کد خبر : 1826254 | 05 خرداد 1401 ساعت 02:12 | 54.7K بازدید | 16 دیدگاه

ایتالیا دوباره با او خندید؛

جشن احساسی مورینیو بعد از پنج‌تایی شدن؛ آقای جام!

سرمربی پرتغالی با پیروزی در فینال امشب، آمار صد در صد پیروزی در فینال‌های اروپایی را برای خود حفظ کرد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم رم موفق با هدایت مورینیو فاتح لیگ کنفرانس اروپا 22-2021 شود. این تیم با نتیجه یک بر صفر از سد فاینورد گذشت تا بعد از سال ها یک قهرمانی بزرگ را جشن بگیرد.
آنها با حضور مورینیو روی نیمکت، اعتماد به نفس بالایی برای کسب برد مقابل فاینورد در فینال لیگ کنفرانس داشتند؛ سرمربی پرتغالی تا پیش از این، هر چهار فینال اروپایی خود را با پیروزی به پایان رسانده بود.

آقای خاص، پنجمین فینال را هم مثل چهار فینال قبلی با موفقیت پشت سر گذاشت تا توانایی بالای خود در کسب جام را به رخ بکشد. او که بعد از تک گل تیمش در نیمه اول فینال امشب رفتار جالبی داشت و برخلاف دیگر اعضای تیم، سعی کرد خویشتن داری کرده و شادی انجام ندهد، در لحظه به صدا در آمدن سوت پایان بازی، خوشحال ترین مرد داخل ورزشگاه بود.

او در حالی که سر از پا نمی شناخت، با دست عدد 5 را به نشانه پیروزی در پنجمین فینال اروپایی و فتح جامی دیگر در این قاره رو به دوربین ها نشان داد. مورینیو دومین مربی اروپایی بعد از تراپاتونی است که پنج جام قاره ای کسب کرده است. جالب اینجاست که آخرین جام ایتالیایی ها در اروپا به سال 2010 و زمانی بر می گشت که اینتر با مورینیو، UCL را فتح کرده بود.

قهرمانی در لیگ کنفرانس اروپا 22-2021، عنوانی است که باید به چهار عنوان قبلی مورینیو که به شرح زیر است اضافه شود:


۲۰۰۲-۰۳ لیگ اروپا: پورتو
۲۰۰۳-۰۴ لیگ قهرمانان اروپا: پورتو
۲۰۰۹-۱۰ لیگ قهرمانان اروپا: اینترمیلان
۲۰۱۶-۱۷ لیگ اروپا: منچستریونایتد

دیدگاهها