کد خبر : 1830372 | 02 تیر 1401 ساعت 18:14 | 28.2K بازدید | 2 دیدگاه

در این کشور فقط ۱۴ بازیکن داریم!

مربی ایرانی بعد از شکست 12گله چه گفت؟

شب گذشته بعد از شکست شهرزاد مظفر در نیمه نهایی غرب آسیا مقابل تیم‌ملی عراق که تحت هدایت همتای ایرانی خودش شهناز یاری است؛ به سوالات خبرنگار ورزش سه در خصوص این مسابقه پاسخ داد.

به گزارش “ورزش‌سه” از سری مسابقات فوتسال زنان در غرب آسیا، شهرزاد مظفر و شهناز یاری دو سرمربی سابق تیم‌ملی ایران در مرحله‌ی نیمه نهایی به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۱۲ بر ۰ به سود شاگردان یاری در تیم‌ملی عراق به پایان رسید.
به بهانه‌ی همین دیدار و شکست سنگین تیم‌ملی کویت با هدایت شهرزاد مظفر به گفت‌و‌گو با این مربی خوشنام فوتسال ایران نشستیم.

مظفر در خصوص بازی شب گذشته گفت؛ در یک‌ جمله شرایط تیمی خود را در شب گذشته برای شما وصف می‌کنم”آش و لاش بودیم و باختیم!” بعد از مسابقات خلیج فارس به دلایل بسیاری که مهم‌ترین آنها مصدومیت‌ها و خستگی‌های ناشی از فشار مسابقات بود، تمرینات خوب و منظمی نداشتیم و این تغییر در روند تمرینات مانع مرور اهداف تاکتیکی _ تکنیکی ما شد.
سرمربی تیم‌ملی کویت در ادامه افزود؛ ما برای مسابقه دیشب ۴ بازیکن اصلی خود را در اختیار نداشتیم و شرایط در کویت با ایران بسیار متفاوت است.
کشور کویت ۱.۵ میلیون نفر جمعیت دارد و طبیعتاً استعداد زیادی در این جمعیت نمی‌تواند نهفته باشد.


کویت مانند ایران نیست که استعدادهای بسیار زیادی پشت خط تیم‌ملی ایستاده باشند، این را هم باید اضافه کنم که ما در مجموع ۱۴ بازیکن داریم که ۵،۶ بازیکن تیم‌ما تجربه خوبی دارند و مابقی تیم‌ را بازیکنان جوان تشکیل می‌دهند.
مظفر در خصوص اهداف خود برای آینده تیم‌ملی کویت گفت؛ ما همه‌ی تلاشمان را به کار بسته‌ایم تا پروسه تیم‌سازی خوبی را برای این کشور داشته باشیم اما این پروسه برای تیمی که دومین تورنمنت خود را تجربه می‌کند زمان بر است.

سرمربی سابق تیم‌ملی ایران درمورد تقابل با شهناز یاری گفت؛ برای من انگیزه ویژه‌ای از تقابل با سرمربی ایرانی وجود نداشت؛ راستش را بخواهید تمام تمرکزم روی موفقیت تیم خودم بود، قطعاً اختلاف فنی دو تیم 12 گل نبود اما وقتی تیم جوانی ۳،۴ گل ‌دریافت می‌کند، دیگر کار سخت می‌شود و به جوانی تیم ما، خستگی و نبود ۴ بازیکن کلیدی را هم اضافه کنید.

به خانم یاری تبریک می‌گویم و برای ایشان و تیم‌شان در مرحله بعدی آرزوی موفقیت دارم؛ امیدوارم بتوانیم تورنمنت را فرداشب با برد مقابل بحرین خوب به پایان ببریم و براساس برنامه‌ریزی‌ها بعد از اتمام تورنمنت، تلاش می‌کنیم تا به تجربیات تیم‌مان بیفزاییم و تمرینات تیم‌مان را منظم پیش ببریم.

دیدگاهها