کد خبر : 1824117 | 23 اردیبهشت 1401 ساعت 18:57 | 3K بازدید | 1 دیدگاه

به قولم در قبال هوادار عمل کردم

عنایتی: شرایط آماده‌سازی تیم ملی فاجعه است

رضا عنایتی می‌گوید با قطعی شدن حفظ سهمیه باشگاه هوادار در لیگ برتر به قولی که داده بود عمل کرده؛ سرمربی هوادار همچنین از نحوه آماده‌سازی تیم ملی برای جام جهانی گلایه کرد.

به گزارش "ورزش سه"، رضا عنایتی در کنفرانس خبری پیش از بازی با فجرسپاسی در ابتدا گفت: مطمئنا این بازی سخت‌ترین بازی‌ ما در طول فصل خواهد بود و بنابر شرایط جدولی که تیم بسیار خوب و دوست داشتنی فجر سپاسی دارد، تمام انرژی‌شان را می‌گذارند تا فردا بتوانند از این بازی امتیاز بگیرند و ما این نکته را به همه بازیکنان‌‌مان گوشزد کردیم که شاید این بازی از بازی با تیم‌های بالای جدولی به مراتب بسیار سخت‌تر باشد. از زمانی که دوست خوبم، آقای سرآسیایی سرمربی این تیم شدند، تغییراتی را انجام دادند، فوتبال فجر سپاسی رو به پیشرفت است. چند بازی گذشته آن‌ها را آنالیز کردیم و دیدیم که بسیار متحول شده‌اند. ما باید تمام توان و قدرت‌مان را بگذاریم تا بتوانیم امتیاز خانگی را به دست بیاوریم و شرایط‌مان را در جدول بهتر کنیم. انشالله بازی خوب و فیرپلی باشد و نتیجه بازی درون زمین مشخص شود.

او در خصوص بازی مقابل تراکتور گفت: از بازی قبل گله‌ای بکنم؛ شاید دوستان در ذهن‌شان باشد که بعد از ۹ هفته بازی را واگذار کردیم ولی من بعد از آن بازی در مصاحبه‌ام به تیم بسیار خوب، بزرگ و پر طرفدار تراکتور تبریک گفتم و از مهمان‌نوازی آن‌ها ممنون هستم چون شرایط فوق العاده خوب بود اما فکر می‌کنم در بازی ما نباختیم و بازنده شدیم! بنابر اتفاقات داوری و عجیب و غریبی که در آن بازی رقم خورد، پنالتی ما، اخراج شدن ۲ نفر از بازیکنان آن‌ها، ۲ بار کارت زرد دادن به بازیکن حریف و اخراج نکردن او عجیب و غریب بود. ما در آن بازی در شرایط فوتبالی نباختیم و به اشتباهات بزرگ داوری باختیم اما جار و جنجال نمی‌کنیم، زندگی ادامه دارد، تصمیمات داوری جزو قانون و طبیعت فوتبال است.

عنایتی در خصوص داوری اضافه کرد: خواهش می‌کنم در این هفته‌های آخر داورهای ما تمرکز بیش‌تری داشته باشند و تمرکز خود را به روی زمین بیاورند تا حقی از تیمی ضایع نشود چون شاید با یک سوت اشتباه، سرنوشت یک شهر، یک تیمی که زحمت کشیده بر باد برود، این دینی است که گردن تک تک دوستان است. امیدوارم با تمرکز بیش‌تری داوران خوب‌مان بتوانند این چهار هفته را قضاوت و داوری کنند تا ما کیف کنیم و حق به حق دار برسد.

او در مورد اینکه تیمی مثل فجر گزینه سقوط است اظهار داشت: چه اتفاقی می‌افتد تیم‌های پرطرفدار ما و تیم‌هایی که مردم یک شهر برای لیگ برتری شدن آن‌ها زجر می‌کشند و دوست‌شان دارند وضعیت خوبی ندارند؟ تیم‌هایی مثل نفت‌مسجد سلیمان، شهر خودرو و فجر سپاسی با ریشه هستند. مطمئنا اشکالاتی که از اول فصل درباره آن‌ها صحبت می‌شود که همه درباره آن‌ها می‌دانیم مانند نبود امکانات، نداشتن یک چمن خوب برای مسابقه وجود دارد. برای شیراز بسیار زشت است که یک زمین خوب نداشته باشد تا تیم بتواند در آن جا بازی‌های خودش را انجام دهد و این مشکل بسیار بزرگی است. مسئولین عادت دارند زمانی که کار از کار می‌گذرد می‌خواهند بیایند و یک کار عجیب و غریب انجام دهند!  اگر این حمایت از اول فصل از تیم‌های خوب و ریشه‌دار انجام شود لیگ جذاب‌تر خواهد شد. ما عادت داریم اجازه دهیم کار از کار بگذرد و بعد به یک‌باره یادمان بیفتد می‌توانستیم حمایت کنیم. امیدوارم شرایط به صورتی پیش برود که یک دستوری، تبصره‌ای و یا قانونی بیاید که دوستان ما در شهرهای مختلف در قبال شهروندان، کمی به مسئولیت اجتماعی‌ای که دارند واقف باشند. من فکر می‌کنم این موضوع بسیار نادیده گرفته می‌شود و امیدوارم مسئولین ما مقداری جدی‌تر به این مسئله بپردازند. ناهنجاری‌های زیادی در جامعه ما وجود دارد و فوتبال ورزشی است که می‌تواند کاملا این مسائل را رفع کند. با مقداری سرمایه‌گذاری خوب می‌توان اتفاقات خوبی را در یک شهر رقم زد، شادابی خاصی را به یک شهر بخشید و احساس غروری را به یک شهر داد. این وظیفه تک تک مسئولین است، من تعجب می‌کنم چرا بسیار ساده از این موضوع می‌گذرند.

