کد خبر : 1830923 | 06 تیر 1401 ساعت 09:26 | 8.7K بازدید | 1 دیدگاه

بلاتر: اینفانتینو می‌خواهد من را نابود کند

سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا، اینفانتینو را متهم کرد که در پی خراب کردن شهرت و جایگاه او در دنیای فوتبال است.

به گزارش "ورزش سه"، بلاتر در حال حاضر به‌همراه میشل پلاتینی که پیش از این سابقه ریاست بر یوفا را داشته، در حال برگزاری دادگاهی به اتهام تبانی، دریافت رشوه و فساد است. 
دادستان خواهان اجرای حکم 20 ماه زندان برای این دو نفر شده و انتظار می‌رود که حکم نهایی این دادگاه در نهایت تا ابتدای ماه آینده میلادی به‌صورت رسمی اعلام شود.
بلاتر در گفت‌وگو با RTS درباره شرایطش گفت:« من می‌خواهم شخصیت و غرورم را از هر اتهامی مبرا کنم. وقتی که به فیفا آمدم، ما هیچ چیز نبودیم. و وقتی که من از فیفا رفتم، ما یک سازمان بین المللی، قدرتمند از نظر اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی بودیم.»
او با انتقاد از رفتارها و سیاست‌های اینفانتینو اظهار داشت:« من نمی‌دانم چرا اینتفانتینو به هیچ‌وجه من را نمی‌خواهد. او حتی سعی می‌کند پرونده‌ای بی‌دلیل علیه من باز کند. او می‌خواهد من را نابود کند و شاید دلیلش این باشد که فکر می‌کند هرکاری من انجام دادم، بهتر از او انجام شده است.»


این رئیس سابق فیفا با اشاره به اتهاماتش در این پرونده اضافه کرد:« باید بگویم که این شرایط بسیار روی من تاثیر گذاشته است. من به انجام کارهای مجرمانه متهم شدم. من به این که یک دزد هستم متهم شدم. این واقعا عجیب است. من نمی‌خواهم بدانم چرا کارم به دادگاه کشید و اطمینان دارم که هزاران و شاید میلیون‌ها فوتبالیست هم درکی از این که چرا چنین شرایطی پیش آمد ندارند.»
پلاتینی هم که برای دفاع از خودش در دادگاه حاضر شده بود گفت:« من برابر قانون محافظت می‌شوم. وقتی ما فوتبال بازی می‌کردیم و به خاطر تصمیم داور می‌باختیم، محافظت کمی داشتیم. اما عدم عدالت به عزیزان، خانواده، فرزندان و نوه‌های شما آسیب می‌زند چون آنها آماده رویارویی با چنین موقعیتی نیستند.»
او با اشاره به شرایطی که برای آنها پیش آمده اضافه کرد:« من خواهم جنگید، من در جنگ هستم و این چیزی است که همیشه در طول زندگی از آن لذت برده‌ام. من تسلیم نمی‌شوم و تمام این مسیر را طی خواهم کرد.»

دیدگاهها