کد خبر : 1817323 | 10 فروردين 1401 ساعت 13:11 | 61.4K بازدید | 9 دیدگاه

فقط 9 هوادار زن بلیط خریده بودند!

بیانیه فدراسیون فوتبال در خصوص اتفاقات مشهد

فدراسیون فوتبال با توجه به برخی اتفاقات و حواشی پیش آمده در خصوص برگزاری مسابقه تیم‌های ملی ایران و لبنان در مشهد مقدس توضیحاتی ارائه کرد.

بیانیه فدراسیون فوتبال در خصوص اتفاقات مشهد

به گزارش "ورزش سه" در فاصله کمتر از 24 ساعت از حواشی گسترده شکل گرفته پیرامون دوئل ایران-لبنان و عدم صدور مجوز برای ورود زنان به ورزشگاه و حواشی پیش‌آمده، سایت رسمی فدراسیون فوتبال بیانیه‌ای را صادر کرد.

در بیانیه صادره از سوی فدراسیون به این مطلب اشاره که تنها 9 هوادار زن بلیط خریده بودند که هزینه آن‌ها عودت داده می‌شود و مابقی بلیط‌ها جعلی بوده است.

هم‌چنین فدراسیون فوتبال نسبت به دیگر حواشی ایجاد شده هم توضیحاتی را بیان کرده است.

متن بیانیه به شرح زیر است:

«بسمه تعالى

ضمن قدردانى از همكارى و تعامل مسئولين و مديران محترم استان خراسان رضوى و استقبال شايسته و پرشور فوتبال دوستان عزيز و شريف اين استان و با تبريك مجدد صعود و صدرنشينى تيم ملى فوتبال جمهورى اسلامى ايران پس از پیروزی برابر لبنان در مرحله انتخابى رقابت هاى جام جهانى لازم است در خصوص برخى موضوعات، شايعات و حواشى مرتبط با برگزارى اين بازى مواردى به اطلاع و استحضار علاقمندان به فوتبال رسانده شود.

برگزارى يك مسابقه ملى در شهر مقدس مشهد در مجاورت حرم مطهر رضوى و انتقال بازى تيم ملى به خارج از تهران در راستاى تمركز زدايى و اهتمام ويژه به تعلقات و احساسات فوتبال دوستان سراسر كشور گامى ارزشمند و مايه فخر و مباهات بود كه با تعامل نزديك و همه جانبه كليه دستگاهها و مسئولين اجرايى استان در همكارى با فدراسيون فوتبال رقم خورد و مى تواند زمينه ساز برگزارى مسابقات بين المللى در شهرهاى مختلف ايران اسلامى باشد.

تا 72 ساعت قبل از مسابقه بر اساس كليه مذاكرات و هماهنگى هاى صورت گرفته مقرر بود اين بازى بر اساس پروتكل و مصوبات ستاد كرونا بدون تماشاگر برگزار شود ، با اين وجود و در شرايطى كه شهر مقدس مشهد براى نخستين بار ميزبانى از يك مسابقه ملى رسمى را بر عهده داشت تغيير شرايط و حضور تماشاگران موضوعات و اتفاقات تازه اى را رقم زد به شکلی که حتی نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا از تغییر روند برگزاری بازی و حضور تماشاگران در این مسابقه اظهار تعجب کردند.

در اين موقعيت و با توجه به محدوديت زمانى ،بليط فروشى با رعايت ضوابط و پروتكل ها و وارد كردن كليه تماشاگران به ورزشگاه با مشكلات و سختى هاى ويژه اى همراه بود با اين وجود ورود بانوان در چنين موقعيتى بدون فراهم بودن زمينه و بسترهاى لازم همچنين پيش بينى و امكان بليط فروشى غير ممكن و بحران ساز به نظر مى رسيد.

