کد خبر : 1831006 | 06 تیر 1401 ساعت 18:21 | 3.5K بازدید | 1 دیدگاه

سه ایرانی در میان بهترین‌های تکواندوی آسیا

کمیته برگزاری بیست و پنجمین دوره رقابت‌های تکواندوی قهرمانی آسیا اسامی بهترین‌های این دوره را اعلام کرد که نام سه ایرانی در بین آنها دیده می‌شود.

به گزارش "ورزش سه"، این دوره از مسابقات که با حضور تکواندوکارانی از ۲۴ کشور به‌مدت 4 روز به میزبانی کره جنوبی در شهر چانچئون برگزار شد؛ در پایان این رقابت‌ها، بهترین‌های جام بیست و پنجم از سوی کمیته برگزاری معرفی شدند که بیژن مقانلو، سرمربی تیم ملی مردان ایران به‌همراه مربیانی از ازبکستان (پاول خان) و کره جنوبی به‌عنوان بهترین مربی آسیا انتخاب و معرفی شدند.
اکرم خدابنده، دارنده نشان طلای وزن ۷۳+ کیلوگرم بخش بانوان به‌همراه «جسوربک جایسانوف» قهرمان وزن 74- کیلوگرم از ازبکستان در بخش آقایان به‌عنوان بهترین تکواندوکاران آسیا انتخاب و معرفی شدند. همچنین ناهید کیانی دختر المپیکی تکواندوی ایران دارنده مدال طلای وزن ۵۳- کیلوگرم این رقابت‌ها به‌عنوان فنی‌ترین بازیکن انتخاب شد.
در پایان بیست و پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا تیم بانوان ایران با سه طلا، دو نقره و یک برنز عنوان قهرمانی را کسب کرد. کره جنوبی و چین نیز دوم و سوم شدند.
در بخش مردان ازبکستان با ۴ مدال طلا قهرمان شد. کره جنوبی با ۳ طلا و ۲ برنز در جای دوم ایستاد. چین با یک طلا، یک نقره و یک برنز سوم شد. اردن ۴ نقره و یک برنز چهارم و تیم ملی ایران با سه نقره و یک برنز پنجم شدند.
در مجموع رده بندی نهایی مردان و زنان تیم ملی ایران با ۳ مدال طلا، ۵ نقره و ۲ برنز عنوان سوم را کسب کرد. کره جنوبی با ۵ طلا، یک نقره و ۴ برنز قهرمان شد و ازبکستان با ۴ طلا، یک نقره و ۲ برنز در جای سوم ایستاد. تیم‌های چین با ۳ طلا، ۳ نقره، ۲ برنز و اردن با یک طلا و ۴ نقره و یک برنز چهارم و پنجم شدند.

دیدگاهها