کد خبر : 1826621 | 08 خرداد 1401 ساعت 02:26 | 29.1K بازدید | 26 دیدگاه

شب تاریخی کارلتو، آنچلوتی جاودانه شد

کارلتو آنچلوتی موفق شد به عنوان مربی برای چهارمین بار تیمش را قهرمان چمپیونزلیگ کند.

به گزارش "ورزش سه"، رئال مادرید در فصل جاری با کسب پیروزی هایی فراموش نشدنی و دراماتیک، از سد قدرت های بزرگی مانند پاری سن ژرمن، چلسی و منچسترسیتی گذشت و حریف لیورپول در فینال لیگ قهرمانان شد. کارلتو آنچلوتی، سرمربی ایتالیایی رئال مادرید تبدیل به اولین سرمربی تاریخ فوتبال شد که تیمش را در پنج فینال لیگ قهرمانان اروپا هدایت می کند. این مرد باتجربه به دنبال رکوردشکنی و کسب چهارمین عنوان قهرمانی در مسابقات اروپایی بود تا از این حیث در تاریخ فوتبال رکورددار شود.

 

قبل از این بازی، کارلتو آنچلوتی در کنار زین الدین زیدان، سرمربی سابق مادرید و باب پیزلی روی نیمکت لیورپول، هر کدام با سه قهرمانی در جایگاه نخست قرار داشت. همچنین کسب پیروزی با رئال مادرید در فینال 2022 مقابل لیورپول، کارلو آنچلوتی را به اولین سرمربی تاریخ تبدیل می کرد که دو بار با بیش از یک باشگاه، قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده است. 

 

کارلتو در ابتدای هزاره جدید با میلان دو بار در سال های 2003 و 2007 عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. همچنین او هشت سال قبل روی نیمکت رئال مادرید و در شبی دراماتیک با برتری مقابل اتلتیکومادرید به این افتخار بزرگ دست یافت. در صورت پیروزی برابر لیورپول، او دو بار با میلان و دو بار با رئال مادرید فاتح لیگ قهرمانان شده تا از این حیث نیز در تاریخ این مسابقات رکورددار شود.

کارلتو امشب به هدف خود رسید و رئال مادرید با برتری 1-0 برابر لیورپول برای چهاردهمین بار قهرمان شد و سرمربی ایتالیایی هم تاریخ سازی کرد.

 با کسب قهرمانی با رئال مادرید در لالیگای فصل جاری، کارلو آنچلوتی اولین سرمربی تاریخ لقب گرفت که در سری آ، لیگ برتر، لیگ یک، بوندسلیگا و لالیگا موفق به کسب رتبه نخست شده است.

دیدگاهها