کد خبر : 1826573 | 07 خرداد 1401 ساعت 18:29 | 4.3K بازدید | 0 دیدگاه

فیروزپور:‌ از حسن یزدانی چیزهای زیادی یاد می‌گیرم

قهرمان جوانان جهان و بزرگسالان آسیا گفت که به شکست رشید سعدالله‌اف قهرمان روسی 97 کیلو فکر می‌کند.

به گزارش "ورزش سه" به نقل از تسنیم، امیرحسین فیروزپور که امروز (هفتم خرداد) میهمان برنامه دایره طلایی  بود، در مورد شروع کشتی‌اش، اظهار داشت: 19 ساله هستم و 26 خرداد 20 ساله خواهم شد. حدود 14 سال است که کشتی می‌گیرم. طلای نوجوانان آسیا و جهان را دارم و در جوانان جهان و بزرگسالان آسیا طلا گرفته‌ام. در امیدهای جهان هم سوم شده‌ام. پدرم قبلا کشتی می‌گرفت و علاقه او به کشتی باعث شد که من و برادرم محمدصادق کشتی‌گیر شویم.

وی در مورد برادرش هم گفت: برادرم یک سال از من بزرگتر است، او از بچگی خیلی به من کمک کرده و هر دو هم از نوجوانی در مسابقات موفق به کسب مدال شده‌ایم.

او که برای اولین بار در اولانباتور صاحب دوبنده تیم ملی در رده سنی بزرگسالان شد، در خصوص این مسابقات گفت: طبق چرخه، هر کسی در قهرمانی کشور اول می‌شد به قهرمانی آسیا می‌رفت. این چرخه خیلی خوب است و باعث دیده شدن جوان‌ها می‌شود. من هم به همین واسطه دیده شدم و به مسابقات قهرمانی آسیا رفتم. من در مغولستان 4 کشتی گرفتم، حریف سختی هم نداشتم. حریف فینالم مغول بود که قدرت بدنی بالایی داشت اما موفق شدم او را با امتیاز عالی شکست دهم.

فیروزپور که به نظر برای رسیدن به دوبنده تیم ملی با کامران قاسم‌پور رقابت خواهد داشت، در این باره گفت: کامران قاسم‌پور همشهری من است و خیلی احترام زیادی برایش قائل هستم. ما از قبل در جویبار با هم تمرین می‌کردیم. تمرین با او خیلی خوب بود و روحیه زیادی می‌گرفتم. هم او و هم حسن یزدانی الگوهای خوبی هستند و تمرین کردن با آنها برای بچه‌های جوان خیلی خوب است.

قهرمان آسیا که قرار است تیم منتخب کشتی آزاد را در تورنمنت قزاقستان همراهی کند، در این خصوص خاطرنشان کرد: کادرفنی صلاح دانستند به قزاقستان اعزام شوم و در 97 کیلوگرم کشتی بگیرم.

این کشتی‌گیر جویباری می‌گوید با محمد نخودی و رحمان عموزاد صمیمی‌تر از بقیه است و الگویش حسن یزدانی است: یزدانی هم از نظر اخلاقی و هم ورزشی فوق‌العاده است، او در هر زمینه‌ای بهترین است و ما خیلی از او الگوبرداری می‌کنیم، از او سوال کرده و یاد می‌گیریم.

امیرحسین فیروزپور در خاتمه در پاسخ به این سوال که آیا به مبارزه با کشتی‌گیر خاصی فکر می‌کند، گفت: بله، به رشید سعدالله‌اف و شکستش فکر می‌کنم.

دیدگاهها