کد خبر : 1825652 | 01 خرداد 1401 ساعت 21:30 | 52.3K بازدید | 16 دیدگاه

کامبک دراماتیک سیتی برای قهرمانی

در شب پایانی لیگ جزیره چه گذشت؟

سیتی با یک کامبک رویایی از شکست گریخت تا یک جشن قهرمانی باشکوه در اتحاد برپا کند.

به گزارش "ورزش سه"، لیگ برتر انگلیس در فصل 22-2021 به ایستگاه پایانی رسید. امشب همه بازی‌ها به‌صورت همزمان از ساعت 19:30 آغاز می‌شوند و قرار است تکلیف قهرمان و آخرین تیم سقوط کننده مشخص شود. البته یک جنگ بزرگ دیگر هم شاهد خواهیم بود؛ جایی که دو دشمن لندنی (تاتنهام و آرسنال) برای کسب سهمیه چهارم لیگ قهرمانان اروپا باهم می‌جنگند.

در این صفحه با اتفاقات لحظه به لحظه شب پایانی لیگ جزیره همراه شما خواهیم بود:

 

۲۲:۳۰- گلر برزیلی سیتی این عنوان را به‌صورت مشترک با هموطنش بکر کسب کرد.


21:45 - ادرسون براس سومین سال پیاپی توانست جایزه دستکش طلایی لیگ برتر را مال خود کند.


21:40 - 21:40 - محمد صلاح با وجود اینکه تیمش قهرمان نشد ولی توانست جایزه بهترین گلزن و پاسور فصل را مال خود کند.
او عنوان آقای گلی را با 23 گل، به‌صورت مشترک با سون به‌دست آورد.


21:30 - مسئولان ورزشگاه اتحاد در تلاش هستند تا تماشاگران را مجاب به بازگشت به سکوها کنند تا جشن قهرمانی سیتی بدون مشکل شروع شود.


21:28 - نتایج نهایی، هفته پایانی لیگ جزیره که به قهرمانی سیتی منجر شد:

جدول نهایی با توجه به نتایج هفته پایانی؛
سیتی قهرمان شد/ لیورپول دوم شد و چلسی و تاتنهام صاحب دو سهمیه دیگر لیگ قهرمانان شدند.
آرسنال و یونایتد سهمیه لیگ اروپا را گرفتند و وستهم راهی لیگ کنفرانس شد.

لیدزیونایتد با برتری در بازی امشب و با توجه به شکست برنلی، در لیگ برتر ماندنی شد.
به این‌ترتیب نوریچ، واتفورد و برنلی سقوط کردند.


21:27 - هواداران سیتی بالافاصله پس از به صدا در آمدت سوت پایان بازی، وارد زمین شدند و بازیکنان به کمک نیروهای امنیتی زمین را ترک کردند تا برای جشن آماده شوند. اشک‌های پپ در این لحظات هم بسیار جالب بود.


21:25 -  تمااااااااام - سیتی با برتری سه بر دو مقابل استون ویلا 93 امتیازی شد تا با یک امتیاز بیشتر نسبت به لیورپول فاتح لیگ جزیره شود.


21:21 - لیورپول گل سوم را هم زد ولی این گل مثل نوش داروی بعد از مرگ سهراب، هیچ اثری روی قهرمانی ندارد و هواداران سیتی آماده ریختن به زمین برای برپایی جشن قهرمانی در اتحاد هستند.


21:20 - بازی تاتنهام و نوریچ با برتری 5-0 شاگردان کونته به پایان رسید تا آنها سهمیه چهارم UCL را مال خود کنند و آرسنال راهی لیگ اروپا شود.


21:18 - کلوپ در لحظات پایانی بازی، خشمگین‌ترین مرد انگلیس به‌شمار می‌رود.


21:16 - لیورپول بالاخره گل برتری را وارد دروازه ولوز کرد؛ محمد صلاح این گل را به ثمر رساند؛ گلی که نه برای آقای گلی او کافی است و نه برای قهرمانی تیمش!


