کد خبر : 1830709 | 04 تیر 1401 ساعت 21:50 | 36.6K بازدید | 10 دیدگاه

پاسخ یوفا به کلوپ و پپ؛ بازی نکنید، پولی در کار نیست

رئیس یوفا از یورگن کلوپ و پپ گواردیولا به‌شدت انتقاد کرد و شکایت همیشگی از آنها از تقویم فشرده مسابقات در اروپا را نادرست دانست.

به گزارش "ورزش سه"، الکساندر چفرین، رئیس یوفا، از یورگن کلوپ و پپ گواردیولا، مربیان مشهور دو باشگاه لیورپول و منچسترسیتی، به دلیل انتقادهای دائمی‌شان از تقویم فشرده مسابقات در اروپا، انتقاد کرده و اعتراض‌های آنها را وارد ندانست.

الکساندر چفرین، رئیس یوفا، خطاب به کلوپ و گولاردیولا گفت بهتر است این دو مربی دست از غر زدن دست بردارند. چفرین در انتقاد تند خود خطاب به این دو سرمربی مشهور گفت کارگران کارخانه‌ها با فشار کاری به مراتب بیشتری روبه‌رو هستند و مسلما استحقاق بیشتری برای غر زدن و ناله کردن دارند.

چفرین در صحبت‌های خود گفت:" دائما به فیفا و یوفا حمله کردن که کاری ندارد. ولی مساله، ساده است. شما اگر کمتر بازی کنید، پول کمتری گیرتان می‌آید. کسانی که باید غر بزنند و ناله کنند کارگران کارخانه‌ها هستند که هر ماه فقط 1000 یورو حقوق می‌گیرند".

رئیس یوفا در ادامه گفت:" باشگاه‌ها برای اینکه درآمد بیشتری داشته باشند به دنبال این هستند که بازی‌هایشان در جام‌های حذفی هر چه بیشتر بشود. باشگاه‌ها در مرحله گروهی چمپیونزلیگ خواهان برگزاری 10 بازی هستند ولی تعدادی که به نظر ما درست است همان هشت بازی است. لیگ‌های داخلی باید 18 تیمی باشد ولی روسای باشگاه‌ها موافقت نمی‌کنند. آنها باید بدانند که بازی کردن در لیگ و جام حذفی سخت است".

چفرین که با نشریه ایتالیایی گاتزتا دلو اسپورت صحبت می‌کرد با دفاع از فرمت جدید چمپیونزلیگ گفت:" شکل فعلی چمپیونزلیگ خیلی قابل پیش‌بینی شده. در فرمت جدید که از سال 2024 اجرایی می‌شود ما این را رفع کرده‌ایم. الان بعد از قرعه‌کشی خیلی راحت می‌شود فهمید کدام تیمها به یک شانزدهم می‌رسند. ولی در آینده باشگاه‌های بزرگ بیشتر از الان با هم بازی می‌کنند و کوچک‌ها شانس بیشتری برای صعود خواهند داشت. در گروه‌ها تلاش برای صعود تا لحظه آخر ادامه خواهد داشت. این برای لیگ قهرمانان خیلی خوب است".

دیدگاهها