کد خبر : 1821318 | 05 اردیبهشت 1401 ساعت 11:39 | 457 بازدید | 0 دیدگاه

باقری: تیراندازان عملکرد خوبی در ریو داشتند

سرمربی تیم تفنگ گفت: هر تیرانداز ما در 6 ماه گذشته تنها 500 فشنگ در خفیف داشت که این تنها برای یک هفته تمرین یک تیرانداز حرفه‌ای کافی است.

باقری: تیراندازان عملکرد خوبی در ریو داشتند

به گزارش "ورزش سه" حسین باقری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، در خصوص عملکرد تیراندازان در رشته تفنگ در جام جهانی برزیل، اظهار داشت: با توجه به اینکه تیراندازان یک سال بود که مسابقه نداشتند، عملکرد قابل قبولی در برزیل داشتند و در تفنگ یک مدال کسب کردیم که قسمت خوشایند کار بود. قبلا می‌دانستیم و اشاره شد که آمادگی تیرانداز در مسابقه است و راه حل دیگری وجود ندارد. 

وی در ادامه افزود: در تفنگ بادی که در روز اول مسابقات برگزار شد فشار روی تیراندازان بیشتر بود و در روزهای آخر راحت تر تیر زدند. بادی نقطه قوت ماست که متاسفانه در روز اول برگزار شد. در خفیف هم تمرین کافی نداشتیم. در این 6 ماه هر نفر از تیراندازان 500 تیر شلیک کردند. 500 تیر برای یک هفته تمرین یک تیرانداز حرفه‌ای است. با همه این شرایط بچه‌ها به حد انتظار رسیدند. در بخش خانم‌ها، فاطمه کرمزاده در بخش ایستاده با وجود باد و شرایط جوی بد، فینال را از دست داد.در تیمی هم دو‌ نفر اول ما پا به پای تیم سوم تیر زدند.

سرمربی تیم ملی تفنگ کشورمان در خصوص نیازهای این رشته برای حضور موفق در بازی‌های آسیایی گفت: حداقل باید یک یا دو اردوی برون مرزی بعلاوه حضور در مسابقات کره جنوبی و آذربایجان را برای اینکه به آمادگی برسیم، داشته باشیم. بعلاوه وجود فشنگ کافی نیز یک نیاز اصلی است.

وی در پاسخ به این سوالات که آیا تیراندازان در جام جهانی ریو آن رکوردهایی که کادر فنی انتظار داشت را ثبت کردند،گفت: تیراندازان در برزیل از نمرات داخلی خود کمتر زدند. البته قائده همین است چون در مسابقات فشار بیشتر است. باید آمادگی تیراندازان به حدی باشد که در مسابقات همان رکورد داخلی خود را بزنند یا چند نمره بهتر بزنند.امیدوارم با حمایت‌ها از رشته تیراندازی و برنامه‌ریزی به نتایج خوبی در بازی‌های آسیایی هانگژو برسیم.

دیدگاهها