کد خبر : 1825742 | 02 خرداد 1401 ساعت 11:14 | 7.6K بازدید | 17 دیدگاه

لیگ یک؛ مس قهرمان می شود یا ملوان؟

هفته سی و یکم لیگ یک با نتیجه‌ای عجیب و شاید هم باور نکردنی همراه بود. ملوان در خانه خود نتیجه را دو بر یک به استقلال ملاثانی واگذار کرد تا صدر جدول را از دست بدهد.

به گزارش "ورزش سه"، در هفته های پایانی رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور و تا به این جای کار که سه هفته به پایان بازی ها باقی مانده بارها صدر جدول بین تیم های مس کرمان و ملوان دست به دست شده است. با پیروزی دو بر یک مس در برابر استقلال خوزستان در اهواز، کرمانی ها صدر را با 3 امتیاز اختلاف نسبت به تیم ملوان در اختیار گرفتند. مس کرمان پیش از این با تفاضل گل در صدر جدول قرار داشت اما اکنون با 3 امتیاز اختلاف صدرنشین است و اگر این اختلاف را در سه هفته پایانی حفظ کند فصل را با قهرمانی به پایان خواهد برد و بازگشت شکوهمندانه‌ای به لیگ برتر بعد از 8 سال خواهد داشت.

مس کرمان قهرمان می شود یا ملوان؟ بدون شک عملکرد حریفانی که در مصاف با این دو تیم به میدان می آیند در مشخص کردن چهره تیم قهرمان مشخص است. چون برخی از این تیم ها نه داعیه صعود دارند و نه خطر سقوط را احساس می کنند و اگر با همه توان به میدان بیایند می توانند معادلات جدول را تغییر دهند. از سویی برخی هم تیم های سقوط کرده هستند که انتظار می رود در هفته های پایانی نمایش جوانمردانه ای داشته باشند تا خاطره ای خوب از خود به جا بگذارند.


به نظر می رسد در سه هفته پایانی دست کم روی کاغذ قرعه تیم ملوان آسان تر نسبت به تیم مس کرمان است. ملوان در سه هفته پایانی میهمان ماشین سازی و شاهین شهرداری بوشهر است. دو تیمی که سقوط آن‌ها به دسته پایین تر قطعی شده است و در هفته پایانی هم در خانه میزبان تیم ویستا توربین است. نزدیک ترین تیم به منطقه خطر. وجه اشتراک مس و ملوان در سه هفته پایانی برگزاری دو مسابقه در خارج از خانه است. مس کرمان باید بازی در خانه تیم های شهرداری آستارا و خیبر خرم آباد را تجربه کند که به مراتب سخت تر از بازی هایی است که ملوان در خارج از خانه برگزار خواهد کرد و از سویی مس کرمان در تنها بازی که در خانه میزبان است از تیم پنجم جدول پذیرایی می کند؛ یعنی پارس جنوبی جم.

این ها تنها یک پیش بینی است. نتیجه درون زمین رقم می خورد و باید گفت در فوتبال وقوع هر اتفاقی محتمل به نظر می رسد. مس کرمان 8 امتیاز از تیم سوم پیش است و ملوان 5 امتیاز و در فاصله 3 هفته مانده به پایان بازی ها این دو تیم مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر هستند. به نظر می رسد در این بین صعود به لیگ برتر کفایت می کند و حال به عنوان تیم اول یا دوم تفاوتی نمی کند. فصل گذشته فجر سپاسی قهرمان لیگ یک شده بود اما اکنون در لیگ برتر یکی از نامزدهای سقوط بشمار می رود اما هواداری که به عنوان تیم دوم به لیگ برتر صعود کرده بود در حاشیه امن قرار دارد و تیم دهم جدول به حساب می آید. برنامه سه هفته پایانی مس و ملوان در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور:

هفته سی و دوم 
شهرداری آستارا – مس کرمان 
ماشین سازی – ملوان

هفته سی و سوم 
شاهین شهرداری بوشهر – ملوان 
مس کرمان – پارس جنوبی جم

هفته سی و چهارم 
ملوان – ویستا توربین 
خیبر خرم آباد – مس کرمان

دیدگاهها