کد خبر : 1824869 | 27 اردیبهشت 1401 ساعت 20:41 | 28.8K بازدید | 12 دیدگاه

گزارش سایت اندونزیایی از ماشین گلزنی پورتو؛

طارمی چگونه به یک ستاره بزرگ تبدیل شد

تایمز اندونزی از مهدی طارمی به‌عنوان یکی از بزرگترین ستاره‌های آسیایی شاغل در اروپا یاد کرده و در گزارشی به مسیر پیشرفت او پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، شعاع حضور و موفقیت فوتبالیست‌های آسیایی در قاره اروپا رفته‌رفته بیشتر می‌شود. به غیر از ستاره‌هایی چون دایچی کامادا، سردار آزمون و سون هیونگ مین، چهره‌های دیگری هم در حال تبدیل شدن به ستاره‌هایی سرشناس در سطحی بالا از فوتبال قاره سبز هستند؛ یکی از این ستاره‌ها مهدی طارمی، مهاجم ایرانی است که فصل بسیار موفقی را در پورتوی پرتغال پشت سر گذاشت.

طارمی در این فصل، تاثیر زیادی در موفقیت‌های قهرمان لیگ پرتغال داشت و ماشین گلزنی پورتو لقب گرفت. تایمز اندونزی در گزارشی به جدیدترین چهره بین المللی فوتبال آسیا پرداخته که شانه به شانه بزرگان این قاره در فصل جاری گلزنی کرد و تاثیرگذار بود. در این گزارش، در 10 عکس، به 10 مورد مهمی که باید در مورد ستاره تیم ملی ایران بدانید اشاره شده است. این 10 مورد به نوعی پله‌های صعودی است که طارمی برای تبدیل شدن از یک بازیکن شهرستانی به ستاره‌ای بین المللی در عرض یک‌دهه پیموده است.1.  مهدی طارمی 27 تیر 1371 در شهر بوشهر به دنیا آمد و در حال حاضر 29 سال سن دارد؛ عصر طلایی!
 


2.  طارمی فوتبال خود را در استان بوشهر (محل تولدش) شروع کرد.
 


3.  مهدی بعد از چهار سال حضور در آکادمی ایرانجوان، راهی شاهین بوشهر شد و در تیم اول آن بازی کرد.


4.  دو فصل بعد، مهدی طارمی دوباره با ایرانجوان، جایی که فوتبال خود را در آکامی آن شروع کرده بود قرارداد امضا کرد.
 


5.  مهدی طارمی در سال 2014 به تیم بزرگ پرسپولیس پیوست و توانست عنوان قهرمانی لیگ برتر و کفش طلا را به‌دست آورد.

 


6. مهدی طارمی به لطف عملکرد فوق العاده خود در پرسپولیس و تیم ملی ایران، اوایل سال 2018 به تیم متمول الغرافه قطر پیوست.

 


7.  ریو آوه پرتغال اولین تیم اروپایی مهدی طارمی بود. او با پیراهن ریو آوه به یک افتخار بزرگ دست یافت و توانست آقای گل فصل 2020/20219 لیگ پرتغال شود.

 


8.  نمایش عالی در همان فصل اول حضور در ریو آوه باعث شد تا توجهات به سمت مهاجم  ایرانی جلب شود. طارمی از میان پیشنهاداتی که داشت پورتو را انتخاب کرد تا به عضویت تیمی در آید که سابقه قهرمانی UCL با مورینیو را دارد.

 


9.  مهدی طارمی در این فصل آقای گل نشد ولی با 24 گل، پاس گل‌های مهم و پنالتی‌های پرتعدادی که برای پورتو گرفت، نقش مهمی در قهرمانی تیمش داشت.

 


10.  مهدی طارمی علاوه بر اینکه در پورتو یک ستاره به‌شمار می‌رود در تیم ملی کشور هم بازیکنی است که امید زیادی به درخشش او در بازی‌های بزرگ به‌ویژه جام جهانی 2022 می‌رود.

دیدگاهها