کد خبر : 1830390 | 02 تیر 1401 ساعت 21:12 | 6.6K بازدید | 2 دیدگاه

درخواست استرالیا برای میزبانی جام ملت‌های آسیا 2023

فدراسیون فوتبال استرالیا اعلام کرد که این کشور در حال بررسی شرایط برای میزبانی از جام ملت‌های آسیا 2023 است.

درخواست استرالیا برای میزبانی جام ملت‌های آسیا 2023

به گزارش ورزش سه، در شرایطی که قرار بود چین در خرداد و تیر ماه سال آینده میزبان مسابقات جام ملت‌های آسیا 2023 باشد، این کشور به دلیل مشکلات ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا از میزبانی این رقابت ها انصراف داد.

پس انصراف چین، کنفدراسیون فوتبال آسیا ماه گذشته اعلام کرد کشور هایی که به میزبانی از مسابقات جام ملت ها تمایل دارند، تا 30 ژوئن درخواست خود را ارسال کنند.

در این بین استرالیا یکی از نامزد‌های میزبانی از این رقابت‌ها است و سخنگوی فدراسیون فوتبال این کشور نیز در این خصوص گفته است: «ما به طور موازی با AFC و دولت در حال مذاکره هستیم و شرایط را ارزیابی می‌کنیم.»

البته دولت استرالیا از اظهار نظر در مورد میزان حمایت خود از میزبانی مسابقات جام ملت‌ها قاره خودداری کرده و آنیکا ویلز، وزیر ورزش این کشور در بیانیه‌ای گفته است: «تصمیم برای میزبانی به فدراسیون فوتبال استرالیا به‌عنوان سازمان ملی ورزش مربوط می‌شود.»

از طرفی کره جنوبی نیز اعلام کرده که درخواست خود را برای میزبانی جام ملت‌های آسیا 2023 ارائه خواهد داد. این در حالی است که نام ژاپن هم به‌عنوان یکی از گزینه‌های میزبانی این مسابقات مطرح می‌شود.

دیدگاهها