کد خبر : 1830183 | 01 تیر 1401 ساعت 13:51 | 12.2K بازدید | 13 دیدگاه

سردار آزمون چرا از اسکوچیچ حمایت می‌کند؟

بسیار بعید به‌نظر می‌رسد که مهاجم بایر لورکوزن با این حرف‌ها دنبال جلب توجه اسکوچیچ و فیکس شدن در جام‌جهانی باشد.

به گزارش "ورزش سه"، در روزهایی که حملات رگباری و بی‌وقفه به دراگان اسکوچیچ ادامه دارد، دست‌کم یک نفر از بازیکنان تیم ملی به‌شدت از او پشتیبانی می‌کند؛ یک حامی غیرمنتظره که لحن و جدیتش در این زمینه همه را شگفت‌زده کرده است؛ او سردار آزمون است. 
سردار تا به حال به دفعات با تغییر در کادرفنی مخالفت کرده و منتقدان مربی کروات را بی‌انصاف نامیده است. او عقیده دارد در حق اسکوچیچ ظلم می‌شود و دستاوردهای این مربی در مرحله انتخابی جام‌جهانی به اندازه کافی مورد توجه قرار نمی‌گیرد. در روزهایی که اسکو بیش از پیش تحت فشار است، سردار یک‌بار دیگر مصاحبه کرد و گفت در این بازه زمانی حتی پپ گواردیولا و دیگر مربیان بزرگ دنیا هم به درد تیم ملی نمی‌خورند. دیدگاه‌های آزمون می‌تواند درست باشد یا نه، اما حمایت‌های این بازیکن از اسکوچیچ از چند جهت جالب است.
جالب اینکه بزرگ‌ترین حامی امروز اسکوچیچ، نخستین نفری بود که در تیم ملی شمشیر را علیه او از رو بست! بلافاصله بعد از اعلام خبر سرمربیگری دراگان در تیم ملی، سردار مطلبی در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد و نوشت: «ما که در سایه خورشید معذب بودیم، چشم‌مان کور سزاوار همین شب بودیم» این یعنی لابد کارلوس کی‌روش «خورشید» بود و اسکوچیچ «شب» است. به مرور اما نظر سردار در مورد سرمربی تیم ملی تغییر کرد. او خودش یکی، دو باری در این مورد توضیح داد و گفت بعد از کار کردن با اسکوچیچ متوجه شده به شکل شتاب‌زده در مورد او قضاوت کرده است. بعدها اعتقاد سردار به اسکوچیچ بیش از قبل شد و به مرحله‌ای رسید که حالا او، بلندترین صدای حامی سرمربی تیم ملی لقب گرفته است.
نکته جالب دیگر در این مورد به تخطی آزمون از دوقطبی کاذب کی‌روش- اسکوچیچ مربوط می‌شود. معمولا کسانی که حامی یکی از این دو مربی هستند، دیگری را زیر سؤال می‌برند. ماجرا در مورد سردار اما به کلی فرق می‌کند. او محبوب‌ترین پسر کارلوس در تیم ملی بود. نشان به آن نشان که در اوج انتقادها از کیفیت پایین آزمون، کی‌روش همیشه از او در ترکیب اصلی استفاده می‌کرد. 
بعد از نمایش کم‌فروغ آزمون در جام‌جهانی، انتقادها از این بازیکن بالا گرفت و او در واکنش به فضای به‌وجود آمده اعلام خداحافظی کرد. خیلی‌ از کی‌روش خواستند الگوی قدیمی‌اش در برخورد با بازیکنانی همچون هادی عقیلی، مهدی رحمتی و علی کریمی را فراموش نکند و برای همیشه روی نام آزمون خط تیره بکشد. کارلوس اما قوانین شخصی‌اش را برای سردار عوض کرد و او را با خودش به جام ملت‌های آسیا برد. از این منظر، جالب است که نمک‌خورده کی‌روش به این شکل افراطی پای اسکوچیچ ایستاده است. 
حتی تصاویری هم که از این دو نفر در اردوی تیم ملی منتشر می‌شود، حاکی از صمیمیت بسیار زیاد آنهاست.


شاید اگر هر بازیکن دیگری به این شکل از اسکوچیچ حمایت می‌کرد، به او انگ می‌زدند که دنبال تثبیت جایگاهش در ترکیب اصلی تیم ملی است. با این حال همه می‌دانند که هر کسی سرمربی تیم ملی شود، حضور 2 نفر در ارنج اصلی تضمین‌شده است؛ یکی مهدی طارمی و دیگری همین سردار آزمون. 
بسیار بعید به‌نظر می‌رسد که مهاجم بایر لورکوزن با این حرف‌ها دنبال جلب توجه اسکوچیچ و فیکس شدن در جام‌جهانی باشد. گویا او به آنچه می‌گوید واقعا اعتقاد دارد، اما مخاطبان می‌توانند عقیده‌اش را قبول داشته باشند یا نداشته باشند.

منبع : همشهری

دیدگاهها