کد خبر : 1825516 | 31 اردیبهشت 1401 ساعت 20:01 | 9.3K بازدید | 2 دیدگاه

سرمربی اینتر امیدوار به تکرار معجزه 2000 است

سیمونه اینزاگی و اینتر همچنان به قهرمانی در هفته پایانی لیگ ایتالیا امیدوار هستند.

به گزارش "ورزش سه"، میلان و اینتر هفته گذشته به‌ترتیب موفق به غلبه بر آتالانتا و کالیاری شدند تا جنگ فتح اسکودتو به هفته پایانی کشیده شود. میلان حتی در صورت کسب یک تساوی مقابل ساسولو نیز به‌عنوان قهرمانی دست می‌یابد و اینتر شانس چندانی برای دفاع از عنوان خود نخواهد داشت، اما سیمونه اینزاگی امیدوار به تکرار تاریخ خواهد بود. در روزهای ابتدایی هزاره جدید، سرمربی جوان اینتر در لباس لاتزیو در شرایطی مشابه، احتمالا بهترین روز دوران ورزشی خود را تجربه کرده و قهرمان لیگ ایتالیا شد.

در روز پایان فصل 99-2000 لاتزیو برای فتح اسکودتو باید از سد رجینا عبور کرده و منتظر شکست یوونتوس مقابل پروجیا می‌شد. بیانکوچلستی در مسابقه همزمان با سه گل به برتری دست یافت، اما شرایط عجیب جوی باعث شد پیرلوییجی کولینا، داور مسابقه یوونتوس بیش از یک ساعت بازی را متوقف کرده تا شرایط آرام شود. در نهایت کالوری، مهاجم پروجا در ابتدای نیمه دوم تک گل برتری بخش این تیم مقابل یوونتوس را به ثمر رساند تا لاتزیو در عین ناباوری به‌عنوان قهرمانی دست یابد. 

این اولین و آخرین اسکودتوی سیمونه اینزاگی در دوران حضورش در میدان بود و حالا او امیدوار است اولین قهرمانی لیگ در رده مربیگری نیز با همین سناریو تکرار شود. جالب اینجاست این فصل نیز مانند سال 2000، اختلاف تیم اول و دوم تنها دو امتیاز است و البته ساسولو، حریف هفته بعد میلان نیز مانند پروجیا در رده یازدهم جدول قرار دارد. پس حداقل از نظر تاریخی، سیمونه اینزاگی باید تا آخرین لحظه به فتح اسکودتو با اینتر امیدوار باشد.

دیدگاهها