کد خبر : 1824411 | 25 اردیبهشت 1401 ساعت 10:48 | 9.9K بازدید | 1 دیدگاه

خودم خواستم پنالتی هفتم را بزنم

کاستاس سیمیکاس؛ ستاره غیرمنتظره قهرمانی لیورپول

پیروزی لیورپول برابر چلسی در فینال جام اتحادیه با درخشش بازیکنی همراه بود که کسی انتظارش را نداشت.

به گزارش "ورزش سه"، لیورپول شب گذشته در فینال رقابت‌های جام حذفی انگلیس به مصاف چلسی رفت و موفق شد در ضربات پنالتی برابر این تیم به پیروزی برسد.
دو تیم در وقت‌های قانونی و اضافه بازی به تساوی رسیدند تا همه چیز به ضربات پنالتی کشیده شود و این ضربه آخر کاستاس تیمیکاس بود که اولین قهرمانی در جام حذفی پس از سال 2006 را برای لیورپول به ارمغان آورد. 
این مدافع یونانی در نیمه دوم وقت‌های اضافه برابر چلسی به زمین رفت تا جانشین اندرو رابرتسون شود اما با این که فرصت زیادی برای بازی نداشت ولی یکی از ستاره‌های این دیدار لقب گرفت چراکه ضربه پایانی‌اش به توپ با فریب ادوارد مندی پیام‌آور شادی برای شاگردان یورگن کلوپ شد. 
این بازیکن 26 ساله در دو سال گذشته گزینه ذخیره رابرتسون روی نیمکت بوده و از سال 2020 که از المپیاکوس به این تیم ملحق شده، تا به حال تنها 31 بازی برای لیورپول در تمامی رقابت‌ها انجام داده است. 

 


با این حال نقش او در پیروزی شب گذشته برابر چلسی باعث شد که بسیاری از هواداران لیورپول به تمجید از او بپردازند. این بازیکن نشان داده که می‌تواند گزینه خوبی برای جانشینی رابرتسون باشد و شاید حتی کلوپ بتواند بیشتر از قبل به او اعتماد کند. 
به نظر می‌رسد که عملکرد او در طول این مدت با پیشرفت قابل توجهی همراه بوده اما این موضوع شامل شخصیت او هم می‌شود که در مدت حضورش در آنفیلد بسیار پخته‎‌تر از قبل شده است. 
سیمیکاس پس از پایان بازی شب گذشته در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت:«بازی بسیار خاصی بود. سرمربی تیم از من پرسید که دوست دارم پشت کدام ضربه پنالتی قرار بگیرم و من گفتم هفتمین ضربه. او دلیل این موضوع را از من پرسید و من فقط تکرار کردم که پنالتی هفتم را می‌خواهم.»
او با اشاره به دیدارهای پیش‌روی این تیم گفت:« ما در حال حاضر باید جشن بگیریم اما این موضوع را هم نباید از یاد ببریم که دیدارهای مهمی در پیش داریم. اگر می‌خواهیم به تمام هدف‌هایی که داریم برسیم باید صددرصد متمرکز باشیم.»
به نظر می‌رسد که این بازیکن حمایت هم تیمی‌هایش را نیز با خود به همراه دارد. جوردن هندرسون پس از پایان بازی گفت:«او در ضربات پنالتی عملکرد خوبی دارد. ما پیش از این روی این ضربات تمرین کرده بودیم و وقتی او رفت تا پشت ضربه قرار بگیرد من اعتماد کامل به او داشتم.»
سیمیکاس موفق شد با ضربه پنالتی خودش یک شبه مسیری طولانی را در آنفیلد طی کند و نامش را در تاریخ باشگاه لیورپول به ثبت برساند.

دیدگاهها