کد خبر : 1828515 | 20 خرداد 1401 ساعت 19:55 | 48.5K بازدید | 7 دیدگاه

شیلی به جام جهانی قطر نرسید

فوری: فیفا درخواست حذف اکوادور از جام جهانی را رد کرد

فیفا اعلام کرد شکایت شیلی و درخواست این کشور برای حذف اکوادور از جام جهانی قطر را رد کرده است. هر چند شیلی می‌تواند علیه این تصمیم تقاضای فرجام‌خواهی کند.

به گزارش "ورزش سه"، با وجود شکایت تیم ملی شیلی علیه اکوادور مبنی بر اینکه یکی از بازیکنان این تیم در رقابتهای مقدماتی جام جهانی، بایرون کاستیو، کلمبیایی بوده و طبق قوانین نمی‌توانسته با پیراهن اکوادور به میدان برود، و درخواست شیلی برای حذف اکوادور از جام جهانی قطر، فیفا اعلام کرد شکایت شیلی را رد و حضور اکوادور در قطر را تایید کرده است.

فدراسیون فوتبال شیلی در ماه گذشته میلادی شکایت رسمی خود را علیه اکوادور به فیفا ارائه داد و مدعی شد این تیم در رقابتهای انتخابی جام جهانی در منطقه کانمبول از یک بازیکن غیرمجاز استفاده کرده است. بر اساس این شکایت، بایرون کاستیو، مدافع اکوادور، متولد کلمبیا بوده و برای بازی در اکوادور از پاسپورت و گواهی تولد جعلی استفاده کرده است. فیفا بعد از دریافت این شکایت اعلام کرد درباره ماجرا تحقیق خواهد کرد.

بایرون کاستیو، بازیکن جنجالی اکوادور که شیلی او را کلمبیایی و برای بازی در اکوادور، غیرمجاز می‌دانست

اما فیفا امروز رسما اعلام کرد که شکایت شیلی را رد کرده است. هر چند در بیانیه فیفا آمده که شیلی می‌تواند علیه این تصمیم بدوی تقاضای تجدیدنظر کند.

در بیانیه فیفا چنین آمده:" کمیته انضباطی فیفا بدین‌وسیله تصمیم خود را درباره احتمال غیرمجاز بودن بایرون داوید کاستیو، در زمان حضور او در هشت مسابقه انتخابی جام جهانی 2022 قطر با پیراهن تیم ملی اکوادور اعلام می‌کند. فیفا بعد از بررسی توضیحات همه طرفهای درگیر در پرونده و تحقیق درباره عناصر مختلف دخیل، تصمیم گرفت شکایت فدراسیون فوتبال شیلی را رد کند".

در ادامه این بیانیه رسمی چنین آمده:" حکم کمیته انضباطی امروز به اطلاع طرفهای درگیر رسید. با توجه به مفاد قانون انضباطی فیفا، طرفین درگیر در پرونده 10 روز فرصت خواهند داشت تا علیه این تصمیم درخواست تجدیدنظر کنند. این درخواست در صورت ارسال شدن به فیفا در وبسایت حقوقی فیفا منتشر خواهد شد. درخواست فرجام‌‌خواهی در کمیته تجدیدنظر فیفا بررسی خواهد شد".

دیدگاهها