کد خبر : 1830898 | 05 تیر 1401 ساعت 21:30 | 1.4K بازدید | 0 دیدگاه

شکست هندبالیست‌های جوان در پرزیدنت کاپ

تیم ملی هندبال دختران جوان در اولین دیدار خود از مرحله پرزیدنت کاپ رقابت‌های قهرمانی جهان شکست خورد.

به گزارش ورزش سه و به نقل از ایسنا، تیم ملی هندبال دختران جوان در مرحله پریزیدنت کاپ رقابت‌های هندبال قهرمانی جهان در مصافی نزدیک و پایاپای تنها با اختلاف یک گل و با نتیجه ۳۱ بر ۳۰ مقابل هند تن به شکست داد.

ملی‌پوشان ایران در این دیدار عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشتند و در نیمه نخست با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ به پیروزی دست یافتند. در نیمه دوم نیز با وجود عملکرد خوب دختران ایران در واپسین دقایق هند موفق به پیشی گرفتن از ایران شد و در نهایت این مسابقه با نتیجه ۳۱ بر ۳۰ به سود هند به اتمام رسید.

دختران ملی‌پوش ایران در مرحله گروهی این مسابقات مقابل گینه به تساوی رسیدند ولی مقابل تونس و سوئد تن به شکست دادند. آنها برای قرار گرفتن در جایگاه‌ ۱۷ تا ۳۲ راهی رقابت‌های پرزیدنت کاپ قهرمانی جهان شدند که در اولین دیدار خود مغلوب هند شدند.

مهربان بدوی، الناز یارمحمدی توسکی، هانیه کریمی، هستی دوخایی، مرضیه قاراخانی، فاطمه برات‌پور، سیده لیلا حسینی، معصومه قنبری، شهرزاد نصوحی، نگار زنده‌بودی، نگین رحمانی، سیده فاطمه مریخ، مبینا حسن‌نژاد، سمانه دولتی، سارا موسی‌زاده، مائده شهبازی ترکیب تیم ملی هندبال جوانان دختر ایران اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان را تشکیل می‌دهند.

همچنین غلامعلی اکبرآبادی (مدیر فنی)، آزاده گیلانی (سرپرست)، مهسا معتمدی (مربی)، زهرا احمدی‌نیا (مربی دروازه‌بانان)، زهره کشاورزیان (پزشکیار) به عنوان کادر فنی تیم ملی ایران در این رقابت‌ها حضور دارند.

بیست و سومین دوره مسابقات دختران جوان قهرمانی جهان تا ۱۲ تیر ۱۴۰۱ به میزبانی اسلوونی دنبال خواهد شد.

تیم ملی هندبال دختران جوان با کسب عنوان نایب قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب سهمیه رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۲ به میزبانی اسلوونی شده بود.

این برای نخستین بار در تاریخ هندبال ایران است که تیم ملی دختران جوان ایران به مسابقات قهرمانی جهان راه پیدا کرده است.

دیدگاهها