کد خبر : 1809578 | 19 بهمن 1400 ساعت 14:40 | 84.2K بازدید | 70 دیدگاه

بی سابقه و جنجالی

زلزله در بارسلونا؛ تغییر نام نوکمپ به اسپاتیفای!

باشگاه بارسلونا و اسپاتیفای بر سر قراردادی 3ساله به توافق رسیده‌اند که بر اساس آن، ورزشگاه نوکمپ در این مدت تغییر نام خواهد داد. اولین ترکش این توافق هم استعفای مدیر اجرایی باشگاه بود.

زلزله در بارسلونا؛ تغییر نام نوکمپ به اسپاتیفای!

به گزارش "ورزش سه"، باشگاه بارسلونا که در پی پاندمی کرونا متحمل ضرر اقتصادی فراوانی شده بود و چیزی تا ورشکستگی مالی فاصله نداشت، حالا به تدریج در حال بازیابی منابع مالی است و به روزهای خوب اقتصادی باز خواهد گشت. یکی از مهم‌ترین گام‌ها در این راه، توافق سران باشگاه با کمپانی سوئدی "اسپاتیفای" است.

 

 

 

 

طبق ادعای رسانه‌های اسپانیایی، بارسلونا با اسپاتیفای بر سر قراردادی سه ساله به ارزش 280 میلیون یورو به توافق رسیده است و این کمپانی اسپانسر اول باشگاه کاتالان خواهد شد. نام اسپاتیفای به‌زودی روی پیراهن تیم‌های فوتبال مردان و زنان و نیز دیگر رشته‌های ورزشی که باشگاه در آنها فعالیت دارد، حک خواهد شد. توافق حتی بر سر تغییر نام نوکمپ به اسپاتیفای از فصل آینده نیز صورت گرفته است.

 

 

 

 

مذاکرات از ماه‌ها پیش شروع شده بود و سرانجام به نتیجه رسید. در جریان بازی یک‌شنبه بارسا و اتلتیکو، مدیران اسپاتیفای نیز در جایگاه ویژه نوکمپ حضور داشتند.

لازم به ذکر است که اسپاتیفای(spotify) یک سرویس پخش موسیقی است که به‌واسطه‌‌ آن می‌توانید به میلیون‌ها آهنگ، پادکست و ویدئوی هنرمندان سراسر جهان دسترسی داشته باشید. علت جذابیت اسپاتیفای برای مخاطبین این است که صرفا می‌توان با ساخت یک حساب کاربری از طریق ایمیل یا اتصال از طریق فیسبوک به‌طور رایگان از سرویس اسپاتیفای استفاده کرد.

 

 

 

 

اولین تبعات این توافق نیز استفعای فران رِِّوِرتر مدیر اجرایی باشگاه بود. ساعتی پیش او با انتشار بیانیه‌ای از سمت خود کناره گیری کرد و رسانه‌های اسپانیا مخالفت او با اسپاتیفای را دلیل اصلی استعفا عنوان کرده‌اند.
 

 

 

یونیسف به پیراهن بارسلونا بر می گردد :: ورزش سه

 

 

باشگاه بارسلونا تا سال 2006 اسپانسری را برای پیراهن انتخاب نکرده بود، اما این کار با نقش بستن نام مؤسسه خیریه «یونیسف» شروع شد. سال2011 هم کاتالان‌ها در قراردادی بحث‌برانگیز با بنیاد قطر و سپس قطر ایرویز تا سال 2017 با قطری‌ها برای اسپانسر پیراهن همکاری کردند. سپس شرکت ژاپنی «راکوتن» به میان آمد و قراردادی 55 میلیون یورویی با باشگاه بارسلونا امضا کرد که در پایان این فصل قراردادشان به پایان خواهد رسید. به همین دلیل هم باشگاه بارسلونا در ماه‌های گذشته در پی بررسی گزینه‌های برای اسپانسرینگ بوده است.

با وجود بحران مالی در نوکمپ، غول‌های لالیگا به جذب اسپانسر و همکاری‌های تجاری ادامه می‌دهند. قبل از اسپاتیفای نام شرکت‌هایی هم‌چون «وگان نِیشن» و «پولکادات» هم به میان آمده بود؛ شرکت‌هایی که در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کنند و بزرگ‌ترین بسته‌های حمایت مالی را به باشگاه بارسلونا ارائه کرده بودند. مجموع ارزش این پیشنهاد هم 80 میلیون یورو (معادل 67 میلیون پوند) بوده است.

 

 

 

 

با این حال طبق اخباری که منتشر شده «دانیل اِک» سوئدی که اسپاتیفای محصول تفکرات اوست از رقبا پیشی گرفته و اسپانسر بارسلونا خواهد شد. جالب این‌که این معامله تنها یک ماه پس از ابراز علاقه شرکت سوئدی برای خرید باشگاه آرسنال از استن کروئنکه جوش خورده است. اِک در حال آماده‌سازی برای پیشنهاد 2میلیارد پوندی برای خرید باشگاه شمال لندنی بود که پیشنهاد اولیه او با مبلغ 1.8 میلیون پوند رد شده است. بعد از آن هم مشخص شد کروئنکه اصلاً تمایلی به فروش باشگاه آرسنال ندارد.

 

 

 

 

حالا باید دید همکاری باشگاه بارسلونا و شرکت اسپاتیفای به چه شکلی پیش خواهد رفت و جزئیات آن چه خواهد بود. خودتان را برای شنیدن نام «نوکمپ اسپاتیفای» آماده کنید!

دیدگاهها