21:13 - حال و هوای غم انگیز آنفیلد بعد از کامبک برق آسای سیتی


21:11 - گلللللللل سووووووووم سیتی! شاگردان پپ سومین گل را هم زدند تا با رقم زدن یک کامبک رویارویی، قهرمانی را دوباره مال خود کند. حالا لیورپول گل برتری را هم اگر بزند دیگر فایده‌ای ندارد!


21:08 - سیتی اتحاد را به آتش کشیییییییییییییییید! گل تساوی بلافاصله بعد از گل اول توسط رودری به ثمر رسید تا سیتی نفسی به‌راحتی بکشد. حالا همه چیز به ضرر لیورپول است.


21:05 - در شرایطی که لیورپول هنوز گل برتری را به ثمر نرسانده، گوندوغان یکی از گل‌ها را برای سیتی جبران کرد تا امید به اتحاد برگردد.


20:59 - کوتینیو در دقیقه 70 گل دوم را برای ویلا زد تا پپ و شاگردانش مات و مبهوت فقط دل به تداوم تساوی لیورپول ببندند. شاگردان کلوپ هر چه می‌خواستند شده و الان فقط یک گل دیگر برای قهرمانی می‌خواهند.


20:55 - تعویض تیاگو در شروع نیمه اول به دلیل مصدومیت، اتفاق مهمی بود که پروژه رسیدن به گل دوم را برای لیورپول سخت‌تر کرد. کلوپ در دقیقه 58 صلاح را به میدان فرستاد تا قدرت خط حمله تیمش را بالاتر ببرد؛ با توجه به شکست سیتی، تساوی در این دیدار می‌تواند یک حسرت تاریخی برای سرخ‌پوشان باشد.


20:50 - این صحنه پنالتی است که رافینیا در دقیقه 56 برای لیدز گل کرد تا این تیم فاصله خود با برنلی را به سه افزایش دهد. با این شرایط، لیدز تا این لحظه فرار بزرگی از سقوط داشته است.


20:49 - با گذشت یک ساعت از بازی‌ها، هیچ تغییری نسبت به نیمه اول رخ نداده و قهرمانی همچنان مال سیتی، سهمیه چهارم مال تاتنهام و برنلی هم سقوط کننده سوم است.


20:48 - آرسنال گل‌های سوم و چهارم را هم به اورتون زد ولی با توجه به پیروزی تاتنهام مقابل نوریچ، شانسی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا ندارد.


20:42 - چیزی نمانده بود که جای صدرنشین لیگ جزیره عوض شود ولی گل دوم لیورپولی‌ها در این لحظه از سمت داور، آفساید تشخیص داده شد.

مانه در این صحنه در تله آفساید مدافعان حریف گیر افتاد تا از به ثمر رساندن گل قهرمانی ناکام بماند.


20:35 - نیمه دوم بازی‌ها از این لحظه شروع شد, تنها 45 دقیقه تا تعیین قهرمان باقی مانده است.20:25 - تن هاخ‌ تماشاگر ویژه بازی امشب منچستریونایتد است. تیم فصل آینده او در پایان نیمه اول با یک گل مغلوب کریستال پالاس شد تا فعلا سهمیه لیگ اروپا را هم از دست بدهد!


20:20 - نتایج بازی‌ها در پایان نیمه اول:

با این نتایج، سیتی به دلیل تفاضل گل بیشتر همچنان در صدر جدول حضور دارد و سهمیه چهارم لیگ قهرمانان اروپا به تاتنهام رسیده ست.


20:12 - شادی دیوانه وار هواداران حاضر در آنفیلد بعد از باز شدن دروازه سیتی در ورزشگاه اتحاد

هواداران دو تیم سیتی و لیورپول یک چشمشان به بازی تیم خود و یک چشمشان به گوشی‌های تلفن همراه است تا نتیجه بازی تیم رقیب را چک کنند.