فدراسيون فوتبال پيش از اين تمايل و اراده خود در حمايت از ورود بانوان به ورزشگاهها را در مسابقات مختلف ملى و باشگاهى بين المللى به اثبات رسانده و بارها از طريق بليط فروشى آنلاين با پيش بينى مسيرها و جايگاههاى مجزا اين اتفاق در ورزشگاه آزادى بدون هيچ مشكلى روى داده با اين وجود در اين فاصله كوتاه و در نخستين تجربه رسمى و بين المللى شهر مشهد امكان پيش بينى و فراهم سازى شرايط مساعد براى ورود بانوان به استاديوم و فراهم ساختن امكان ورود امن همچنين گیت های مناسب، امکانات مورد نیاز و جايگاه وِیژه وجود نداشته و حتى پروسه بليط فروشى در بخش آقايان نيز به دليل مهلت كوتاه اعلام شده با مشكلات و نواقص متعدد به سختى در فاصله سه روز به انجام بازى اجرايى شد. بر همین اساس هیچ کدام از مسئولین فدراسیون فوتبال از بانوان علاقمند به فوتبال جهت خرید بلیط تماشای این مسابقه در شهر مقدس مشهد دعوت به عمل نیاورده و حتی تلاش هایی که جهت حضور بانوان در ورزشگاه صورت گرفت با هدف ارائه بلیط رایگان و مشروط بر فراهم سازی شرایط و زیرساخت های مناسب بود که محقق نشد.

اخبار منتشر شده در خصوص ممانعت از ورود اشخاص داراى بليط اعم از آقایان و بانوان غير واقعى بوده و در حالى كه در اطلاعيه و اخبار مختلف از فوتبال دوستان عزيز درخواست شد بدون تهيه بليط به شکل قانونی و با ثبت و ورود اطلاعات صحیح در اطراف ورزشگاه حاضر نشوند متاسفانه هزاران نفر از آقايان و بانوان فوتبال دوست بدون در اختيار داشتن بليط در اطراف استاديوم حضور يافته و خواستار ورود به ورزشگاه بودند كه اين اتفاق موجب بروز اتفاقات و مشكلات مختلف و متعدد شد.

بر اساس بانک اطلاعاتی سامانه بلیط فروشی مجموعا تنها 9 نفر از بانوان در این سامانه اقدام به خرید بلیط در بخش جایگاه آقایان کرده بودند که حداکثر طی 48 ساعت وجوه دریافت شده به این اشخاص بازگردانده خواهد شد. برخی دیگر از موارد ثبت شده با کد ملی و اسامی نادرست نیز مصداق تخلف و ثبت اطلاعات غیر واقعی به شمار می رود که بر اساس عدم انطباق اطلاعات وارده با کارت شناسایی ملی بلیط های دریافت شده به این صورت نیز فاقد اعتبار می باشد.
همچنین متاسفانه برخی افراد سودجو در حاشیه برگزاری این مسابقه اقدام به چاپ و فروش بلیط های جعلی به برخی از آقایان و بانوان فوتبال دوست نمودند که با ورود نهادهای مرتبط با متخلفین برخورد لازم صورت پذیرفته با این وجود بانوانی که از این مرکز غیر معتبر اقدام به تهیه بلیط کرده بودند به عدم امکان ورود به ورزشگاه با در دست داشتن بلیط های خریداری شده جعلی معترض بودند که طبیعتا امکان ورود با استفاده از این بلیط ها وجود نداشته است.

در نهايت فدراسيون فوتبال ضمن ابراز تاسف از برخى حوادث روى داده در حاشيه اين مسابقه بر ضرورت فراهم شدن زيرساخت ها و شرايط مناسب جهت حضور بانوان و آقايان در فضايى امن و ايمن با ايجاد زيرساخت هاى رفاهى مورد نياز و مطلوب در ورزشگاهها تاكيد مى كند. بدون تردید اتفاقات تلخ روی داده در حاشیه این مسابقه حاصل شیطنت و سودجویی افرادی است که با فروش و چاپ بلیط جعلی نظم و امنیت ورزشگاه را به خطر انداخته و مسببین اصلی این حوادث به شمار می روند.»

دیدگاه‌ها