کد خبر : 1825686 | 01 خرداد 1401 ساعت 22:26 | 48.7K بازدید | 8 دیدگاه

سون - صلاح هیجان‌انگیزتر از جدال قهرمانی

یک آسیایی آقای گل لیگ برتر شد

سون فاصله 9 گله خود با صلاح را به طرز باورنکردنی‌ای در هفته پایانی جبران کرد و این دو آقای گلی مشترک را به‌دست آوردند.

به گزارش "ورزش سه"، یک فصل فوق العاده و استثنایی برای بازیکن کره‌ای تاتنهام با کسب عنوان آقای گلی مشترک لیگ برتر انگلیس به پایان رسید. سون هیونگ مین با دبل برابر نوریچ توانست به محمد صلاح رسیده و با این بازیکن مصری در کسب این عنوان مهم شریک شود.

وینگر آسیایی تاتنهام آخرین روز لیگ برتر را به‌صورت دراماتیکی به پایان رسید. او امروز را در شرایطی آغاز کرد که یک گل از صلاح کمتر زده بود و مهاجم مصری لیورپول با 22 گل در صدر جدول رده بندی برترین گلزنان پریمیر لیگ قرار داشت.

در شرایطی که تاتنهام توانسته بود با 3 گل از نوریچ پیش بیفتد اما نام سون در میان گلزنان دیده نمی‌شد تا اینکه او در فاصله پنج دقیقه دو گل وارد دروازه حریف کرد و فصل را با 23 گل زده به پایان رساند و به اولین بازیکن آسیایی تبدیل شد که جایزه کفش طلای لیگ جزیره را به‌دست می‌آورد.

او ابتدا در دقیقه 70 در مصافی تک به تک با تیم کرول قرار گرفت ولی این سنگربان ضربه او را مهار کرد تا بلافاصله روی اشتباه بازیکنان نوریچ در موقعیت دیگری قرار بگیرد و با یک ضربه پای راست به گوشه دروازه، بالاخره قفل دروازه حریف را باز کرده و گل چهارم را به ثمر برساند.

اما این پایان کار نبود. 5 دقیقه بعد و روی یک کاشته ارسالی به روی دروازه، سون در گوشه محوطه جریمه صاحب توپ شد و توانست با ضربه‌ای فنی و دقیق به گوشه دروازه، گل پنجم تیمش را به ثمر رساند تا با یک دبل دیدنی 23 گله شود.

هر چند که وینگر مصری لیورپول پیش از بازی‌های امروز یک گل بیشتر از سون زده بود اما این بازیکن کره‌ای بود که حتی برای مدت کوتاهی از صلاح پیشی گرفت. تا اینکه او در دیدار مقابل ولورهمپتون واندررز در آنفیلد از روی نیمکت بلند شد و به زمین مسابقه آمد و در دقیقه 84 گلزنی کرد تا با سون به تساوی برسد. صلاح برای سومین بار در دوران حرفه‌ای خود این جایزه را به‌دست آورد.

نکته جالب درباره سون، آنالیز نموداری گل‌های این بازیکن است. تا هفته بیست و هشتم لیگ جزیره، این بازیکن فقط 11 گل به ثمر رسانده بود و در 10 دیدار پایانی او توانست 12 مرتبه دروازه حریفان را باز کند و فصل را با به ثمر رساندن 23 گل به پایان برساند.

این در شرایطی است که صلاح در مدت مشابه و پس از 28 دیدار لیورپول در لیگ جزیره، 20 گل وارد دروازه رقیبان کرده بود اما سون توانست فاصله 9 گله را با این وینگر مصری جبران کرده و عنوان آقای گلی مشترک را از آن خود کند.

البته نکته مهمی که درخصوص این عنوان مشترک وجود دارد این است که محمد صلاح 5 مورد از گل‌های خودش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده بود؛ در حالی‌که هیچ‌کدام از گل‌های سون با پنالتی به‌دست نیامده بودند و این ارزش کار وینگر کره‌ای را دوچندان می‌کند.

نکته بعدی درباره صلاح نیز به کسب عنوان بهترین پاسور لیگ برمی‌گردد. جایی که بازیکن مصری لیورپول با 13 پاس گل بالاتر از ترنت الکساندر آرنولد این عنوان را نیز از آن خودش کرد.

دیدگاهها