزبان رقابت‌ها، عنوان قهرمانی تورنمنت آسیای مرکزی را به دست آورد.

به گزارش "ورزش سه" در روز پایانی رقابت‌های کافا 2022، امروز در نخستین مسابقه تیم ملی ازبکستان به مصاف قرقیزستان رفت و ازبک‌ها توانستند با برتری 10 گله، امیدهای خود برای کسب قهرمانی را زنده نگه دارند و با 13 امتیاز، هم‌امتیاز ایران و به لحاظ تفاضل گل هم برابر شوند، اتفاقی که باعث می‌شد تا در صورت شکست احتمالی ایران در مقابل تاجیکستان، ازبکستان قهرمان کافا 2022 شود.

 

اما با توجه به شرایط فنی تیم ملی فوتسال زنان ایران و اختلاف سطحی که با رقبای خود در آسیای مرکزی داشت، ثبت نتیجه شکست مقابل تاجیکستان دور از ذهن می‌رسید و شاگردان فروزان سلیمانی توانستند نمایش درخشانی را در مسابقه پایانی بعد از تساوی روز گذشته مقابل ازبکستان به اجرا بگذارند.

 

نیمه اول نبرد با میزبان رقابت‌ها، با برتری 6 به سود ایران به پایان رسید و در نیمه دوم هم زنان فوتسال ایران برتری خود را بهبود بخشیدند تا در نهایت با نتیجه 9-0 مقابل تاجیکستان جشن پیروزی بگیرند و عنوان قهرمانی کافا 2022 را از آن خود کنند.

 

گل‌های ایران را نسترن مقیمی، فرشته کریمی(3 گل)، سارا شیربیگی(2 گل)، نسا احدی، سحر پاپی و مهسا علی‌مددی به ثمر رساندند.

 

تیم ملی فوتسال زنان ایران در این رقابت‌ها در 6 مسابقه موفق به کسب 16 امتیاز شد و بالاتر از ازبکستان، قرقیزستان و تاجیکستان به عنوان قهرمانی رقابت‌ها دست یافت.

 

این دوره از رقابت‌ها، نخستین تورنمنت آسیای مرکزی در رده سنی بزرگسالان بود که تیم ملی فوتسال زنان ایران بعد از دو سال تعطیلی تمرینات و مسابقات خود توانست در آن شرکت کند و عنوان قهرمانی را به دست آورد.

 

 

 

 

دیدگاهها