سرمربی هوادار راجع به ادامه همکاری با هوادار گفت: تا این لحظه برای ادامه همکاری در فصل بعد صحبتی نداشتیم اما جلسه‌ای امروز و فردا با مسئولین باشگاه داریم. مطمئنا در مورد مسائل زیادی که این فصل داشتیم با هم صحبت می‌کنیم. نسبت به قولی که من، مجموعه‌ و همکارانم به باشگاه داده بودیم تاحدودی موفق بودیم.


قرارمان این بود تیم ما در فصل اول لیگ برتری بماند و فکر می‌کنم چهار هفته مانده به پایان مسابقات این اتفاق افتاده پس ما قدم‌مان را برداشتیم و برای ادامه همکاری در چند روز آینده جلسه‌ای داریم و صحبت خواهیم کرد و سعی می‌کنم خبرهای آن را از طریق مدیر رسانه‌مان، آقای فاندر، اعلام کنم و روی مسائل تیم جدی‌تر باشیم و روی اهدافی که باشگاه‌ دارد کار کنیم.

عنایتی در خصوص اینکه آیا بازیکنی را برای فصل بعد در نظر دارد یا خیر بیان کرد: ما گروه آنالیز بسیار خوب و کار بلدی داریم و من به عنوان مربی اجازه نمی‌دهم تا آخر فصل بازیکنان مد نظرم از دسترس خارج شوند. بازیکنانی را در نظر داریم و با آن‌ها صحبت کردیم چون طبق قانون شما می‌توانید با بازیکنی که قرارداد ندارد صحبت کنید اما می‌خواهیم لیگ تمام شود و با یک آرامش خوب بتوانیم یار گیری کنیم. باید ادامه همکاری با این تیم یا تیم دیگری مشخص شود و بعد برنامه‌ها را پیاده کنیم.

عنایتی در مورد وضعیت مالی هوادار گفت: خداراشکر بعد از صحبت من دوستان خیلی پیگیر شدند و پاره‌ای از مشکلات ما حل شد و من اگر صحبتی کردم به این دلیل بود که بسیار برای این باشگاه زحمت کشیدم و زندگی‌ام را روی این باشگاه گذاشتم و دوست داشتم به یک نتیجه خوب برسیم؛ ضمن اینکه می‌دیدم بازیکنان ما با تمام وجود تلاش می‌کنند. از آقای میری و اسماعیلی که پیگیر شدند تشکر می‌کنم‌. شرایط باشگاه بهتر شده و امیدوارم خیلی بهتر شود چون ما توقع داریم بسیار بهتر از این شود. ما نباید نسبت به قرارداد بازیکنان، کادر و تمام مجموعه دغدغه‌ای داشته‌ باشیم، مطمئن هستم در چند روز آینده اتفاقاتی خوب می‌افتد.

سرمربی هوادار در خصوص وضعیت تیم ملی بیان کرد: نمی‌توانیم در مورد تیم ملی صحبت کنیم چون فاجعه بار است! ما در حال تکرار اتفاقات هر چهار سالی که به جام جهانی رفتیم هستیم و یک فیلم تکراری شده؛ بارها این اتفاق برای ما افتاده و نزدیک رفتن به جام جهانی، فدراسیون، مسئول و کسی ‌که پیگیری کند را نداریم. اتفاق تلخی است که من نمی‌دانم خواسته یا ناخواسته است. من اطلاعاتی ندارم و به این موضوع ورود نمی‌کنم چون نزدیک جام جهانی یا جام ملت‌ها به یک‌باره چیزی نداریم! فدارسیون نداریم و از نظر مالی و بازی‌ها چیزی درست نیست. دوستان یک سری برنامه ریزی‌ها انجام دادند اما خودمان می دانیم برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای اینکه شما در یک تورنمت بزرگ و جایی که همه دنیا دوست دارند در آن باشند و دیده شوند کافی نیست. متاسفانه ما از این بابت برنامه ریزی خوبی نداشتیم. هر چند الان هم بسیار دیر است اما آرزو می‌کنم هرچه سریع‌تر اتفاقات خوب در سطح ملی بیفتد چون در جامعه می‌بینم مردم چقدر نگران تیم ملی، بازيکنان ملی و امکانات ملی هستند، امیدوارم بتوانیم شرایط خوبی ایجاد کنیم.

او در پایان در خصوص بازی‌های تدارکاتی تیم ملی گفت:  بازی‌های تدارکاتی مطمئنا می‌توانند بسیار کمک کنند اما ابزار موفقيت فقط بازی‌های تدارکاتی نیست و شما باید امکانات قوی داشته باشید. ما باید با یک وجه، شرایط و انگیزه خوب وارد جام جهانی شویم. اینکه ما به دو بازی دل خوش باشیم که برای تیم ملی انتخاب کردیم و همه به به و چه چه کنیم این طور نیست. ما الان بیش تر از همه احتیاج داریم انگیزه بازیکنان ملی‌مان را بالا ببریم و از نظر روحی و روانی بازیکنان ملی را به سطحی برسانیم که فردا بتوانند در یک تورنمت خیلی بزرگ بازدهی خوبی داشته باشند. فکر می کنم الان ما نباید خودمان را به دلیل دو بازی که درست شده گول بزنیم و باید با وجه بسیار خوب و شرایط و انگیزه خوب وارد جام جهانی شویم. خداراشکر این دو بازی اتفاق افتاده و امیدوارم مربی تیم ملی بتواند تاکتیک خودش و کارهایی که می‌خواهد در جام جهانی انجام دهد را پیاده کند و شرایط ما بهتر شود.

دیدگاهها