20:11 - لیورپولی‌ها امید زیادی به اسطوره خود استیون جرارد دارند که به‌عنوان سرمربی روی نیمکت استون ویلا حضور دارد. او تا این لحظه وظیفه خود (شکست دادن سیتی) را به‌خوبی انجام داده است. حالا نوبت لیورپول است که در خانه گل برتری را زده و به صدر صعود کند.


20:07 - سکوت مرگبار در اتحاد... دروازه سیتی در دقیقه 37 باز شد. با این نتایج (لیورپول 1-1 ولوز ، سیتی 0-1 استون ویلا) شاگردان پپ و کلوپ 90 امتیازی می‌شوند ولی هنوز سیتی قهرمان است. اگر لیورپول گل دوم را به میهمان خود بزند، به صدر صعود خواهد کرد.


20:06 - سادیو مانه (زننده گل اول لیورپول در بازی امشب) برای چهارمین فصل متوالی است که موفق به گلزنی در هفته پایانی می‌شود.


20:01 - اگر همه چیز همین طور پیش برود، پپ گواردیولا و شاگردانش کمتر از دو ساعت دیگر جام قهرمانی را بالای سر می‌برند.


20:00 - نتایچ بازی‌ها با گذشت نیم ساعت:

با این نتایج فعلا سیتی قهرمان و تاتنهام صاحب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا می‌شود. سومین تیم سقوط کننده هم برنلی است.


19:55 - برنلی با دریافت یک گل از نیوکسل به یک پله پایین آمده تا لیدز موقتا با حضور در رتبه هفدهم از سقوط فرار کند.

 


19:54 - سادیو مانه در دقیقه 24 بازی گل تساوی را وارد دروازه ولورهمپتون کرد تا امید به جمع شاگردان کلوپ برگردد. آنها هنوز شانس زیادی برای قهرمانی ندارند، چون هم باید گل برتری را بزنند و هم منتظر شکست تیم سیتی باشند.


19:47 - تاتنهام گل اول را به نوریچ زد تا جایگاه چهارمی خود را مستحکم کند. حالا اگر آرسنال بازی را ببرد هم نمی‌تواند صاحب سهمیه UCL شود.


19:47 - تاتنهام گل اول را به نوریچ زد تا جایگاه چهارمی خود را مستحکم کند. حالا اگر آرسنال بازی را ببرد هم نمی‌تواند صاحب سهمیه UCL شود.


19:44 - سرنوشت قهرمان، سهمیه چهارم UCL، ‌سهمیه لیگ اروپا و لیگ کنفرانس، سومین تیم سقوط کننده، کفش طلا (رقابت بین صلاح و سون)، بهترین پاسور (رقابت بین صلاح و آرنولد)، بیشترین کلین‌شیت (رقابت بین بکر و ادرسون) در بازی‌های همزمان امشب مشخص می‌شود.


19:40 - هواداران دو تیم سیتی و لیورپول از ساعت‌ها پیش، چهره شهرهای خود را به رنگ آبی و قرمز درآورده و در تدارک جشن قهرمانی احتمالی تیم خود هستند.


19:33 - ولورهمپتون اولین اتفاق مهم امشب را رقم زد. این تیم در دقیقه 2 بازی با لیورپول دروازه این تیم را در آنفیلد باز کرد تا کار شاگردان کلوپ برای قهرمانی سخت شود. اطلاع از این اتفاق، شادی هواداران سیتی در ورزشگاه اتحاد را به‌همراه داشت.

منچسترسیتی با 90 امتیاز صدرنشین و شانس اول قهرمانی است. لیورپول با دو امتیاز کمتر، منتظر لغزش این تیم برای بالا بردن جام است.سهمیه اروپایی چلسی رده سومی قطعی شده ولی سهمیه تاتنهام رده چهارمی از سوی آرسنال که دو امتیاز کمتر دارد، تهدید می شود.منچستریونایتد و آرسنال در حال حاضر صاحب سهمیه لیگ اروپا هستند. البته اگر نتایج دلخواه شیاطین سرخ کسب نشود، احتمال از دست رفتن این سهمیه هم برای آنها وجود دارد.

 

برنامه بازی های امشب

دیدگاهها