کد خبر : 1828450 | 20 خرداد 1401 ساعت 13:10 | 4K بازدید | 0 دیدگاه

عملکرد داوران در جام تختی از زبان مصلایی‌پور

رئیس کمیته داوران در خصوص داوران حاضر در مسابقات کشتی آزاد جام تختی توضیحاتی داد.

به گزارش "ورزش سه" به نقل از فارس، محمد مصلایی‌پور درباره قضاوت داوران در رقابت‌های کشتی آزاد جام جهان‌ پهلوان غلام‌رضا تختی، عنوان کرد: در مسابقات جام تختی داوران خارجی حضور ندارند و داوران دعوت شده به این رقابت ها، داوران درجه یک کشور به اضافه یک داور درجه ۲ و یک داور درجه ۳ بین‌المللی از هیات استان مازندران به عنوان سهمیه میزبان هستند.

رییس کمیته داوران فدراسیون کشتی افزود: ۵ داور حاضر در جام تختی در آزمون جامع فدراسیون در سنندج، برترین نمرات را داشته‌اند. بقیه داوران هم درجه یک‌هایی هستند که در مسابقات جام تختی فرنگی در اهواز حضور نداشتند که به تنکابن دعوت‌شان کردیم.

مصلایی‌پور درباره اعزام ۴ داور ایران به مسابقات جهانی کشتی در رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان، گفت: از ابتدای سال ۲۰۲۲ اتحادیه جهانی کشتی مبنا را بر این قرار داد که در مسابقات جهانی، داوران S۱ را از طریق یک لیست با یک تقسیم‌بندی دعوت کند که ۴ روز پیش این لیست از سمت اتحادیه جهانی کشتی به ما اعلام شد. بر این اساس، آقای صادقی به مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان در ایتالیا، آقای عباسی به مسابقات قهرمانی جوانان جهان در بلغارستان و بنده با آقای بشیرزاده هم به مسابقات جهانی ۲۰۲۲ بززگسالان در صربستان دعوت شدیم و قضاوت خواهیم کرد. در مسابقات زیر ۲۳ سال هم به‌علت تقسیم‌بندی‌های اتحادیه جهانی، نماینده‌ای نداریم.

رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی در پایان درباره مشکلات داوران و مسائلی که وجود داشت، گفت: بله؛ خدا را شکر مشکلی خاصی نیست و همه‌چیز طبق روالی که هست، پیش می‌رود. ان شاالله که همه‌چیز روزبه‌روز هم بهتر شود.

دیدگاهها