کد خبر : 1824708 | 26 اردیبهشت 1401 ساعت 21:51 | 28K بازدید | 5 دیدگاه

احکام کمیته انضباطی برای فینال جام حذفی؛

ساکت الهامی پنج بازی محروم شد

کمیته انضباطى فدراسيون فوتبال رای خود را پيرامون تخلفات صورت گرفته در دیدار نساجی مازندران و آلومینیوم اراک در فینال جام حذفی فوتبال ایران صادر کرد.

به گزارش "ورزش سه" فینال جام حذفی فوتبال ایران در شرایطی میان نساجی مازندران و آلومینیوم اراک برگزار شد و مازنی‌ها توانستند قهرمانی رقابت‌ها را به‌دست آورند، که این مسابقه پرحاشیه و جنجالی دنبال شد و درگیری شدیدی میان کادرفنی دو تیم شکل گرفت که حالا با ورود کمیته انضباطی، متخلفان در این بازی جریمه شده‌اند.

با توجه به گزارش مقام رسمی مسابقه و همچنین موضوع شکایت باشگاه آلومینیوم اراک، کمیته انضباطی پس از ارسال ابلاغیه‌های دفاعیه به متخلفین بازی و نهایتاً ارسال دفاعیه از سوی برخی از آنها نسبت به تخلفات صورت گرفته، رای خود را به شرح زیر صادر کرد:

۱ - نسبت به تخلفات تماشاگران منتسب به باشگاه آلومینیوم از جمله پرتاب مواد محترقه به داخل زمین و سر دادن شعار های توهین آمیز، وفق ماده ۸۶ مقررات انضباطی، تیم آلومینیوم اراک به پرداخت ۴۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این رای قطعی و قابل اجرا است.

۲- نسبت به تخلف سوء رفتار تیمی ناشی از اخذ ۶ کارت زرد توسط تیم نساجی وفق ماده ۵۸ مقررات، باشگاه نساجی را به مبلغ ۲۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این رای قطعی است.

۳- نسبت به تخلفات تماشاگران منتسب به تیم نساجی به‌علت سر دادن شعار های توهین آمیز وفق ماده ۸۶ مقررات، باشگاه نساجی باید مبلغ۳۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی پرداخت کند. این رای قطعی است.

۴ - نسبت به تخلف رضا حسینی، از تدارکات تیم نساجی مازندران به‌علت استنکاف از اجرای دستورات مقام رسمی مسابقه و با توجه به اینکه ایشان فاقد سوابق انضباطی است، اعضای این کمیته با اعمال مواد ۹۳ و ۹۴ مقررات ایشان را به توبیخ کتبی محکوم کرد. این رای قطعی است.

۵ - نسبت به تخلف مجتبی ابراهیمی"مدیر رسانه " تیم نساجی مازندران به دلیل فحاشی و توهین و بدرفتاری در قبال بازیکن حریف و با توجه به اینکه دارای سابقه انضباطی است، وی با توجه به ماده ۵۴ مقررات و با اعمال ماده ۹۲ همین مقررات، به پرداخت ۳۰۰میلیون ریال جریمه نقدی و دو جلسه محرومیت از حضور در مسابقات رسمی تیم نساجی که محرومیت شامل ممنوعیت از حضور از کلیه ورزشگاه های فوتبال و فوتسال و فوتبال ساحلی است، محکوم شد. این بخش از رای قابل اجرا و قابل تجدید نظر در ظرف مدت هفت روز از تاریخ ابلاغ در کمیته استیناف است.

6- نسبت به تخلف عادل باباپور"مربی" تیم نساجی مازندران به‌دلیل بدرفتاری در قبال مربی تیم حریف و ضربه زدن عمدی به مربی تیم آلومینیوم وفق ماده ۵۴ مقررات، وی به دو جلسه محرومیت از حضور در مسابقه رسمی و ممنوعیت از حضور در کلیه باشگاه‌های فوتبال و فوتسال و فوتبال ساحلی و با در نظر گرفتن سابقه انضباطی به مبلغ۴۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.‌ ضمناً ایشان در دادنامه شماره ۱۱۱۲ مورخ 8 آذرماه سال ۱۴۰۰، یک جلسه محرومیت تعلیقی به‌مدت 6ماه داشته که با توجه به این رای، محرومیت تعلیقی وی به محرومیت قطعی تبدیل می‌شود‌. این رای قابل تجدید نظر در موعد مقرر در کمیته استیناف است.

۷- نسبت به تخلف ساکت الهامی "سرمربی " تیم نساجی مازندران بابت استنکاف از اجرای مقررات از طریق ورود به رختکن تیم، علی‌رغم محرومیت موضوع ماده ۸۹ مقررات و نقض اصول رفتار جوانمردانه نسبت به تیم حریف موضوع ماده ۶۴ مقررات و مصاحبه‌های بعد از بازی و توهین نسبت به تیم حریف و محمد نوازی وفق ماده ۷۱ مقررات، ایشان به‌مدت دو جلسه محرومیت و ممنوعیت از حضور در کلیه ورزشگاه‌های فوتبال و فوتسال و فوتبال ساحلی کشور و پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد‌. ضمناً ایشان در دادنامه ده ۵۱ مورخ ۲۷ آبان‌ماه سال ۱۴۰۰، سه جلسه محرومیت تعلیقی داشته که با اعمال این تخلف این سه جلسه محرومیت تعلیقی نیز به محرومیت قطعی تبدیل می‌شود. این رای قابل اجرا و قابل تجدید نظر در موعد مقرر در کمیته استیناف است.  

ضمناً پرونده جهت رسیدگی به دیگر شکایت‌های باشگاه آلومینیوم اراک مفتوح خواهد بود.

دیدگاهها