کد خبر : 1826253 | 05 خرداد 1401 ساعت 02:10 | 26.4K بازدید | 2 دیدگاه

تنها تفاوت علیرضا با دایی؛ چند دقیقه حضور

حضور کوتاه جهانبخش در فینال لیگ کنفرانس

ملی‌پوش ایرانی تیم فاینورد فرصت زیادی برای هنرنمایی در فینال لیگ کنفرانس اروپا نداشت.

به گزارش "ورزش سه"، فاینورد امشب در حالی مقابل رم در فینال لیگ کنفرانس اروپا به میدان رفت که علیرضا جهانبخش را در ترکیب اصلی نداشت. ملی‌پوش ایرانی فاینورد، نیمه اول را از روی نیمکت تماشا کرد و در شروع نیمه دوم هم شانس ورود به زمین را پیدا نکرد.

علیرضا جهانبخش که طی هفته‌های اخیر معمولا نیمکت نشین بوده، بالاخره در آخرین دقیقه بازی شانس حضور در زمین را پیدا کرد. او در دقیقه 89 جای مالاسیا را در زمین گرفت تا اولین بازیکن ایرانی لقب بگیرد که در یک فینال اروپایی به میدان می‌رود.

با توجه به اعلام 5 دقیقه وقت اضافه، علیرضا 6 دقیقه فقط فرصت داشت تا به تیمش برای جبران تک گل خورده کمک کند. در این فرصت اندک اتفاق خاصی رخ نداد تا علیرضا به‌عنوان دومین ایرانی حاضر در یک فینال معتبر اروپایی، مثل علی دایی (1999) در حسرت کسب مقام قهرمانی بماند.

علی دایی در فینال لیگ قهرمانان اروپا 1999 عضو تیم بایرن مونیخ بود. مهاجم سابق تیم ملی فوتبال ایران، فرصت بازی در آن دیدار را پیدا نکرد و از روی نیمکت، نظاره گر شکست 2-1 تیمش مقابل منچستریونایتد، طی کامبکی تاریخی بود. جهانبخش امشب امیدوار بود که حتی در صورت بازی نکردن، تیمش به مقام قهرمانی لیگ کنفرانس دست یابد ولی شاگردان مورینیو به‌خوبی از تک گل خود محافظت کرده و قهرمان شدند.

دیدگاهها