کد خبر : 1826391 | 06 خرداد 1401 ساعت 12:31 | 2.9K بازدید | 0 دیدگاه

دورخیز آزادکاران ملی‌پوش برای درخشش در قزاقستان

آزادکاران منتخب کادر فنی تیم ملی کشتی برای حضور در تورنمنت بین المللی قزاقستان همچنان در خانه کشتی مشغول تمرینات سخت و سنگین هستند.

به گزارش "ورزش سه" به نقل از مهر، بعد از اینکه کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد تصمیم گرفت برخی از نفرات منتخب خود را به رقابتهای رنکینگ دار اتحادیه جهانی کشتی با عنوان تورنمنت بین المللی جامبولات تورلیخانوف قزاقستان اعزام کند، رحمان عموزاد، یونس امامی، حسن یزدانی، کامران قاسم‌پور، امیرحسین فیروزپور و امیرحسین زارع به اردوی تیم ملی فراخوانده شدند. بدین ترتیب تمرینات این نفرات از روز ۳۰ اردیبهشت در محل خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده آغاز شد که تا روز ۱۰ خردادماه ادامه خواهد داشت.

طبق برنامه رقابت‌های بین‌المللی کشتی جامبولات تورلیخانوف طی روزهای ۱۲ تا ۱۵ خردادماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود که کادر فنی تا آن زمان اسامی نهایی مسافران این تورنمنت را اعلام خواهد کرد. هر چند که تکلیف امیرحسین زارع مشخص و وی فعلاً به دلیل مصدومیت از جمع اردونشینان و نفرات اعزامی به قزاقستان خارج شده است.

اما در این بین باید به تمرینات رحمان عموزاد و حسن یزدانی اشاره کرد که انگیزه و انرژی بالای آنها برای حضور در این مسابقات مثال زدنی است. این دو آزادکار هم استانی در حالی تمرینات خود را پشت سر می‌گذارند که با لغو بازی‌های آسیایی چین، فقط روی رقابت‌های جهانی ۲۰۲۲ صربستان تمرکز دارند و از هم اکنون خوشرنگترین مدال را نشانه رفته‌اند.

البته دیگر آزادکاران مدعی تیم ملی نیز به زودی رقابت‌های بین‌المللی جام تختی را در پیش دارند که طی روزهای ۱۸ تا ۲۰ خرداد ماه در تنکابن استان مازندران برگزار خواهد شد که یکی از مهمترین مراحل انتخابی تلقی می‌شود. بدین ترتیب پس از شناخت نفرات برتر جام تختی، برگزاری مسابقات انتخابی و حضور در تورنمنت‌های مختلفی در برنامه آزادکاران قرار گرفته تا در نهایت نفرات منتخب برای حضور در مسابقات جهانی صربستان انتخاب شوند.

دیدگاهها