کد خبر : 1831349 | 08 تیر 1401 ساعت 21:30 | 12.6K بازدید | 2 دیدگاه

حرف‌های باران چشمه درباره جام جهانی و معافیت از سربازی

رئیس سابق تربیت بدنی نیروهای مسلح بار دیگر تاکید کرد پیروزی برابر آمریکا و انگلیس ارزش معافیت بازیکنان تیم ملی را دارد.

به گزارش ورزش سه، مهرعلی باران چشمه سرپرست فدراسیون ورزش های زورخانه ای و عضو شورای عالی ورزش و تربیت بدنی که در مراسم بیست و چهارمین سالگرد تاسیس رادیو ورزش حضور یافته، در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران حاضر شد و در خصوص اینکه برد مقابل آمریکا و انگلیس ارزش سرباز قهرمان شدن بازیکنان تیم ملی را دارد گفت: من به عنوان یک شخص ایرانی که در ورزش و خدمتگزار ورزش بودم و از طرفی هم شاید ۱۰ سال در نیرو های مسلح به ملی‌پوشان خدمت کردیم، نظر خودم را دادم. از این جهت گفتم که به حدی شور و نشاط ایجاد می‌شود که من خاطرم هست در جام جهانی که ایران آمریکا را برد مردم فوق‌العاده خوشحال بودند.

وی افزود: در والیبال هم وقتی ایران برابر آمریکا پیروز شد مردم شور و شعف خاصی داشتند چون مردم ما حساسیت ویژه ای نسبت به این قضیه دارند. به هر حال انگلیس هم تیم فوق‌العاده ای است و فوتبال مال کشور انگلیس است. ما در گروه خیلی سختی قرار گرفتیم.

باران چشمه در ادامه بیان کرد: به نظر من ناجوانمردی صورت گرفته و ما را از هرگونه بازی های دوستانه محروم کردند و این فرصت را ایجاد نکردند که تیم های ما بازی کنند اما من فکر می‌کنم با همه سختی ها، به لطف خدا و با همت جوانمردانه شیر بچه های ایران اگر این دو تیم را ببرند شایستگی معافیت را دارد. من نظر شخصی خودم را عرض می‌کنم.

او تصریح کرد: مقام معظم رهبری چند بار فرمودند وقتی تیمی می‌برد و قهرمان می‌شود من از صمیم قلبم دعا می‌کنم و پیام تبریک می‌دهم؛ برای اینکه عشق وطن دوستی و عشق فداکارای برای اعتلای نام ایران ارزشمند است. برخی معتقد بودند چرا باران چشمه این حرف ها را زده؛ من با این نگاه می‌‌گویم. به هر حال این هم یک میدان مبارزه برای نمایش اقتدار و توانمندی جوانمردان این مرز و بوم است. بنابراین اگر بچه ها بتوانند ببرند به جایی برنمی‌خورد.

باران چشمه در پایان گفت: به عنوان یک ورزش دوست و کارشناسی که سال های سال خاک ورزش را خوردم می‌گویم می‌ارزد این کار انجام بگیرد؛ مطمئنم اگر وزارت ورزش دنبال کند این کار هم انجام می‌شود.

ویدئو: 254612

دیدگاهها