کد خبر : 1825693 | 01 خرداد 1401 ساعت 22:57 | 68K بازدید | 21 دیدگاه

انگیزه ما برای فتح اروپا بیشتر شد؛

اعتراف تلخ کلوپ؛ دوم شدن داستان زندگی من است!

یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول تاکید کرد حالا انگیزه آنها برای فتح لیگ قهرمانان بیشتر شده است.

به گزارش "ورزش سه"، لیورپول امروز علی‌رغم کسب برتری 1-3 در استادیوم آنفیلد مقابل ولوز، کورس قهرمانی را به منچسترسیتی واگذار کرده و به نایب قهرمانی بسنده کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که سیتی تا دقیقه 70 با دو گل از استون ویلا عقب بود، اما در نهایت سه بار به گل رسیده و جام را بالای سر برد. یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول در پایان این دیدار به سیتی و پپ گواردیولا تبریک گفته و مدعی شد تیمش فصل بعد نیز باز برای کسب عناوین تلاش خواهد کرد.

یورگن کلوپ گفت: به منچسترسیتی، پپ گواردیولا و کل اعضای این باشگاه بابت کسب عنوان قهرمانی تبریک می‌گویم. ما فاصله‌ای تا کسب جام در این فصل نداشتیم، اما در نهایت این عملکرد نیز برای فتح قهرمانی کافی نبود. باید اعتراف کنم که شرایط برای ما در این لحظه کاملا ناامید کننده است. ما امروز نمی‌توانستیم دیگر کاری بیشتر از کسب این پیروزی انجام دهیم و باید در آخرین بازی خود می‌بردیم.

اما کسب عنوان قهرمانی دست خودمان نبود و به کمک تیم دیگری نیاز داشتیم. استون ویلا زندگی را برای سیتی دشوار کرد و ولوز نیز همین کار را در مقابل ما انجام داد. اما در نهایت بازیکنان سیتی در دقایق پایانی واکنش خوبی نشان دادند و به همین دلیل حالا آنها قهرمان این فصل لیگ برتر هستند. از دست دادن شانس کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر در مسابقه امروز، انگیزه و میل بازیکنان لیورپول به فتح لیگ قهرمانان در مسابقه هفته آینده را افزایش می‌دهد.

ما در این فصل چیزهای زیادی یاد گرفتیم و خیلی پیشرفت کردیم. حالا در روزهای آینده برای حضور در فینال لیگ قهرمانان آماده می‌شویم و سپس در ادامه خود را برای فصل جدید مهیا خواهیم کرد. در تاریخچه بزرگ و غنی باشگاهی مانند لیورپول، این نتایج تنها ضربه‌های کوچکی به‌شمار می‌آیند. ما دوباره تلاش خواهیم کرد و می‌دانیم که شانس‌های بسیار بیشتری برای کسب عناوین قهرمانی در سال‌های آینده خواهیم داشت. ما امسال چیزهای زیادی در مورد عملکرد خودمان یاد گرفتیم. بازیکنان لیورپول فصل فوق العاده‌ای را سپری کرده و در سال جاری عملکرد بسیار خوب از خود ارائه دادند.

دوم شدن و کسب عنوان نایب قهرمانی داستان زندگی من است. من همچنان رکورددار عدم صعود به دسته بالاتر در لیگ آلمان با بالاترین امتیاز هستم. شما باید بیش از هر تیم دیگری امتیاز کسب کنید، اما ما این کار را نکردیم. اگر افراد خارج از لیورپول نمی‌دانند این باشگاه چقدر خاص است، من نمی‌توانم به آنها کمک کنم. امیدوارم در ادامه سومین جام خود در این فصل را نیز به‌دست آوریم.

اما ما برای فصل بعد دوباره تیم آماده‌ای بنا کرده و برای کسب عناوین قهرمانی تلاش خواهیم کرد. اگر قبل از فصل به من می‌گفتند در این مقطع چنین اتفاقاتی رخ خواهد داد، احتمالا این پیشنهاد را قبول می‌کردم، اگرچه در مورد لیگ خیلی مطمئن نیستم. اگر می‌خواهید پیروزی‌های بزرگی داشته باشید، باید آماده شکست‌های سنگین نیز باشید و این همان اتفاقی است که امروز برای ما رخ داد.

همه چیز معطوف به واکنش یک تیم است. ما فردا نمی‌توانیم برای موفقیت در لیگ برتر واکنش نشان دهیم، اما سال آینده این اتفاق ممکن است رخ بدهد. شما نمی‌توانید کاری بیش از ارائه بهترین عملکرد خود انجام دهید و این همان کاری است که بازیکنان لیورپول دوباره انجام دادند. ما بهترین تیم جهان را تا آخرین لحظه تعقیب کردیم و این دستاورد واقعا خاصی است.

همه ما به‌خوبی می‌دانیم که بدون حضور  آلیسون بکر درون دروازه لیورپول، ما نمی‌توانستیم به جایگاه فعلی برسیم. داشتن دروازه‌بان با کیفیتی مانند او خوب است و من به آلیسون برای دریافت جایزه دستکش طلایی تبریک می‌گویم.

غیبت محمد صلاح در ترکیب اصلی؟  وقتی او وارد میدان شد کاملا آماده بود و خیلی به ما کمک کرد. در نهایت بابت جایزه آقای گلی به او تبریک می‌گویم. او فصل فوق العاده‌ای را سپری کرد و زدن 31 گل برای محمد صلاح بسیار خوب است. همچنین باید بدانیم که او در اواسط فصل مدتی در جام ملت‌های آفریقا شرکت کرد.

پایان دوران حضور دیووک اوریگی در ترکیب لیورپول؟ دیووک خداحافظی خوبی داشت و او سزاوار چنین مراسمی بود. اوریگی عجب اسطوره‌ای است. البته اوریگی دچار مصدومیت شده و در فینال لیگ قهرمانان هفته بعد برابر رئال مادرید غایب خواهد بود.

اوضاع تیاگو؟ چندان خوب نیست و باید ببینیم در ادامه چه اتفاقی رخ خواهد داد. نمی‌توانم چیز بیشتری بگویم، اما تیاگو می‌توانست راه برود و این قطعا نشانه خوبی است، اما باید ببینیم در ادامه چه می‌شود. البته فکر نمی‌کنم تیاگو قادر به بازی کردن در فینال لیگ قهرمانان باشد و او هنگام راه رفتن لنگ می‌زد."

دیدگاهها