کد خبر : 1829247 | 25 خرداد 1401 ساعت 12:18 | 4.2K بازدید | 0 دیدگاه

غیبت آزادکاران ایران و آمریکا در مسابقات ایتالیا

تیم‌های کشتی آزاد ایران و آمریکا در تورنمنت بین‌المللی و رنکینگ‌دار ایتالیا نماینده‌ای ندارند.

به گزارش "ورزش سه" به نقل از فارس، تورنمنت بین‌المللی کشتی آزاد، فرنگی و زنان به میزبانی ایتالیا روزهای 22 تا 25 ژوئن برگزار می‌شود که 320 ورزشکار از 32 کشور در این مسابقات حضور خواهند داشت. در حالی که مسابقه انتخابی کشتی آزاد آمریکا به پایان رسیده و ترکیب 10 نفره این کشور برای مسابقات جهانی صربستان مشخص شده اما آزادکاران این کشور در تورنمنت ایتالیا حضور نخواهند داشت و آمریکا با فرنگی‌کاران و زنان در این رویداد شرکت خواهد کرد. حاجی علی‌اف از آذربایجان، دیپاک پونیا از هند، جنو پتریاشوایلی از گرجستان و رقیب دیرینه امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم از چهره‌های مطرح حاضر در ایتالیا هستند.

کاروان ورزشی کشورمان نیز فقط در کشتی فرنگی در این تورنمنت شرکت می‌کند. در کشتی آزاد پس از حضور ورزشکاران در جام تورلیخانوف قزاقستان، برنامه کادر فنی این است که 5 کشتی‌گیر راهی تونس دیگر مسابقه رنکینگ‌دار شوند. در وزن 79 و 57 کیلوگرم قرار است در تونس مسابقه انتخابی برگزار شود.

کشتی‌گیران کشورهای مختلف برای جمع‌آوری امتیاز جهت سیدبندی در مسابقات جهانی در مسابقات رنکینگ‌دار شرکت می‌کنند تا در قرعه‌کشی شانس خوبی داشته باشند. حسن یزدانی، کامران قاسم‌پور و امیرحسین زارع از چهره‌های مطرح کشورمان هستند که در سری دوم مسابقات رنکینگ‌دار در قزاقستان طلا گرفتند.

اسامی کشتی‌گیران فرنگی اعزامی به ایتالیا به شرح زیر است:

۵۵ کیلوگرم: محمد حسینوند
۶۷ کیلوگرم: سجاد ایمن طلب، محمد جواد رضایی 
۷۷ کیلوگرم: امین کاویانی
۸۲ کیلوگرم: رسول گرمسیری
۸۷ کیلوگرم: حسین نوری
۹۷کیلوگرم: مهدی بالی

دیدگاهها