کد خبر : 1824252 | 24 اردیبهشت 1401 ساعت 20:20 | 10,905 بازدید | 7 دیدگاه

از دست رفتن حساس‌ترین پنالتی هفته

هوادار یک - فجر صفر‌؛ در مسیر باتلاق با یک اشتباه

فجرسپاسی که برای بقا در لیگ نیاز زیادی به پیروزی داشت بازی را در روزی که زنده‌روح پنالتی از دست داد، واگذار کرد.

به گزارش "ورزش سه"، در چارچوب هفته بیست و هفتم لیگ برتر در مسابقه‌ای که برای تیم‌های پایین جدول از اهمیت زیادی برخوردار بود، هوادار تهران از فجرسپاسی میزبانی کرد.

در این مسابقه هوادار تیم برتر میدان بود و در نیمه نخست نیز فرصت‌هایی برای گلزنی به‌دست آورد اما دو تیم با نتیجه مساوی به رختکن رفتند. در ابتدای نیمه دوم روی دفع ناقص ایمان صادقی، محمدجواد محمدی دروازه فجر را فرو ریخت تا التهاب برای شاگردان سرآسیایی بیش از پیش شود.

دقایقی بعد مهرداد بشاگردی در محوطه مرتکب خطا شد و احمد زنده‌روح پشت ضربه پنالتی ایستاد. مهرداد بشاگردی با تشخیص درست جهت توپ پنالتی را مهار کرد تا بهترین فرصت فجر نیز از دست برود.

در ادامه نیز حملات فجر برای به تساوی کشیدن بازی کارساز نبود تا هوادار بار دیگر در دستگردی پیروز شود.
با این نتیجه هوادار تهران بار دیگر به مسیر خوب خود برگشت و ۳۴ امتیازی شد. فجر نیز که دست خالی به شیراز برمی‌گردد با ۱۷ امتیاز گزینه جدی سقوط است.

هفته بیست و هفتم لیگ برتر/ شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ساعت ۱۸/ ورزشگاه دستگردی تهران

تیم داوری: سیدمهدی سید علی، حسن ظهیری، حمیدرضا افشون و ساعد وفاپیشه/ ناظر: سید احمد صالحی

ترکیب هوادار:
مهرداد بشاگردی
مهدی عبدی
فریبرز گرامی
محمد ستاری
علی درخشان
نیما انتظاری(83- سپهر روزی طلب)
معین عباسیان(75- امیر حسین پور محمد)
داریوش شجاعیان (۶۶-محمد چهارمحالی)
حسین صادقی
محمد قاضی (۴۶-رضا مغانلو)
محمدجواد محمدی

ترکیب فجرسپاسی:
ایمان صادقی
رضا علیاری(74- علی ملائی)
امید منصوری
یوسف وکیا
محمد زینالی
احمد زنده‌روح
حمید نعمتی(74- علی فاتح) 
محمد کاظمی
شهرام گودرزی
علی نبی زاده (۵۱-میلاد کمندانی)
حسین مهربان

کارت زرد:
فجر سپاسی: یوسف وکیا (24)
هوادار: حسین صادقی (27) محمد چهارمحالی (82) فریبرز گرامی (۴+۹۰)

شرح گل:
هوادار یک - فجرسپاسی صفر( دقیقه 48: محمدجواد محمدی): در همان ابتدای نیمه دوم هوادار صاحب ضربه ایستگاهی شد و ضربه معین عباسیان توسط صادقی برگشت داده شد و در ریباند محمد جواد محمدی توپ را درون دروازه قرار داد.

