کد خبر : 1826664 | 08 خرداد 1401 ساعت 11:09 | 22.5K بازدید | 27 دیدگاه

چرا لیورپول شایسته ستایش است؛

به خود افتخار کن؛ هنر بازنده شایسته بودن!

لیورپول مغلوب شد و قرار نیست در فوتبال همیشه تیم شایسته به عنوان قهرمانی دست پیدا کند.

به گزارش "ورزش سه"، جریان فوتبال همیشه عادلانه و منطقی نیست، زیرا فوتبال مانند ریاضی نیست و دقیقا به همین دلیل است که لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان اروپا در سال 2022 نشده است. علیرغم بهتر بودن در ساخت موقعیت های گلزنی با آمار 7-2 و برتری آشکار در جریان مسابقه فینال لیگ قهرمانان، لیورپول در نهایت به بن بست شکست رسید و نتوانست از سد رئال مادرید عبور کند. 

اما قرمزها به معنای واقعی کلمه بازنده خوبی هستند، نه تنها به دلیل ژست‌های محترمانه و رفتار شایسته پس از سوت پایان و نه تنها به این دلیل که آنها برای مدت طولانی در جریان مسابقه تیم بهتری بودند، بلکه به این دلیل که لیورپول ترکیبی کاملا هماهنگ به ویژه در نیمه اول از خود ارائه داد. آنها برنده نشدند، زیرا در استفاده از موقعیت های خوب خود بی دقت بودند و البته اختاپوس رئال مادرید در محوطه جریمه یعنی تیبو کورتوا، از دروازه تیمش به خوبی محافظت کرد.

البته تیم یورگن کلوپ در مقاطعی از نیمه دوم فاقد آرامش بودند و مهمتر از همه، فضایی پشت سر اندی رابرتسون ایجاد شد که برابر تیمی مانند رئال مادرید قطعا بسیار خطرناک است. 

لیورپول بار دیگر سبک بازی خود را به جهان نشان داد

کسب چهارگانه، یعنی فتح هر چهار عنوان در یک فصل برای مدت طولانی از فصل برای تیم یورگن کلوپ غیرممکن نبود. اما نباید فراموش کرد در گذشته نیز هیچ تیمی به این موفقیت نرسیده است. اما دو پیروزی در جام حذفی و اتحادیه، هر دو در ضربات پنالتی مقابل چلسی قدرتمند نیز شایسته افتخار است. دوم شدن در دشوارترین لیگ جهان که در آن منچسترسیتی به رهبری پپ گواردیولا تنها با یک امتیاز برتری قهرمان شد نیز کار کمی نیست. 

وقتی این ناامیدی بعد از شکست در فینال از بین برود، متوجه می شویم فصل خوبی در آنفیلد رقم خورده است. اما مهم این بود که سبک بازی لیورپول توام با شجاعت و قدرت است، بار دیگر به همه مردم جهان شناسانده شد؛ ممکن است این دستاورد در دراز مدت بیشتر از یک جام ارزش داشته باشد. 

با در اختیار داشتن این سرمربی، باشگاه لیورپول اصلا در شرایطی نگران آینده نیست و با تمدید قرارداد کلوپ تا سال 2026، به نظر چشم انداز خوبی پیش روی مرسی سایدی ها وجود دارد. این واقعیت که کلوپ سلسله پیروزی های متوالی خود در لیگ قهرمانان اروپا را سالهاست شروع کرده و این شکست فقط یک مسئله حاشیه‌ای است.

شاید منصفانه نباشد، اما تیمی که احتمالا خیلی بهتر نبود و بسیار منفعل عمل کرد، در نهایت در سال 2022 در لیگ قهرمانان به عنوان قهرمانی می رسد. البته هیچ کس در آینده در این مورد چیزی نمی پرسد. آیا کسی خواهد گفت فوتبال عادلانه است؟ خیر.

منبع: کیکر

دیدگاهها