کد خبر : 1825515 | 31 اردیبهشت 1401 ساعت 19:57 | 31.1K بازدید | 5 دیدگاه

توافقی که کرده بودیم اتفاق نیفتاد

واکنش مهدوی‌کیا به شایعه هدایت پرسپولیس

سرمربی تیم ملی در میان صحبت‌هایش در مورد آخرین شرایط این تیم به سوالی در مورد شایعه هدایت پرسپولیس هم پاسخ داد.

به گزارش "ورزش سه"،کاروان تیم ملی فوتبال امید ایران، امشب تهران را به مقصد بغداد ترک می‌کند. این تیم در روزهای سوم و ششم خرداد، دو بازی دوستانه با تیم ملی عراق انجام داده و سپس برای حضور در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا راهی تاشکند می‌شود. مهدی مهدوی کیا ساعتی پیش از ترک ایران در فرودگاه پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود. در میان سوالات مختلف در خصوص تدارکات ناکافی تیم ملی و تعامل باشگاه‌ها، یک سوال مهم دیگر هم از سرمربی تیم ملی شد که مهدوی کیا پاسخی حرفه‌ای به آن داشت. صحبت‌های او را در ادامه بخوانید:

همکاری باشگا‌ها با توجه به اینکه لیگ هنوز تمام نشده است
تقریبا همه بازیکنان را در اختیار داریم. فقط باشگاه نفت مسجد سلیمان بود که در شرایط بقا در جدول مشکل داشتند و با آنها تعامل کردیم. قرار شد بعد از این که در مسابقات تکلیف آنها مشخص شد؛ بازیکنان را در اختیار بگیریم.

سینا سعیدی‌فر و علیرضا رضایی
نه مشکل خاصی نبود. ما قبلا یک توافقی کرده بودیم که آن جریان نشد. نفرات دیگری جایگزین شدند و مشکلی نداریم.

این دو بازیکن دیگر به تیم ملی دعوت نمی‌شوند؟
ما دروازه‌بان‌های دیگر را جایگزین کردیم. با توجه به اینکه حتما تاکید داشتیم قبل از مسابقات و در این دو دیدار دوستانه دروازه‌بان‌های خود را در اختیار داشتیم باشیم، دروازه‌بان‌های جدید دعوت کردیم و امیدواریم کار را جلو ببریم.

او در خصوص حمایت‌ها از تیم ملی، مشکلات مالی و اینکه قرار بود تیم ملی از CIP پرواز کند ولی پرواز عادی دارد گفت: این مسائل بماند به موقع در موردش صحبت می‌کنیم. اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم ما در این زمینه از حریفان خیلی عقب هستیم. بارها هم تاکید کردیم ولی خب اولویت جای دیگر و چیز دیگر است. با تمام قوا در مسابقات شرکت می‌کنیم. با توجه به اینکه کادرفنی اعتقاد زیادی به این بازیکنان دارد امیدوارم با دست پر بر گردیم. دو سال از تیم‌های دیگر جوان‌تریم ولی می‌رویم که نتایج خوبی بگیریم. به آینده این تیم امیدوارم.

یک ناراحتی خاصی در چهره شماست. تدارک تیم مدنظر شما نبود؟
مشکل خاصی نیست. گفتم که اگر بخواهیم خودمان را با حریفانی که می‌خواهیم بازی کنیم مقایسه کنیم خیلی عقب هستیم ولی تمام توان خودمان را به‌کار می‌بریم. با توجه به استعدادی که این بچه‌ها دارند انشالله همه چیز خوب پیش برود. انشالله برای قهرمانی...

شایعه هدایت پرسپولیس
من تعجب می‌کنم. گاهی وقت‌ها بحث‌هایی مطرح می‌شود ولی باتوجه به خصوصیت اخلاقی و اینکه به تیم ملی امید تعهد دارم با تمام توانم با این تیم کار می‌کنم. در ماه‌های گذشته کم و کاستی|‌های زیادی بوده ولی اعتقاد ویژه‌ای به این جوان‌ها دارم و دوست دارم که این تیم موفقیت به‌دست بیاورم. آدمی هم نیستم که نصفه کاری تیمی را رها کنم. به این تیم خیلی امیدوارم. از روزی که کار را شروع کردم هدفم این بود که کار بزرگی انجام دهیم. امیدواریم که شرایط بهتر شود ولی خب در صحبت‌های قبلی هم اشاره کردم، با دست پر برمی‌گردیم. با وجود اینکه تیم جوانی داریم، از نظر بازی تدارکاتی و امکاناتی خیلی از رقبا عقب هستیم ولی بازهم تکرار می‌کنم که این جوان‌ها استحقاقش را دارند که کارهای بزرگ کنند. ما هم کنار آنها هستیم و با تمام توان کار می‌کنیم.

قول قهرمانی در آسیا؟
هیچ مربی‌ای نمی‌تواند قول قهرمانی در تورنمنتی که وارد آن می‌شود؛ بدهد. بنده با تیمی کار می‌کنم که شاید دو سال از دیگر تیم‌ها جوان‌تر است. به‌خاطر آینده‌نگری‌ای که کردم، تمام تبعات را هم پذیرفتم. به آینده نگاه می‌کنم.

باتوجه به شرایط چقدر به صعود امیدوار هستید؟
من خیلی امیدوارم. ما با تمام توان خود می‌رویم که نتیجه بزرگی رقم بزنیم. با بچه‌ها هم صحبت کردم. یک‌سری مشکلات داریم مثلا بیشتر بازیکنان ما در لیگ بازی نمی‌کنند و شاید در شرایط بازی نباشد و یا از نظر بدنی یک مقدار مشکل دارند. این را در تست‌هایی که گرفتیم و تمرینات می‌بینیم ولی من به آنها خیلی امیدوارم.

فرهاد مجیدی بعد از بازی استقلال و آلومینیوم گفت که من همه‌جوره با آقای مهدوی‌کیا همکاری می‌کنم و طبق توافقی که داشتیم بازیکنانی که خواسته را در اختیارش قرار می‌دهم. منصوریان و دیگر مربیان هم چنین صحبت‌هایی انجام داده‌اند. صحبتی با مربیانی که این همکاری را نکردند؛ ندارید؟
انتظار زیادی از کسی نداشتیم. به هر حال یک توافق کرده بودیم و اتفاق نیفتاد. امروز تلفنی هم صحبت کردیم. آرزوی موفقیت کردیم و با همه دوستیم و هم دوره‌ای. هیچ ایرادی نیست. اینجا تیم ملی است. باشگاه نیست که دست ما بسته باشد و بلافاصله نفرات را جایگزین می‌کنیم. هیچ ایرادی ندارد و اینجا تیم ملی است و استعداد زیاد است.

دیدگاهها