دقایق حساس:
دقیقه ۱۸: ضربه ایستگاهی در موقعیتی مناسب برای هوادار به‌دست آمد که معین عباسیان شوت محکمی به سمت دروازه زد و صادقی با یک واکنش خوب توپ را برگرداند.
دقیقه ۲۱: ارسال خوب عباسیان به سمت دروازه فجر با ضربه سر خوب گرامی همراه شد و توپ با واکنش عالی صادقی راهی کرنر شد.
دقیقه ۲۶: ارسال عباسیان از روی ضربه ایستگاهی روی پای نیما انتظاری ننشست و توسط مدافعین فجر دور شد.
دقیقه ۲۸: حرکت سریع بازیکنان هوادار توسط جواد محمدی از سمت چپ به سمت دروازه فجر، مهاجم هوادار را در موقعیت تک به تک قرار داد و ایمان صادقی با واکنش عالی مانع از باز شدن دروازه‌اش شد.
دقیقه ۳۹: شوت محکم داریوش شجاعیان از پشت محوطه جریمه فجر، درست جایی رفت که صادقی حضور داشت و در دستان او قرار گرفت.
دقیقه ۴۰: توپ از روی نقطه کرنر توسط زنده روح ارسال شد و در ادامه رضا علیاری موقعیت خوبی برای باز کردن دروازه هوادار را داشت اما سایه توپ را زد و توپ به شکل خطرناک بیرون رفت.
دقیقه ۵۸: خطای مهرداد بشاگردی روی محمد کاظمی باعث شد فجر صاحب یک ضربه پنالتی شود.
دقیقه ۵۹: مهرداد بشاگردی پنالتی‌ای که به حریف داده بود را گرفت. او دست احمد زنده‌روح را خواند و به سمت راست خودش شیرجه شد و توپ را دور کرد.
دقیقه ۶۲: ضد حمله سریع برای هوادار شکل گرفت که حسین صادقی با سرعت به سمت دروازه ایمان صادقی حرکت کرد اما ارسال او به روی دروازه فجر توسط وکیا به کرنر رفت. در این صحنه عنایتی اعتقاد به خطای هند داشت.
دقیقه ۶۷: شوت خوبی توسط میلاد کمندانی به سمت دروازه هوادار زده شد که با واکنش خوب بشاگردی توپ به کرنر رفت.
دقیقه ۷۲: توپ توسط کمندانی به روی دروازه هوادار ارسال شد که در ادامه روی خط شش‌قدم توسط ستاری دور شد.
دقیقه ۸۰: ضربه سر فاتح بین دو مدافع هوادار زده شد که با اختلاف کم از کنار دروازه بشاگردی به بیرون رفت.
دقیقه ۸۵: شوت محکم و از راه دور توسط فرزاد جعفری زده شد که با ‌واکنش فوق‌العاده ایمان صادقی دفع شد.

*شرح بازی 
نیمه اول: اوایل بازی موقعیت خطرناکی روی هیچ‌کدام از دروازه‌ها ایجاد نشد و بازی آرام بود. در ادامه بازیکنان هوادار بالاتر بازی کردند و توانستند چند موقعیت خطرناک را روی دروازه فجر ایجاد کنند. شاگردان عنایتی روی ضربات ایستگاهی با ارسال‌های معین عباسیان برنامه داشتند اما با واکنش‌‌های بسیار خوب صادقی توپ‌ها یکی پس از دیگری دفع می‌شد و راهی به دروازه پیدا نمی‌کرد. خطرناک‌ترین موقعیت هوادار در نیمه اول تک به تک جواد محمدی با دروازه‌بان فجر بود که واکنش خوب صادقی مانع به گل رسیدن هوادار شد. خطرناک‌ترین موقعیت تیم فجر نیز ارسال زنده روح از روی نقطه کرنر به تیر دو بود و با اینکه علیاری موقعیت خوبی برای باز کردن دروازه‌ بشاگردی داشت اما سایه توپ را زد. در نیمه اول، بازی به‌شدت فیزیکی بود و داور خطاهای متعددی از بازیکنان هر دو تیم گرفت که در نهایت حملات زیاد هوادار و چند حمله از شاگردان سرآسیایی ثمری نداشت و دو تیم با نتیجه صفر صفر به نیمه اول پایان دادند.

