کد خبر : 1826176 | 04 خرداد 1401 ساعت 16:20 | 65K بازدید | 13 دیدگاه

12 سال پیش اسکاتلندی ام خوب نبود

کلوپ: حتی یک کلمه از حرف‌های فرگوسن را نفهمیدم!

اولین ملاقات یورگن کلوپ با سر الکس فرگوسن خاطره‌ای جالب را برای هر دو به یادگار گذاشت.

به گزارش "ورزش سه"، یورگن کلوپ از سوی سایت رسمی مسابقات لیگ برتر انگلیس به عنوان برترین مربی فصل 22-2021 این رقابت‌ها معرفی شد. سرمربی آلمانی لیورپول همچنین شب گذشته از سوی اتحادیه مربیان لیگ انگلیس (LMA) به عنوان برترین مربی سال لیگ برتر انگلیس انتخاب شد و جام سرالکس فرگوسن را دریافت کرد. کلوپ که تیمش در ماه ژانویه 14 امتیاز از منچسترسیتیِ صدرنشین عقب بود، از آن تاریخ 16 بازی خود را برد و تنها در دو بازی به تساوی رضایت داد و در نهایت با 92 امتیاز و یک امتیاز اختلاف نسبت به من‌سیتی از قهرمانی بازماند.

 

کلوپ پس از انتخابش به عنوان مربی فصل توسط  LMA و دریافت جام سرالکس فرگوسن گفت:« این افتخاری بزرگ است و فصلی ‌دیوانه‌کننده بود. آخرین روز بازی‌ها که فقط دو بازی بی‌معنی  بود و در بقیه بازی‌ها همه ما با تمام وجود بازی کردیم. این بهترین نتیجه برای ما نبود اما دیگر آن را پشت سر گذاشتیم. وقتی جایزه‌ای مانند این را می‌برید یا نابغه هستید یا بهترین کادر مربیگری جهان را دارید. من با چهار نفر از اعضای کادرفنی‌ام اینجا هستم و آنها می‌دانند که چقدر  قدردان‌شان هستم.»

سرمربی آلمانی لیورپول در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت:« از آنجایی که همکاران من برای این انتخاب رأی داده‌اند، بدیهی است که مهمترین جایزه‌ای است که می‌توان گرفت. من به طور کلی به جوایز انفرادی در فوتبال اعتقادی ندارم، این یک ورزش تیمی است و بدون این بچه‌ها (بازیکنانش) هیچ چیز نبودم.»

 

این جایزه با آرای مربیان تمامی دسته‌های مختلف فوتبال باشگاهی انگلیس به برنده اهدا می‌شود و سرالکس فرگوسن سرمربی اسطوره‌ای منچستریونایتد خود شخصاً برنده این جایزه را اعلام کرد و به هنگام گفتن نام سرمربی لیورپول (تیمی که رقیب سنتی شیاطین سرخ است) گفت:«گفتن این نام عذاب است، عذاب مطلق... یورگن کلوپ!»

مجری مراسم(دختر کنی دالگلیش) رو به کلوپ گفت؛ الکس فرگوسن گفته در اولین ملاقات با شما توصیه کرد مربی یک تیم بزرگ و پرافتخار در انگلیس شوید ولی حالا پشیمان  و معتقد است ای کاش توصیه می کرد مربی اسکانتورپ یونایتد شوید.

کلوپ در پاسخ و در حالی که می خندید، گفت:« بله، درست است. البته باید اعتراف کنم که 12 سال پیش وقتی برای اولین بار با سر الکس دیدار کردم، حتی یک کلمه از حرف های او را متوجه نشدم (با خنده) چرا که با لهجه اسکاتلندی حرف می زد و من چندان با این لهجه آشنا نبودم ولی الان به لطف اندی رابرتسون و کنی دالگلیش، بهتر اسکاتلندی را متوجه می شوم.»

دیدگاهها