کد خبر : 1825366 | 30 اردیبهشت 1401 ساعت 20:44 | 32.9K بازدید | 12 دیدگاه

چرا پرسپولیس برای ادامه بازی به زمین برنگشت؟

حرف‌های استاندار درباره اتفاقات ورزشگاه یادگار

با ورود مسئولان امر برای پایان حواشی، ناظر و داور بازی موافق ادامه کار بودند اما تیم میهمان حاضر به بازگشت به زمین نشد.

به گزارش ورزش سه، عابدین خرّم، استاندار آذربایجان‌شرقی امروز در گفت وگو با خبرنگاران تبریزی به نکات مختلفی اشاره کرد.
موضوع صحبتهای او ماجراهای رخ داده در بازی تراکتور و پرسپولیس بود که او با محکوم کردن اتفاقات گفت: اصل اتفاق به‌هیچ وجه خوشایند و قابل قبول نیست و در مغایرت با فرهنگ شایسته هواداری است. در عین حال اقدام ناشایست کاپیتان و برخی بازیکنان تیم پرسپولیس محکوم است و اخلاق ورزشی و مقررات حرفه‌ای ایجاب می‌کرد با خویشتنداری، از رفتارهای تحریک‌آمیز خودداری می‌کردند. 
وی گفت: تامین امنیت، وظیفه دستگاه‌های مسئول است و در بازی روز گذشته نیز همانگونه که پیشبینی می‌شد، مشکلی از حیث امنیتی وجود نداشت چنان که هیچ موردی از آسیب به افراد یا اموال خصوصی و عمومی نداشتیم و علیرغم جنجال در زمین بازی، هیچ موردی از نزاع جمعی یا حتی فردی گزارش نشده و تماشاگران با آرامش ورزشگاه را ترک کرده و به خانه رفتند که جای تشکر دارد. 
او در ادامه  گفت: با ورود مسئولان امر برای پایان حواشی، ناظر و داور بازی موافق ادامه کار بودند اما تیم میهمان حاضر به بازگشت به زمین نشد.
وی از مسئولان باشگاه تراکتور نیز خواست اقدامات خود برای بالا بردن فرهنگ هواداری را تقویت کرده و از ظرفیت رسانه‌ها به‌صورت حداکثری استفاده کنند چرا که روایت رسانه‌ای اول از هر رویداد در اذهان حک شده و تغییر دادن آن بسیار سخت است بنابراین واقعیت‌های موجود در خصوص اخراج دومین بازیکن تیم میهمان و چرایی برنگشتن آنها به زمین بعد از موافقت داور، باید از سوی باشگاه در اختیار خبرنگاران قرار می‌گرفت. 


استاندار آذربایجان شرقی گفت: پیگیری لازم برای قضاوت عادلانه و منصفانه از سوی مراجعی چون فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش را آغاز کرده‌ایم تا رای بصورت یک طرفه صادر نشود.
وی تاکید کرد: از حیث ورزشی و مدیریتی هرچقدر برای حل مشکلات و پیشگیری از چنین رخدادهایی تلاش شود، جا دارد که مسئول کار آقایان ورزشی هستند؛ البته بعنوان خادم مردم استان خودمان را کنار نکشیده‌ایم و پیگیر موضوعاتی مثل رفع نواقص ورزشگاه یادگار امام(ره) هستیم و تخصیص منابع لازم برای تکمیل و استانداردسازی این مجموعه ورزشی در سفر آتی ریاست محترم جمهور را جلو می‌بریم.
وی از هوارادان تراکتور خواست مانع تکرار حوادث مشابه توسط شیطنت‌کنندگان و تماشاگرنمایانی که چه بسا توسط آنان تحریک شده‌اند؛ گردند و نیز با مراقبت از حفظ مرزهای عقلانی مانع از سواستفاده بدخواهان شوند.

دیدگاهها