نیمه دوم: در آغاز نیمه دوم ضربات ایستگاهی متعدد هوادار بالاخره جواب داد؛ معین عباسیان توپ را به روی دروازه فجر ارسال کرد که در ابتدا توپ توسط صادقی دفع شد اما در ریباند توپ جلوی مهاجم هوادار آمد و ضربه خوب محمد جواد محمدی به گل تبدیل شد تا شاگردان عنایتی در همان دقایق ابتدایی نیمه دوم به تیم برتر میدان تبدیل شوند. بعد از این گل، تیم فجر چند حمله به سمت دروازه هوادار انجام داد که در خطرناک‌ترین آن‌ها محمد کاظمی سر توپ زد و با دروازه‌بان تک به تک شد؛ در این صحنه بشاگردی در محوطه خطا کرد و داور برای تیم میهمان اعلام ضربه پنالتی کرد. ضربه پنالتی توسط زنده‌روح زده شد اما واکنش خوب بشاگردی مانع به ثمر رسیدن گل تساوی توسط شاگردان سرآسیایی شد. در ادامه سرمربی فجر تلاش کرد با انجام چند تعویض هجومی و فرستادن بازیکنانی مثل فاتح به زمین نتیجه بازی را به سود تیمش برگرداند. رضا عنایتی نیز با انجام چند تعویض و فرستادن بازیکنان جوان‌تر به زمین، سعی کرد فرصت بازی را به بازیکنان کم سن و سال‌تر تیمش بدهد و از نیروی جوانی برای حفظ نتیجه استفاده کند. با نزدیک شدن به پایان بازی فجر توانست چند موقعیت خطرناک روی دروازه میزبان ایجاد کند که با واکنش خوب بشاگردی یا مدافعین هوادار دور می‌شد و بی‌ثمر بود. در نهایت این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود هوادار به پایان رسید تا شاگردان عنایتی ۳ امتیاز مهم را در خانه کسب کنند و فجر سپاسی با قبول این شکست خطر سقوط را بیش‌تر از قبل احساس کند.

*بهترین بازیکن: (محمد جواد محمدی)
شماره ۷ هوادار که برترین گلزن این تیم است برای دومین مسابقه متوالی گل زد. مهاجم فرصت طلب هواداری‌ها که در ابتدای لیگ هفته‌های زیادی برای گلزنی تلاش می‌کرد حالا به مهره قابل اعتماد عنایتی در خط حمله تبدیل شده و لیگ را در مسیر خوبی به پایان می‌رساند. با این گل سه امتیازی و تلاش زیادش مقابل فجر می‌توان محمدی را بهترین بازیکن زمین دانست.

*اتفاق ویژه:
‌مهرداد بشاگردی که پس از اتمام مصدومیتش نیز با درخشش حق شناس نیمکت‌نشین مانده بود پس از شکست هفته گذشته هوادار درحالی به ترکیب برگشت و کلین‌شیت کرد که خودش پنالتی را به حریف تقدیم کرده بود. این گلر با تجربه اما احمد زنده‌روح که مهارت خاصی در پنالتی زدن دارد را مغلوب کرد تا حساس‌ترین پنالتی هفته را گرفته باشد.

*حواشی:
*رضا عنایتی پس از شکست سه‌گله مقابل تراکتور با تغییرات زیادی تیمش را راهی بازی فجر کرده است.
*مهرداد بشاگردی پس از مدت‌ها در یک بازی رسمی در چارچوب دروازه قرار گرفته است.
*حسین صادقی جلوی ضد حمله فجر را با یک تکل بلند گرفت و با کارت زرد جریمه شد.
*رضا عنایتی در این بازی هم با عصا کنار خط دیده می‌شود.
*فشار بازی باعث شد مجتبی سرآسیایی و کادرش ملتهب کار را دنبال کنند و از داور تذکر بگیرند.

دیدگاهها